Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 31.08.2007, 16:35:20
ramona7x7 ramona7x7 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.08.2007
Mesaje: 2
Implicit

Buna ziua!Sper sa existe cineva in masura sa imi raspunda la intrebarea pe care o am. Cumnatul meu (21 de ani) a aflat de curand ca are o tumora pe creier. La biserica, la chemarea mamei sale, a venit un preot care l-a impartisit. Acesta a recomandat un preot clarvazator. Intrebat, a sfatuit sa nu fie operat baiatul fiindca o sa devina o leguma. Poate fi adevarat? Exista soarta scrisa? Sau doar Dumnezeu decide asta si numai el stie ce se poate intampla in viitor? Va multumesc!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 31.08.2007, 21:10:52
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ramona, mergi la manastirea Antim daca esti in Bucuresti. Acolo sunt parinti tare buni daca ai nevoie de unul pentru spovedit. Cat despre Bogdan il vom pomeni cu nevrednicie la rugaciunile noastre. Maica Domnului sa va acopere cu sfantul Acoperamant.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 01.09.2007, 01:35:46
iuda iuda is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2007
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ramona7x7
Multumesc pentru proptitudine.Acum Bogdan (numele bolnavului) este in Bucuresti, in spital, si duhovnicul lui este in Vaslui. Cel ce l-a impartasit l-a si spovedit ulterior. De ce i-a recomandat un alt preot clarvazator?
poate nu sunt in masura sa vb in asemenea cazuri dar cred ca preotul respectiv nu stia ce sfat sa dea pt ca era o treaba destul de importanta si at probabil a vrut sa luati cea mai buna decizie ducandu-va la un preot vazator.cunosc preoti care avand fii cu probleme mai delicate ii trimit sa ia sfat de la preoti vazatori,nu te ingrijora pt asta tu fa ascultare ca sa fie voia Domnului
Reply With Quote
  #4  
Vechi 04.09.2007, 13:41:47
ramona7x7 ramona7x7 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.08.2007
Mesaje: 2
Implicit

Multumesc pentru sfaturi. Ma rog sa ii fie bine lui Bogdan, altceva nu-mi sta in putinta!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 04.09.2007, 14:30:51
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ramona7x7
Multumesc pentru sfaturi. Ma rog sa ii fie bine lui Bogdan, altceva nu-mi sta in putinta!
Acesti preoti se mai numesc preoti vazatori cu duhul.
La Iasi este un avocat D-tru Calina care s-a vindecat de cancer la cap ,folosind ceaiuri din spanz.
Dansul poate sa ii recomande un tratament care duce la eliminarea tumorii fara operatie.
Despre el scrie in Formula As ,puteti da cautare pe internet ,si va puteti duce la el.
E foarte omenos ,tratamentul nu este scump ,ar trebui sa incercati.
Doamne ajuta !
Reply With Quote
  #6  
Vechi 04.09.2007, 15:22:10
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Anita, nu te supara dar ai mare grija cand dai un asemenea sfat:) A vindeca o tumoare prin ierburi;) Si apoi sa ne gandim putin, daca Ramona merge pe pista ta si renunta la ajutorul medicului? Poate ca pierde sansa de a-i salva viata! Mai mare folos este sa mearga la sfantul maslu, sa se spovedeasca si sa urmeze calea batatorita a medicinei. De multe ori leacurile minune duc la deces. Personal am vazut femeie care a facut cancer la stomac datorita unor tratamente naturiste pe baza de rasini. Nu vreau polemici, vreau doar multa atentie cand e vorba de VIATA unui om. Eu nu sunt medic, si nici nu afirm ca am dreptate dar, te rog Ramona pune in balanta si efectele adverse ale unui tratament de orice natura ar fi el.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 04.09.2007, 16:01:17
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jenica
Anita, nu te supara dar ai mare grija cand dai un asemenea sfat:) A vindeca o tumoare prin ierburi;) Si apoi sa ne gandim putin, daca Ramona merge pe pista ta si renunta la ajutorul medicului? Poate ca pierde sansa de a-i salva viata! Mai mare folos este sa mearga la sfantul maslu, sa se spovedeasca si sa urmeze calea batatorita a medicinei. De multe ori leacurile minune duc la deces. Personal am vazut femeie care a facut cancer la stomac datorita unor tratamente naturiste pe baza de rasini. Nu vreau polemici, vreau doar multa atentie cand e vorba de VIATA unui om. Eu nu sunt medic, si nici nu afirm ca am dreptate dar, te rog Ramona pune in balanta si efectele adverse ale unui tratament de orice natura ar fi el.
Preotii recomanda tratamentul cu ierburi ,ei spun ca de la DUMNEZEU sunt aceste ierburi.
Bineinteles ca vindecarea sufleteasca trebuie sa aiba loc mai intai ,e necesara spovedanie curata,inpartasanie ,dat si un tratament trebuie urmat.
Daca ar citi despre acest tratament ,care nu se face oricum ar afla mai multe.
Acest avocat a prescris ceaiuri cu spanz ,care se dau in cantitate mica si multe persoane s-au vindecat.
De obicei ,in cazuri grave citostaticele ,care sunt tot niste otravuri , nu au efect.
Eu i-am indicat o solutie ,ea sa faca ce ii spune Dumnezeu ,de multe ori te rogi si ceri de la Dumnezeu luminare ,pentru ca El stie mai bine ce cale sa urmeze fiecare.

Reply With Quote
  #8  
Vechi 04.09.2007, 16:04:21
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jenica
Anita, nu te supara dar ai mare grija cand dai un asemenea sfat:) A vindeca o tumoare prin ierburi;) Si apoi sa ne gandim putin, daca Ramona merge pe pista ta si renunta la ajutorul medicului? Poate ca pierde sansa de a-i salva viata! Mai mare folos este sa mearga la sfantul maslu, sa se spovedeasca si sa urmeze calea batatorita a medicinei. De multe ori leacurile minune duc la deces. Personal am vazut femeie care a facut cancer la stomac datorita unor tratamente naturiste pe baza de rasini. Nu vreau polemici, vreau doar multa atentie cand e vorba de VIATA unui om. Eu nu sunt medic, si nici nu afirm ca am dreptate dar, te rog Ramona pune in balanta si efectele adverse ale unui tratament de orice natura ar fi el.
Tot in Formula As mai sunt date tratamente si diete pentru tumori la cap ,toate se bazeaza pe curatirea organismului printr-un regim alimentar foarte strict si ceaiuri.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 05.09.2007, 08:42:03
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

:)Multumesc pentru argumente, dar raman la parerea mea. Oricum fiecare are dreptul la opinie nu? Eu nu m-am suparat, sper.. nici tu..
Reply With Quote
  #10  
Vechi 08.09.2007, 00:02:44
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita
Citat:
În prealabil postat de ramona7x7
Multumesc pentru sfaturi. Ma rog sa ii fie bine lui Bogdan, altceva nu-mi sta in putinta!
Acesti preoti se mai numesc preoti vazatori cu duhul.
La Iasi este un avocat D-tru Calina care s-a vindecat de cancer la cap ,folosind ceaiuri din spanz.
Dansul poate sa ii recomande un tratament care duce la eliminarea tumorii fara operatie.
Despre el scrie in Formula As ,puteti da cautare pe internet ,si va puteti duce la el.
E foarte omenos ,tratamentul nu este scump ,ar trebui sa incercati.
Doamne ajuta !
Formul AS si Flacara lu Paunescu si multe alte publicatii isi iau o grea responsabilitate promovand leacuri naturiste in cazuri de boli foarte grave. Parerea mea umila, este de a nu risca in astfel de cazuri , ci a respecta medicina traditionala in ultimele ei descoperiri. Cat despre clarvazatori, ei sunt un subiect indragit de televiziunile de duzina , gen Dan DIACONESCU, pentru a-si atrage audienta , ei reprezentand praf in ochi si o mare minciuna, simpla inselatorie a vrajmasului nevazut.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Preoti de tara sau preoti de oras? paulac Preotul 38 26.06.2013 11:55:03
preoti rentea Preotul 5 01.04.2013 12:52:24
Despre preoti ColdFusion Preotul 114 20.03.2011 20:16:31
despre 'parinti clarvazatori' si ghicitori boby1976 Generalitati 3 17.12.2009 16:40:48