Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #191  
Vechi 21.09.2011, 19:38:56
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Personal nu dintr-un sentiment de revoltă m-am alăturat părintelui, ci din ascultarea față de un preot care mi-a câștigat respectul prin ce a postat.

Acum, însă, aștept să se facă lumină, pentru că nici pe Adrian nu-l bănuiesc de necinste când dă de înțeles că neica_nimeni ar avea același IP cu PrGheorghe.
  #192  
Vechi 21.09.2011, 19:49:05
fadmin's Avatar
fadmin fadmin is offline
Administrator
 
Data înregistrării: 11.07.2005
Mesaje: 66
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Personal nu dintr-un sentiment de revoltă m-am alăturat părintelui, ci din ascultarea față de un preot care mi-a câștigat respectul prin ce a postat.

Acum, însă, aștept să se facă lumină, pentru că nici pe Adrian nu-l bănuiesc de necinste când dă de înțeles că neica_nimeni ar avea același IP cu PrGheorghe.
Faptul ca am acelasi IP si pentru user-ul "neica-nimeni" si pentru "PrGheorghe" denota ca este una si aceeasi persoana.
  #193  
Vechi 21.09.2011, 19:59:26
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Userul neica-nimeni sigur ne urmareste din umbra, poate ne citeste si parintele Gheorghe cel adevarat. Eu tot cred ca n-a fost parintele autorul ultimelor mesaje, ci neica-nimeni si ca acesta i-a furat identitatea acum, dupa ce parintele si-a sters contul. Astept confirmarea si ma rog pentru parintele sa fie asa. N-as putea sa cred ca a folosit dubla identitate. Poate cineva e chiar din Constanta si il cunoaste personal, il rog sa dea o fuga pana la parintele, sau daca cumva parintele ne citeste, il rugam sa intervina si sa lamureasca problema. Sau sa dea un telefon la o persoana de incredere, Cristiboss, de exemplu, sau cine crede dansul ca e de incredere si acea persoana sa ne anunte. Trebuie lamurita problema fiindca altfel oricine se poate da drept altcineva si produce dezbinari si ura. Ori cel ce lucreaza asa e altul decat Domnul Hristos. Sper sa se lamureasca toata tevatura.
Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
  #194  
Vechi 21.09.2011, 20:00:47
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Încet, încet, parcă încep să înțeleg câte ceva, și anume: neica_nimeni care a apărut astăzi nu e același cu neica_nimeni_altul, care a activat cu mai multe zile în urmă. Probabil de aici confuzia.

Nu știu dacă mai poți compara IP-urile astea două.
  #195  
Vechi 21.09.2011, 20:07:47
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de admin Vezi mesajul
Faptul ca am acelasi IP si pentru user-ul "neica-nimeni" si pentru "PrGheorghe" denota ca este una si aceeasi persoana.
Corect, dar d-le admin e posibil ca IP-ul parintelui de dinainte de a fi sters sa fi fost altul? Adica puteti detecta IP-ul vechiului cont si sa ne spuneti daca e acelasi cu IP-ul noului cont al parintelui? Ca daca e acelasi atunci e clar ca s-a folosit de dubla identitate, dar e posibil sa nu fie acelasi si atunci inseamna ca userul neica-nimeni si-a facut inca un cont pe numele PrGheorghe, dupa ce acesta s-a retras, si acest user, neica-nimeni, e cel cu dubla fata, cu dubla identitate si nu parintele Gheorghe cel adevarat. Puteti sa realizati aceasta? Ar fi bine pentru lamurirea problemei.
Cu consideratie, MariS.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
  #196  
Vechi 21.09.2011, 20:09:17
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de MariS_ Vezi mesajul
Corect si bine observat. Dragilor, un pic de calm si discernamant ne trebuie. Razvratirea nu duce nicaieri. Admin-ul a spus ca userul neica-nimeni si PrGheorghe au conturi identice. Am o vaga banuiala: cel ce a scris mesajele ultime cu numele PrGheorghe nu e parintele nostru Gheorghe, e userul neica-nimeni, asa simt eu. Am primit si eu pe privat mesajul sau si nu are duhul parintelui Gheorghe ci al celuilalt user. Daca cineva are nurarul de telefon al parintelui si poate intra sa vorbeasca direct ar fi bine sa o faca. E posibil ca cineva sa se foloseasca de identitatea parintelui si sa produca dezbinare intre noi. Oricum trebuie lamurita problema, pentru ca daca parintele a folosit cu adevarat dubla identitate, asta e cel mai grav fapt pentru ca a indus in eroare o comunitate intreaga, asa cum e ea buna rea, dar un pastor adevarat nu face astfel de actiuni devastatoare pentru propria mantuire. Eu nu il cred in stare pe parintele Gheorghe, asa cum il cunosc eu, de asemenea fapte reprobabile. Deci, sa asteptam calmi pana aflam adevarul.
Har, smerenie si jertfa de sine.
Dezbinarile nu sunt de azi de ieri , frate oricine ai fi ! Sa nu uitam , si sa fim cinstiti fata de noi insine si sa recunoastem ca avem fiecare contributia noastra la aceasta dezbinare !
Nu uita , te rog , cand ai vrut sa pleci de aici , un intreg thread a fost deschis pe tema asta jenanta pana la urma ! Dezbinarea o facem noi , frate ! Revolta , tot noi ! Ne suparam , o parte din noi , ne luam lopetica , galetusa , si plecam , asteptand reactia "copiilor " cu care ne-am "jucat ! Pai , ori suntem smeriti , ori nu ! Ori suntem buni , ori nu ! Atitudinea asta de revolta NE APARTINE , si uitam ca acest spatiu virtual nu ni l-a bagat nimeni pe gat , dar tot noi ne "revoltam " inpotriva lui , ne suparam , trantim , bufnim , plangem , ca apoi sa revenim mult mai "intelepti". E , uite lipsa asta de verticalitate nu-mi place deloc , precum si obsesia asta de a-ti crea conturi duble , jucand murdar si fara rost ! Adminul a gresit de asta data , caci trebuia sa astepte pana maine sa vada lista celor "smeriti " si "ascultatori " care se retrag , caci acum multi din ei , ba se ascund , ba o dau cotita , sau mai stiu eu ce ! Daca aici , nu avem cuvant , atunci in viata reala suntem PRAF ! Asa sa sti !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #197  
Vechi 21.09.2011, 20:13:36
fadmin's Avatar
fadmin fadmin is offline
Administrator
 
Data înregistrării: 11.07.2005
Mesaje: 66
Implicit

Problema nu e daca neica-nimeni este sau nu neica-nimeni-altul, ci ca "neica-nimeni" are acelasi IP cu al user-ului "PrGheorghe". Iar neica-nimeni imi scrie: "Sa inteleg ca deoarece m-am aratat impotriva intoarcerii parintelui Gheorghe pe forum am fost banat? Oare are fratele Adrian atata dragoste de cuvintele parintelui incat chiar doreste ca sfintia sa (popa Gheorghe, cum il alint eu cu drag) sa mai zaboveasca pe aici? ..."

Deci, nu numai ca are un alt cont, dar posteaza si impotriva sa. Asta da dovada de duhovnicie.
  #198  
Vechi 21.09.2011, 20:19:18
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Dezbinarile nu sunt de azi de ieri , frate oricine ai fi ! Sa nu uitam , si sa fim cinstiti fata de noi insine si sa recunoastem ca avem fiecare contributia noastra la aceasta dezbinare !
Nu uita , te rog , cand ai vrut sa pleci de aici , un intreg thread a fost deschis pe tema asta jenanta pana la urma ! Dezbinarea o facem noi , frate ! Revolta , tot noi ! Ne suparam , o parte din noi , ne luam lopetica , galetusa , si plecam , asteptand reactia "copiilor " cu care ne-am "jucat ! Pai , ori suntem smeriti , ori nu ! Ori suntem buni , ori nu ! Atitudinea asta de revolta NE APARTINE , si uitam ca acest spatiu virtual nu ni l-a bagat nimeni pe gat , dar tot noi ne "revoltam " inpotriva lui , ne suparam , trantim , bufnim , plangem , ca apoi sa revenim mult mai "intelepti". E , uite lipsa asta de verticalitate nu-mi place deloc , precum si obsesia asta de a-ti crea conturi duble , jucand murdar si fara rost ! Adminul a gresit de asta data , caci trebuia sa astepte pana maine sa vada lista celor "smeriti " si "ascultatori " care se retrag , caci acum multi din ei , ba se ascund , ba o dau cotita , sau mai stiu eu ce ! Daca aici , nu avem cuvant , atunci in viata reala suntem PRAF ! Asa sa sti !
Da, e posibil sa ai dreptate si sa am si eu o mare parte din vina. Nu o sa zic ca sunt fara de pacat. Inteleg ca esti suparat, poate pe drept, de-asta si te rog sa ma ierti daca ti-am gresit cu ceva. Poate ar fi fost mai bine sa ma fi retras atunci, recunosc.
Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
  #199  
Vechi 21.09.2011, 20:21:22
penticostalul penticostalul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.06.2011
Locație: Intru ceruri, în Hristos Iisus
Religia: Protestant
Mesaje: 530
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MariS_ Vezi mesajul
Userul neica-nimeni sigur ne urmareste din umbra, poate ne citeste si parintele Gheorghe cel adevarat. Eu tot cred ca n-a fost parintele autorul ultimelor mesaje, ci neica-nimeni si ca acesta i-a furat identitatea acum, dupa ce parintele si-a sters contul. Astept confirmarea si ma rog pentru parintele sa fie asa. N-as putea sa cred ca a folosit dubla identitate. Poate cineva e chiar din Constanta si il cunoaste personal, il rog sa dea o fuga pana la parintele, sau daca cumva parintele ne citeste, il rugam sa intervina si sa lamureasca problema. Sau sa dea un telefon la o persoana de incredere, Cristiboss, de exemplu, sau cine crede dansul ca e de incredere si acea persoana sa ne anunte. Trebuie lamurita problema fiindca altfel oricine se poate da drept altcineva si produce dezbinari si ura. Ori cel ce lucreaza asa e altul decat Domnul Hristos. Sper sa se lamureasca toata tevatura.
Har, smerenie si jertfa de sine.
Din cunostintele mele Preotul Gheorghe este un user cu mai multe conturi. Dar NU cu mai multe conturi SIMULTAN.

A cerut sa i se stearga doua sau trei conturi. I s-au sters si apoi dumnealui a revenit cu un ID asemanator. Preotul Gheorghe nu s-a ascuns si nu a incercat sa dea drept altcineva.

Daca se poate spune despre o vina, este „vinovat” ca s-a revenit asupra deciziei de a se retrage definitiv din aceasta comunitate.

I-am telefonat preotului Gheorghe dar nu am reusit sa dau de dumnealui.
Aici pe forum este un user cu ID-ul "PrGheorghe". Ne asteptam sa posteze astazi. Daca nu o va face voi incerca din nou sa iau legatura cu Pr. Gherorghe. Cel real.

Oricum nu vad decat trei posibilitati:
1. - neica nimeni a furat identitatea preotului Gheorghe
2. - preotul Gheorghe si-a deschis mai multe conturi simultan
3. - administratia, dorind sa-l pedepseasca pe preotul Gheorghe pentru indrazneala sa, incearca sa ne induca in eroare si sa distruga credibilitatea preotului.
  #200  
Vechi 21.09.2011, 20:21:42
fadmin's Avatar
fadmin fadmin is offline
Administrator
 
Data înregistrării: 11.07.2005
Mesaje: 66
Implicit

MariS este vorba de acelasi IP. Am rugamintea sa nu va certati.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nelamuriri din citate - "nu esti de-al Nostru" sophia Despre Biserica Ortodoxa in general 61 15.12.2012 21:09:01
Membrii uitati, membrii disparuti ai forumului nostru! cristiboss56 Generalitati 502 17.08.2011 16:07:01
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 08:26:42
Cine suntem? Ne ducem in lume si cautam tot "al nostru si ai nostri"? sophia Generalitati 40 03.05.2010 23:06:45
Biserica Ortodoxa in relatia cu proprii membrii Julius Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 2 09.08.2009 06:51:36