Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 26.09.2010, 18:03:03
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
Vreau sa-mi cer scuze pentru toate prostiile pe care le-am debitat pe forum. regret enorm. Dumnezeu mi-a trimis atatea semne pe care le-am ignorat ca un tampit. am reflectat atat de mult la problema asta in ultimele zile. eu ma numesc cristian, care inseamna crestin... va multumesc tuturor pentru sprijinul acordat, inca mai exista ingeri printre oameni. sunt inca slabit, dar putin cate putin imi revine nadejdea si credinta. va multumesc. am gresit mult fata de El, fata de sfantul meu iubit, sf nectarie. daca are cineva vreun sfat cum pot sa castig iertarea lui Dumnezeu. ma simt atat de rusinat. Doamne ajuta!
Ma bucur nespus ca ai revenit la ganduri mai bune!
Doamne ajuta!
Pace si multe bucurii!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 26.09.2010, 18:20:53
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
Vreau sa-mi cer scuze pentru toate prostiile pe care le-am debitat pe forum. regret enorm. Dumnezeu mi-a trimis atatea semne pe care le-am ignorat ca un tampit. am reflectat atat de mult la problema asta in ultimele zile. eu ma numesc cristian, care inseamna crestin... va multumesc tuturor pentru sprijinul acordat, inca mai exista ingeri printre oameni. sunt inca slabit, dar putin cate putin imi revine nadejdea si credinta. va multumesc. am gresit mult fata de El, fata de sfantul meu iubit, sf nectarie. daca are cineva vreun sfat cum pot sa castig iertarea lui Dumnezeu. ma simt atat de rusinat. Doamne ajuta!
Ești iertat, dar pentru a avea "garanția" iertării urmează sfintele taine. Dumnezeu ne iartă, jertfa noastră e un dar de sine întru Iisus Hristos, jertfa Sa se actualizează prin noi și mare-i bucuria Sa când uităm de sine nostru prin alții că prin alții ne regăsim sinele.
Hai, să mergem acasă prin duhovnic! Multe se pot face prin duhovnicii noștri.
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Scuze, iarta-ma, nu pot Florin-Ionut Din Noul Testament 34 01.01.2011 22:59:48
Primarul Radu Mazăre: Îmi cer scuze dacă am ofensat pe cineva Anca-Miha Generalitati 25 29.07.2009 02:48:03