Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #501  
Vechi 25.07.2009, 02:37:17
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

LA MULTI ANI, JENICA! MULTA SANATATE SI VIATA LUNGA, ALATURI DE CEI DRAGI AI TAI!
E tarziu si nu am flori, dar sunt sigura ca vei primi o multime de flori frumoase de la ceilalti care te iubesc, considera deci ca si de la mine...
Reply With Quote
  #502  
Vechi 25.07.2009, 03:06:10
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb La multi ani !!!

Draga Jenica, SANATATE iti doresc sa-ti aduca acest nou an al vietii tale, nadejde mare in lupta ta, bucurii, curaj si multi prieteni de nadejde !

Un tort, sampanie, flori multe, multe iti daruiesc! Primeste in acest "pachet" si florile de la doamna Anca alaturi de o cruciulita alinatoare pentru suflet!
Attached Images
File Type: jpg gateaux2.jpg (27,4 KB, 4 views)
File Type: jpg champagne.jpg (7,3 KB, 1 views)
File Type: jpg flori jenica.jpg (37,0 KB, 6 views)
File Type: jpg flori-de-vara-buchet.jpg (21,0 KB, 4 views)
File Type: jpg Cruce-argint-pietricele-albe-md_PM-01.jpg (16,3 KB, 5 views)
Reply With Quote
  #503  
Vechi 25.07.2009, 03:20:43
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit La multi ani jenica mea draga !

" Iubirea este viata...si viata e iubire!

Ranile sufletului se vindeca cu dragoste...iubeste ca sa fii iubit...iarta ca sa fii fericit!
Nimic nu este greu in viata asta daca ai alaturi iubirea insa fara ea inima va fi mereu trista.
E-atat de usor sa spui "te iubesc" unei persoane dar daca nu sunt spuse cu suflet cuvintele acestea nu fac decat sa raneasca inimi.
Iubirea e o binecuvantare de la Dumnezeu ... cei care au parte de ea nu o stiu aprecia la adevarata ei valoare ... iar cei ce nu cunosc sentimentul acesta minuntat si-ar da si viata pentru o clipa de iubire! Viata oricum nu inseamna nimic fara dragoste...e doar un desert al inimii.
Dar e atatde greu sa intalnesti iubirea adevarata...e ca si cum ai incerca sa atingi stelele...
Drumul spre dragoste e pavat cu spini si suferinta dar cine reuseste sa parcurga acest drum va ajunge intr-un paradis etern. "

Jenica draga, ma bucur ca te cunosc, ma bucur ca te am in gand, ma bucur daca ma va ajuta bunul Dumnezeu sa te si intalnesc in vara asta.
Cuvantul "IUBIRE" ti se potriveste, mereu ai pus suflet in fiecare mesaj postat pe Forum. Bunul Dumnezeu sa-ti daruiasca multa sanatate tie si intregii familii si sa ramai la fel de iubitoare si vesela cum ai fost si pana acum.
LA MULTI ANI fetita mea draga !
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #504  
Vechi 25.07.2009, 05:03:00
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit



Flori albe- flori rosii, aprinse precum iubirea ce o porti celor din jurul tau...Crini albi, crini puri .... imaculati precum sufetul si inima ta draga Jenicuta.... ma alatur si eu cu modestele mele urari.. INTRU MULTI ANI SA NE TRAIESTI!!!!! sper ca, macar in aceasta zi speciala, sa poti gasi taria de a intra pe forum... ptr a vedea cati prieteni ai, cat de multi oameni se gandesc la tine.. ganduri de bine, ganduri curate...
TARIE, RABDARE SI PACE ITI DORESC... multe, grele si lungi sunt uneori incercarile din viata noastra... stiu insa ca Bunul Dumnezeu si Stapana(asa cum iti place tie s-o numesti pe Maicuta Domnului) te vor ajuta sa treci cu biruinta peste toate scarbele lumesti.

Last edited by MarinaAlca; 25.07.2009 at 08:21:00.
Reply With Quote
  #505  
Vechi 25.07.2009, 08:24:34
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit La mulți ani , Jenica ( Eduard ) !

Un gând bun pleacă spre tine, suflet drag și mult încercat . O lacrimă și-un zâmbet , o floare și-o adiere de speranță ! Bunul Dumnezeu și a Lui Maică , să-ți fie alăturea tot timpul și să-ți dea putere să treci peste toate cu bine. La mulți ani cu bucurii , alături de îngerașii tăi și de Eduard !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #506  
Vechi 25.07.2009, 08:27:28
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Nina, Anne, va multumesc mult ptr urari.... fiti linsitite.. urarile venite din inima sunt primite oricand..... asa simt ca ziua mea este de fapt in fiecare zi
Bine ai zis Marina, in fiecare e zi e ziua de nastere a fiecaruia(simbolic sigur)!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #507  
Vechi 25.07.2009, 08:30:37
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

[quote=MarinaAlca;156274]

Draga Jenica, multa rabdare, multa putere de la Domnul iti doresc, ca multe sint problemele tale la momentul asta!
Dumnezeu sa-ti dea tarie, putere si in special sa-ti inmulteasca puterea in rugaciune, taria de suflet curat asa cum il ai deja!

La Multi Ani, sa traiesti fericita si iubita!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #508  
Vechi 25.07.2009, 09:03:15
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit La mulți ani jenica

Vin și eu (recunosc cam târziu) deși știam de spre ziua sorii Jenica, cu inima plină de recunoștință pentru minunata noastră prietenă care nu va răspunde urărilor noastre dar care, ne va pomeni în toate rugăciunile sale pe la bisericile și mănăstirle unde, cu siguranță se roagă pentru "tot sufletul întristat și necăjit"
Să fii sănătoasă draga mea,bună și frumoasă ca această zi de vară.Dacă forumul aceasta mi-a prilejuit cunoașterea ta și a altor creștini minunați care îmi sunt prieteni acum,înseamnă că timpul perecut în fața monitorului nu a fost pierdut, ci câșigat.
Bucurii duhovnicești,pace în suflet și să primești un strop de har odată cu gândurile mele.
Îți dau înapoi ce nu-i al meu Doamne,
Îți dau înapoi ce-i al T Ă U
Atât de mult mi-ai dat mie
Că uit cine sunt și mă cred Dumnezeu.
Attached Images
File Type: jpg DSCF2267.jpg (37,9 KB, 3 views)
File Type: jpg DSCF2028.jpg (27,6 KB, 3 views)

Last edited by dorinastoica14; 25.07.2009 at 09:07:33.
Reply With Quote
  #509  
Vechi 25.07.2009, 18:03:49
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit cu mult drag, pentru Jenica

La Multi Ani! cu bucurie si cele mai bune urari si din partea mea, pentru Jenica noastra draga. sper sa-i treaca supararea si sa mai puna o vorba buna aici pe forum, din cand in cand.

si niste floricele care sper sa o mai inveseleasca acum de ziua ei.

Reply With Quote
  #510  
Vechi 25.07.2009, 18:49:08
anastasia2008's Avatar
anastasia2008 anastasia2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2008
Locație: Acum, in Valenii de Munte, Prahova.
Religia: Ortodox
Mesaje: 155
Implicit

La multi ani, din tot sufletul, va doresc si eu si Anastasia. Sa va daruiasca Domnul zile senine si multe bucurii sfinte!
__________________
Si-mi pare atat de rau ca se mai poate,
Gasi atata vreme pentru ura,
Cand viata nu-i decat o picatura,
Intre minutul acesta care bate ... si celalalt.

Si-mi pare neinteles si trist,
Ca nu privim la cer mai des,
Ca nu culegem flori si nu iubim,
Noi, cei care asa de repede murim.

http://pensiuneaverasilivia.wordpress.com/
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Membri ai familiilor regale vest-europene "cuce- PadreCory Generalitati 69 04.07.2010 19:14:17
Hristos a inviat! si pentru membri altor confesiuni crestine mihailt Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 6 09.04.2010 02:20:01
FORUM iosif Generalitati 16 30.06.2009 09:17:16
Aniversari nede_mar Generalitati 1 30.08.2008 17:59:34
Aniversari si comemorari ancah Stiri, actualitati, anunturi 9 31.08.2007 09:01:08