Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 16.08.2008, 08:45:37
saccsiv saccsiv is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Mesaje: 69
Implicit

Potrivit unor informatii, in luna septembrie, Adunarea Parlamentara a Consiliului Europei doreste sa ia in discutie o rezolutie prin care statelor membre li s-ar “recomanda” sa legalizeze casatoriile intre homosexuali.

Alianta Familiilor din Romania a initiat o actiune civica de colectare de semnaturi impotriva acestei rezolutii. Semnaturile vor fi depuse la registratura Comisiei Europene, impreuna cu o Nota de Protest.

Petitia online poate fi citita si semnata la adresa:

http://tinyurl.com/5dvncx

Ma intristez ca n-a fost semnata de suficienti si asta intr-o tara in care populatia se declara in proportie covarsitoare ORTODOXA , in care potrivit sondajelor cetatenii ei nu prea au simpatii fata de sodomiti , in care parlamentul si-a exprimat clar opinia ca nu trebuie amestecate conceptul de casatorie traditionala barbat-femeie cu aberatiile sodomite .

Sper ca macar pe site-urile , blogurile si forumurile crestine sa aiba mai mult succes . De aceea am postat acest comentariu .

Dati acest anunt mai departe sau scrieti-l voi cum vreti si alaturati link-ul petitiei sau faceti frati crestini ce vreti dar FACETI ! Foarte probabil ca PAPUSARII UE sa nu tina cont de ea , dar in fata lui Dumnezeu conteaza efortul vostru . Nu va cere nimeni bani , nu va trage nimeni afara din dulcea voastra somnolenta ca sa participati la vreun miting …

Iertati-ma fratilor crestini ! Doamne ajuta !

http://saccsiv.weblog.ro/

Reply With Quote
  #2  
Vechi 16.08.2008, 15:16:38
elom elom is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.07.2008
Mesaje: 105
Implicit

Pai multi (printre care partial eu) sunt crestini-ortodoxi doar cu numele :dozingoff:
Reply With Quote
  #3  
Vechi 18.08.2008, 11:59:11
elom elom is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.07.2008
Mesaje: 105
Implicit

1) Petiile on-line nu cred ca au asa de mare succes. Daca tot se vrea o petitie, mai bine una pe hartie.
2) Casatoria intre persoane de acelasi sex se va legaliza in Romania, indiferent de ce zic cei care nu sunt de acord cu asa ceva (fie ei crestini, de alte religii sau atei). Chiar daca nu acuma, in 10, 20, 30 de ani se va face.
3) "Vina" pentru homosexualitate nu apartine numai celor care fac propaganda pentru acest lucru. Eu cred (parerea mea personala, nu aruncati cu pietre sau cu rosii!) "vina" pentru homosexualitate apartine societatii in general, din cauza nepasarii si a indiferentei ei. De ce? Pentru ca unii incep sa faca misto de homosexuali si sa-i persecute; vazandu-se persecutati, nu ajutati s-o ia pe calea cea buna, homosexualii si lesbienele isi trezesc instictul de auto-aparare si se intaresc si mai tare in lupta lor. Alte persoane sunt dezamagite de relatiile cu persoanele de sex opus: toate femile sunt cubeeep si toti barbati sunt porci, asa ca in timp, s-ar putea sa ajunga sa creada ca o relatie cu persoane de acelasi sex e perfecta; altii pur si simplu nu pot sa aiba o relatie, si ajung sa creada ca o relatie cu persoana de acelasi sex poate fi o solutie la problemele lor (mai ales cele sentimentale). Pe unii i-ar putea ajuta oamenii consolandu-i, sprijindu-i cu sfaturi, incercand sa le gaseasca pe cineva. Dar asta nu se face. Trebuie sa vad numai de problemele mele, ca sa reusesc in viata, ce mai conteaza si celaltalt? Asa ca uamenii se simt dezolati, neajutorati si incearca diverse solutii la diversele lor probleme, iar unele din aceste solutii sunt relatiile cu persoane de acelasi sex
:satisfied:

Aia care vor sa nu se mai foloseasca "mama si tata" sigur nu au fumat ceva marijuana inainte sa ia deciziile?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 18.08.2008, 13:11:57
petrurar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

daca nu ar mai exista raul, cum am sesiza binele?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 19.08.2008, 02:08:45
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.567
Implicit

Petre,
Binele nu mai avem cum sa-l sesizam din moment ce raul se preda la scoala ca fiind binele... si invers
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Apel cristiboss56 Umanitare 0 11.01.2012 19:05:23
Apel ! cristiboss56 Umanitare 4 10.08.2009 19:22:31
Apel national C.tin Stiri, actualitati, anunturi 11 25.06.2009 07:46:15
APEL ! cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 9 12.08.2008 12:57:54
Apel Europa-Crestina Stiri, actualitati, anunturi 0 10.09.2006 17:59:00