Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.03.2011, 21:44:10
Sanduu's Avatar
Sanduu Sanduu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 125
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Sanduu
Implicit Ma simt singur...

Buna tuturor scriu acestea pentru a va spune despre mine si despre viata mea si sa va cer un sfat...Inca din copilarie sint o persoana timida si de cind ma tin minte nu am prea avut prieteni in rindul fetelor si aceasta ma doare, fiindca as vrea mult sa am pe cineva alaturi pe care sa iubesc si sa fiu iubit, din acest motiv ca sint singur adesea am o stare de tristete in suflet, am avut parca ginduri sa incep a face cunostinta cu toate fetele laolata si poate se va primi ceva, mi se pare adesea ca sint foarte urit si de aia sint singur si poate asa si e, insa alta data vad in oglinda ca parca nu sint chiar asa urit... Am unele ginduri sa plec la manastire deoarece in lume singur asa nu vreau sa traiesc, poate chemarea mea in viata este la manastire? citeodata mi se pare ca acolo ar fi locul meu...
Va rog sa ma ajutati cu sfat ce ar trebui sa fac ? CE sa fac ca sa fiu fericit ? ca sa am bucurie in inima? Ce ar trebui sa fac ca sa am si eu o prietena, poate cineva a mai fost in locul meu... Mersi anticipat si va rog nu ma judecati sever...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.03.2011, 21:53:03
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cati ani ai Sandu?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.03.2011, 21:59:02
Sanduu's Avatar
Sanduu Sanduu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 125
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Sanduu
Implicit

mine implinesc 25
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.03.2011, 22:04:30
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

La multi ani si fruntea sus, Sandu! Aici pe forum vei gasi prietenii de care ai atata nevoie, oameni buni, de la care poti invata lucruri frumoase si cu care poti vorbi. Si sa stii ca nu e mare paguba ce ti se intampla, daca te treazeai cu vreo deziluzie si vreo suferinta? E buna si nestiinta asta cateodata.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.03.2011, 22:14:29
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sanduu Vezi mesajul
Buna tuturor scriu acestea pentru a va spune despre mine si despre viata mea si sa va cer un sfat...Inca din copilarie sint o persoana timida si de cind ma tin minte nu am prea avut prieteni in rindul fetelor si aceasta ma doare, fiindca as vrea mult sa am pe cineva alaturi pe care sa iubesc si sa fiu iubit, din acest motiv ca sint singur adesea am o stare de tristete in suflet, am avut parca ginduri sa incep a face cunostinta cu toate fetele laolata si poate se va primi ceva, mi se pare adesea ca sint foarte urit si de aia sint singur si poate asa si e, insa alta data vad in oglinda ca parca nu sint chiar asa urit... Am unele ginduri sa plec la manastire deoarece in lume singur asa nu vreau sa traiesc, poate chemarea mea in viata este la manastire? citeodata mi se pare ca acolo ar fi locul meu...
Va rog sa ma ajutati cu sfat ce ar trebui sa fac ? CE sa fac ca sa fiu fericit ? ca sa am bucurie in inima? Ce ar trebui sa fac ca sa am si eu o prietena, poate cineva a mai fost in locul meu... Mersi anticipat si va rog nu ma judecati sever...
Pai, draga Sanduu, te-ai uitat in oglinda gresita! Adevarata oglinda sunt ochii prietenului sau ai aproapelui. Acolo vezi imaginea ta adevarata. Cauta aproapele, cauta prieteni si uita-te in ochii lor. Nu fugi in manastire ca sa cauti singuratatea, nici macar linistea, daca n-ai gasit-o mai intai in tine. In manastire vei gasi ASCULTAREA, care e cea mai grea jertfa. Sa nu crezi ca oricine o poate duce. Cauta aproapele, cauta prieteni, cauta un duhovnic ...
Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.03.2011, 22:15:41
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

Heiii...LA MULTI ANI !
Sa-ti dea Dumnezeu tot ce are pregatit pentru tine!

Doar sa nu cazi in deznadejde,pentru ca stii bine ca nu aduce anul ce aduce ceasul!

Fiecare sac isi are petecul..Daca doresti familie, eu zic sa incepi sa te pregatesti pentru ea,sa incepi s-o astepti frumos...Sa-ti asterni liniste in suflet, sa cauti sa iti depasesti limitele pe care crezi ca le ai, sa cauti bucurie in lucrurile simple, sa te culci seara zambind ca esti mai aproape cu o zi de jumatatea ta..

Iar daca doresti calugarie, nu mai sta in cumpana,ia drumul unei manastiri si cauta acolo raspunsurile..Ai sa vezi singur daca e pentru tine sau nu..

Mi-ar place sa-ti spun mai multe, sa-ti bucur sufletul putin,dar sper sa o faca barbatii de aici de pe forum,care cu siguranta vor gasi cuvinte mai potrivite ca mine,sa te incurajeze sa mergi frumos inainte!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.03.2011, 22:16:10
Sanduu's Avatar
Sanduu Sanduu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 125
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Sanduu
Implicit

Mersi foarte mult la toti
Reply With Quote
  #8  
Vechi 27.03.2011, 22:27:03
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Lucrezi?
Cum iti petreci timpul, ce jocuri video joci?
Locuiesti cu parintii?
Reply With Quote
  #9  
Vechi 27.03.2011, 22:37:24
Sanduu's Avatar
Sanduu Sanduu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 125
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Sanduu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Lucrezi?
Cum iti petreci timpul, ce jocuri video joci?
Locuiesti cu parintii?
In cursul saptaminii sint la serviciu, mai es prin oras, jocuri video practic nu joc, ascult muzica nu prea mult, chiar si la serviciu parca as fi plictisit ceva nu-mi ajunge si cred ca nu-mi ajunge o persoana alaturea pe care sa o iubesc...Da, locuiesc cu mama si fratele.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 27.03.2011, 22:44:48
FLORINA FLORINA is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Oradea
Religia: Ortodox
Mesaje: 10
Implicit

Tot ce vreau eu sa iti spun e doar atat:Sa nu mai spui niciodata ca esti urat,dar niciodata!!!Priveste in sufletul tau si vei vedea cat esti de frumos!!!Si referitor la faptul ca nu ai pe cineva,cu siguranta va veni si asta ,numai rabdare sa ai ca te vei bucura pe urma mult mai mult!Fii binecuvantat!Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cand unul din parinti ramane singur Carine Generalitati 15 27.08.2011 19:52:52
SF.Maslu cu un singur preot? anisoara Generalitati 10 12.07.2011 03:39:11
O singura turma si un singur pastor! Templier Knight Despre Sfanta Scriptura 4 16.02.2011 13:10:51
Isus cu un singur ''i'' Templier Knight Generalitati 63 12.12.2010 15:20:27
Unul singur vindecator - DOMNUL, MANTUITORUL LapetiteMoc Maslul 0 05.05.2009 15:51:14