Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.04.2016, 23:04:39
alexandra852 alexandra852 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.04.2016
Locație: Brăila
Religia: Ortodox
Mesaje: 1
Unhappy Pelerinaj la mănăstire

Bună seara!
De ceva vreme îmi doresc tare mult să ajung la o mănăstire, dar la o mănăstire din alt oraș, unde pot rămâne câteva zile, să-mi găsesc liniștea... Doar că nu mi-aș dori să merg singură. Așa că am două nelămuriri: cum aș putea să iau legătura cu o mănăstire și dacă se fac grupuri, măcar de 3-4 persoane, ca să nu bat singură drumul?...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 01.05.2016, 00:21:46
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexandra852 Vezi mesajul
Bună seara!
De ceva vreme îmi doresc tare mult să ajung la o mănăstire, dar la o mănăstire din alt oraș, unde pot rămâne câteva zile, să-mi găsesc liniștea... Doar că nu mi-aș dori să merg singură. Așa că am două nelămuriri: cum aș putea să iau legătura cu o mănăstire și dacă se fac grupuri, măcar de 3-4 persoane, ca să nu bat singură drumul?...
Imi cer scuze, dar este extrem de dificil sa gasesti inca 3-4 persoane care sa aiba aceleasi pretentii si probleme ca tine in acelasi timp si, in plus, la manastire te duci sa te retragi din aglomeratie, nu? Exact cum spui, sa te linistesti.

Totusi, este bine sa te informezi la Episcopie, ei au legaturi stranse cu domeniile manastirilor si uneori chiar organizeaza pelerinaje/calatorii legate de anumite sarbatori, sau te pot pune in legatura cu alti pelerini.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 01.05.2016 at 00:28:00.
Reply With Quote
Răspunde