Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 07.02.2016, 23:14:22
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
cine sunt eu ca sa il combat pe DUMNEZEU daca EL spune in BIBLIE ca a intarit stilpii pamintului!
Evenimentul cu muntele KAILAS din tibet este comentat si la stiri care sunt transmise in acel episod al filmului film 2 partea a doua sau a treia.
In ortodoxie nu se prea iau in considerare viziuni ale credinciosilor obisnuiti, chiar si copii. Au fost persoane care au spus ca au avut astfel de viziuni, pana la urma s-a dovedit ca multe erau d ela vrajmasul. De exemplu era un copilas care aparea pe la televizor, vorbea foarte frumos despre Dumnezeu, ca un intelept. Dupa un timp am vazut un interviu mai lung, el spunea ca avusese un vis, o viziune, ca era de pe nu stiu ce planeta inainte de a se naste si tot felul de astfel de aiureli, dovedindu-se de unde erau acele viziuni.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 07.02.2016, 23:15:09
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Pare mai interesant ca Stalker ca din ala oricum nu am inteles nimic.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 07.02.2016, 23:17:09
Intrarea Vagonului
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
In ortodoxie nu se prea iau in considerare viziuni ale credinciosilor obisnuiti, chiar si copii. Au fost persoane care au spus ca au avut astfel de viziuni, pana la urma s-a dovedit ca multe erau d ela vrajmasul. De exemplu era un copilas care aparea pe la televizor, vorbea foarte frumos despre Dumnezeu, ca un intelept. Dupa un timp am vazut un interviu mai lung, el spunea ca avusese un vis, o viziune, ca era de pe nu stiu ce planeta inainte de a se naste si tot felul de astfel de aiureli, dovedindu-se de unde erau acele viziuni.
Cand aud de copii mediatizati cu viziuni, ma taie de frica. Vrobesc serios. Stii la ce/cine fac aluzie...cum va incepe...
Reply With Quote
  #14  
Vechi 07.02.2016, 23:17:26
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
In ortodoxie nu se prea iau in considerare viziuni ale credinciosilor obisnuiti, chiar si copii. Au fost persoane care au spus ca au avut astfel de viziuni, pana la urma s-a dovedit ca multe erau d ela vrajmasul. De exemplu era un copilas care aparea pe la televizor, vorbea foarte frumos despre Dumnezeu, ca un intelept. Dupa un timp am vazut un interviu mai lung, el spunea ca avusese un vis, o viziune, ca era de pe nu stiu ce planeta inainte de a se naste si tot felul de astfel de aiureli, dovedindu-se de unde erau acele viziuni.
Acum sa nu-l acuzam pe bietul copil ca era indracit. Indraciti erau aia care ii cautau in coarne, el probabil avea doar un pic de imaginatie.
Era la Oreste un asa copchil. Eu care-s consumator l-am vazut dar nu am rezistat mai mult de 5 minute.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 08.02.2016, 01:03:38
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Acum sa nu-l acuzam pe bietul copil ca era indracit. Indraciti erau aia care ii cautau in coarne, el probabil avea doar un pic de imaginatie.
Era la Oreste un asa copchil. Eu care-s consumator l-am vazut dar nu am rezistat mai mult de 5 minute.
Nu am zis ca era indracit, doar ca spunea ca a avut o viziune (la inceput nu spunea asta, abia dupa un timp bun am vazut un interviu). Fusese si la Andreea Marin la "Surprize", daca nu ma insel. Cred ca a fost si pe la Oreste. Chiar era deosebit, eu nu ma indoiesc ca avusese acea viziune sau vis.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 08.02.2016, 01:30:04
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Nu am zis ca era indracit, doar ca spunea ca a avut o viziune (la inceput nu spunea asta, abia dupa un timp bun am vazut un interviu). Fusese si la Andreea Marin la "Surprize", daca nu ma insel. Cred ca a fost si pe la Oreste. Chiar era deosebit, eu nu ma indoiesc ca avusese acea viziune sau vis.
Mie mi-a parut un copil ca toti copii, carora daca le cauti in coarne o sa-ti toarne cate in luna si in stele. E de ajuns sa le sugerezi ca-s speciali in vreun fel.

Rau e ca a ajuns la tv in loc sa-l urecheze parintii si sa-l trimita afara la fotbal.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 08.02.2016, 08:03:39
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Vai câtă invidie!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #18  
Vechi 08.02.2016, 10:46:47
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Acum sa nu-l acuzam pe bietul copil ca era indracit. Indraciti erau aia care ii cautau in coarne, el probabil avea doar un pic de imaginatie.
Era la Oreste un asa copchil. Eu care-s consumator l-am vazut dar nu am rezistat mai mult de 5 minute.
consumator de Oreste? La multi li s-a aplecat!
ps: glumesc!
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
  #19  
Vechi 08.02.2016, 18:08:37
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit vizionati filmul ..merita!

imi dau seama ca niciunul nu ati urmarit filmul .Copilul era INAINTEVAZATOR.El si -a facut cunoscuta aceasta harisma prima data la scoala cind i-a soptit invatatoarei ca are in pintec un copil .Ea s-a dus la medic si s-a confirmat.Misiunea lui a fost ca sa-i intoarca pe oameni la credinta ,adica sa-i faca sa se roage in nevoile lor si ii indemna ca spovedanie si impartasanie.El copil fiind se impartasea in fiecare dumninica.Afirmatiile lui sunt asociate cu stiri din acel rimp care condfirma cele spuse d el Sfintul copil are acatist ca si la noi Arsenie Boca ,se fac multe vindecari de boli la cei care se roaga la mormintul lui .
__________________
Reply With Quote
  #20  
Vechi 08.02.2016, 18:12:30
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit linkul pentru film

https://www.youtube.com/results?search_query=inger+rus
__________________
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare