Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.06.2008, 21:43:46
TheKing TheKing is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2008
Mesaje: 6
Implicit

Buna ziua. Postez pe acest site si sper sa fiu inteles de aceasta comunitate. De cand am fost mic am fost invatat de parinti ca pacatul trupesc este cel mai rau si ca nu trebuie sa pacatuiesc in afara casniciei. Insa am ajuns la o varsta inaintata (30 de ani) si sunt inca ... pur. Nu am reusit sa imi gasesc perechea si incep sa cred ca nu o voi putea gasi niciodata.
Cativa prieteni imi sugereaza femeile usoare, insa sunt inca rezervat in aceasta privinta. Nu stiu ce sa fac. Vreau sa simt atingerea unei femei, insa nu pot face acest lucru fara sa ii fiu loial Domnului. Aveti sugestii?
  #2  
Vechi 25.06.2008, 22:18:51
coman's Avatar
coman coman is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.04.2008
Locație: baia mare
Mesaje: 58
Implicit

mai frate.io cred ca ar trebui sa te silesti mai tare in gasirea viitoarei tale consoarte.Aia care te indeamna spre femeile usoare nu iti sunt prieteni.,,,cineva se tot "ruga" sa castige la loto,ani la rand,,intr-un final un prieten il intrba daca si-a cumparat vreodata un loz, nu, raspunse acesta.:)
  #3  
Vechi 25.06.2008, 22:59:38
konstantinos konstantinos is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.12.2006
Mesaje: 88
Implicit

Citat:
În prealabil postat de coman
mai frate.io cred ca ar trebui sa te silesti mai tare in gasirea viitoarei tale consoarte.Aia care te indeamna spre femeile usoare nu iti sunt prieteni.,,,cineva se tot "ruga" sa castige la loto,ani la rand,,intr-un final un prieten il intrba daca si-a cumparat vreodata un loz, nu, raspunse acesta.:)
bine zis, dar cum se poate sili un barbat sa gaseasca o fata cuminte care sa-i si placa? Unde trebuie sa caute?
  #4  
Vechi 25.06.2008, 23:18:55
coman's Avatar
coman coman is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.04.2008
Locație: baia mare
Mesaje: 58
Implicit

frate konstantin,e simplu cu ajutorul lui Dumnezeu, ia lasa tu toate treburile deoparte si cauta,,,"numai cine nu cauta nu gaseste".Problema e ca multi tineri sunt acupati cu munca,studiile,e ceva normal si lasa pe planul 2 insuratoarea.Daca esti atent si pa ci pe forum poti gasi o femeie crestina adevarata,pe strada la serviciu.fii cu ochi in patru ,,,
  #5  
Vechi 26.06.2008, 00:18:01
aurel1211 aurel1211 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2006
Mesaje: 176
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TheKing
Cativa prieteni imi sugereaza femeile usoare, insa sunt inca rezervat in aceasta privinta.
Bine faci sa fii rezervat, pastreaza curatia ta, si roagate Domnului sa iti trimita o femeie care sa iti placa si sa fie cat de cat crestina.
  #6  
Vechi 26.06.2008, 00:49:21
Daniela.Matei Daniela.Matei is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2008
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TheKing
Buna ziua. Postez pe acest site si sper sa fiu inteles de aceasta comunitate. De cand am fost mic am fost invatat de parinti ca pacatul trupesc este cel mai rau si ca nu trebuie sa pacatuiesc in afara casniciei. Insa am ajuns la o varsta inaintata (30 de ani) si sunt inca ... pur. Nu am reusit sa imi gasesc perechea si incep sa cred ca nu o voi putea gasi niciodata.
Cativa prieteni imi sugereaza femeile usoare, insa sunt inca rezervat in aceasta privinta. Nu stiu ce sa fac. Vreau sa simt atingerea unei femei, insa nu pot face acest lucru fara sa ii fiu loial Domnului. Aveti sugestii?
omule ...nu exista pacat!!!(decat lucurile care iti fac tie rau -sunt un pacat pentru propia ta persoana) ....am ramas socata cand am citit ca la 30 de ani mai esti VIRGIN!!!:hmmm::hmmm:.....sunt foarte multe femei...de gasit gasesti, numai sa nu fi fraier si sa vrei!!! Nu trebuie sa-ti doresti sa fi curat in fata domunului...Sex-ul este ceva normal , firesc ...e o placere ..nu ai de ce sa-ti limitezi din placeri...trebuie sa profiti de ele! E cea mai mare prostie sa te abtii din ceva placut si natural pentru un om!
  #7  
Vechi 26.06.2008, 01:44:50
7th_Brigade_TzHL 7th_Brigade_TzHL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.03.2008
Mesaje: 478
Implicit

Matei 7:7. Cereti si vi se va da; cautati si veti afla; bateti si vi se va deschide.

Ceea ce poti sa faci este sa aloci resurse, mai ales de timp ca sa ajungi la obiectivul propus. Trebuie sa iti pastrezi nadejdea, si credinta.

In viata sunt lucruri pe care le putem influenta si lucruri pe care nu le putem influenta. Trebuie sa faci tot ce se poate din partea ta, in privinta lucrurilor pe care le poti influenta, ca lucrurile sa mearga bine, si va fi ok.

Faptul ca ai 30 de ani nu este nici pe departe o varsta fara speranta. Din cate stiu eu femeile se marita cam pana la 35 de ani, iar barbatii pana la 40... bine mai sunt si exceptii...
  #8  
Vechi 26.06.2008, 02:01:18
7th_Brigade_TzHL 7th_Brigade_TzHL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.03.2008
Mesaje: 478
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniela.Matei
omule ...nu exista pacat!!!
Exista pacat pentru ca asha ne spune Domnul:

Romani 6:23. Pentru ca [color=red]plata pacatului[/color] este moartea, iar harul lui Dumnezeu, viata vesnica, in Hristos Iisus, Domnul nostru.

Si Domnul Iisus Hristos spune:
Matei 5
27. Ati auzit ca s-a zis celor de demult: "Sa nu savarsesti adulter".
28. Eu insa va spun voua: Ca oricine se uita la femeie, poftind-o, a si savarsit adulter cu ea in inima lui.
Ioan 14:15. [color=blue]De Ma iubiti,[/color] [color=green]paziti poruncile Mele.[/color]


Deci cine pacatuieste calcand poruncile, arata prin asta o lipsa de dragoste pentru Domnul nostru Iisus Hristos.
  #9  
Vechi 26.06.2008, 08:40:21
Negroponte's Avatar
Negroponte Negroponte is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2006
Locație: Barlad
Mesaje: 747
Implicit

:)Daniela,nu uita ca te afli pe un forum ortodox.Poate ne spui si noua in ce crezi tu si care sunt valorile tale?
  #10  
Vechi 26.06.2008, 14:47:22
TheKing TheKing is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2008
Mesaje: 6
Implicit

Am decis sa merg, totusi, la niste dame de companie. Imi voi cere iertare lui Dumnezeu, dar nu mai pot sta asa. Toti cunoscutii, cu mici exceptii, fac presiuni in acest sens asupra mea si ma simt si eu foarte, foarte prost. Oricum, pacatuiesc si atingandu-ma singur, deci intr-un fel sau altul trebuie sa termin aceasta poveste. Aveti vreo sugestie unde sa ma duc, eventual o relatie ceva? Pentru ca nu cred ca e o idee buna sa ma duc pe centura.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce credeti despre diferenta de varsta? Sonrisa Nunta 117 29.03.2013 18:42:18
Copilul cu parinti in varsta Floare alba Generalitati 13 15.11.2012 11:49:58
esti varsta de 33 ani una fatidica? ingerul_pazitor Generalitati 46 02.01.2011 20:30:57
Diferenta de varsta Anisia Nunta 18 31.05.2010 16:55:30
Varsta Pamantului si aparitia omului Florin-Ionut Generalitati 80 26.11.2008 14:31:28