Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Religia Islamica
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #151  
Vechi 15.05.2007, 20:48:09
Ameera Ameera is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.05.2007
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ameera
Citat:
În prealabil postat de alexandra28
pentru pretender:
pai cine nu are lumina,are intuneric.deci probabil ca esti impotriva lui hristos daca nu accepti anumite lucruri morale in favoarea altora imorale.eu nu te consider un dusman,in nici un caz dar, imi pare rau,nu pot accepta blasfemiile si perversiunile coranului.
prin intrebarea pe care mi-ai pus-o,de ce nu ai avut acces la originalul bibliei te-ai dat singur de gol ca esti musulman.pentru ca, probabil te-ai referit la credinta musulmanilor ca noi nu mai avem originalul si ca biblia este corupta.este la mintea oricui ca mohammed pentru a fi crezut a trebuit sa spuna despre biblie ca a fost schimbata caci altfel cine ar mai fi crezut in el???insa raspunsul meu la intrebarea ta este ca nu oricine are acces la originalul unui asemenea manuscris cum,de altfel nu oricine are acces la coran si toate obiectele istorice.
Cand il intrebi pe Pretender daca a avut acces la originalul Bibliei,e ca si cum eu te intreb de ce tu crezi in Hristos?L-ai cunoscut?
Cand il intrebi pe Pretender daca a avut acces la originalul Bibliei,e ca si cum eu te intreb de ce tu crezi in Hristos?L-ai cunoscut?...Vai,am reformulat mesajul,ca aici lumea te critica si daca ti-a scapat o litera din graba....ca altceva nu gasim de comentat...de,asa ne-a lasat pe noi ,crestinii,Bunul D-zeu...sa ii judecam pe altii....inainte sa ajungem noi insine la perfectiune....Apropo,ati vazut documentarul de pe National Geografic?Il tot difuzeaza de vreo 3 zile,ca s-au gasit niste vechi documente in care sunt scrise lucruri socante despre Iisus....cum ca ar fi avut o relatie,sau chiar ar fi fost casatorit cu Maria Magdalena...si ca ar fi avut si un copil?Toate aceste documente au fost descoperite intr-o pestera din Egipt.Dar binenteles ca toata povestea a fost musamalizata....cum sa isi piarda Biserica Crestina adeptii....si puterea?Apropo,nu sunt muslima.Toate cele bune.
  #152  
Vechi 15.05.2007, 21:16:41
dmb dmb is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2006
Mesaje: 277
Implicit

Aoleooooooooooo nici musulmana nu esti!!?
Cu ce te ocupit totusi toata ziua; ca de gatit nu trebuie, de aratat in lume n-ai voie:D groaznica plictiseala! De-aia intrii pe un forum crestin insirind idiotenii? Saraca de tine; eu credeam ca esti musulmana macar si te antrenezi pentru raiul islamic....dar nici asta nu se poate, ca barbatul tau este prea obosit probabil de la pregatitul pilafului:rolleyes:
  #153  
Vechi 16.05.2007, 09:44:33
Ameera Ameera is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.05.2007
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dmb
Aoleooooooooooo nici musulmana nu esti!!?
Cu ce te ocupit totusi toata ziua; ca de gatit nu trebuie, de aratat in lume n-ai voie:D groaznica plictiseala! De-aia intrii pe un forum crestin insirind idiotenii? Saraca de tine; eu credeam ca esti musulmana macar si te antrenezi pentru raiul islamic....dar nici asta nu se poate, ca barbatul tau este prea obosit probabil de la pregatitul pilafului:rolleyes:
mda,e si asta un mod de a raspunde....avand in vedere ca nu ai ce adauga la cele postate de mine...si apropo de faptul ca nu sunt muslima,vad ca esti tare suparat ca nu mai ai pe cine sa jignesti....ghici ghicitoarea mea...ghici religia mea...?hahaha.Toate cele bune din suflet vi le doresc.
  #154  
Vechi 16.05.2007, 12:51:01
nistor nistor is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.05.2007
Mesaje: 11
Implicit

buna ziua dragii mei,am intrat intamplator pe acest site si am descoperit niste discutii interesante despre islam.am descoperit aceasta religie cu multi ani in urma avand foarte multi prieteni de religie musulmana.din experienta traita in tarile musulmane am ajuns la concluzia ca rodul islamului este teroarea,teroarea de orice fel.in islam nu poti fii liber decat ca barbat,ca femeie esti doar o prizoniera.gelozia barbatului musulman implementata de normele islamice este incredibila,o femeie nu are voie nici macar sa ridice privirea din pamant.o femeie este inchisa in casa si este scoasa in oras doar cu barbatul ei.o femeie nu are dreptul la propriul sau copil.o femeie trebuie sa se supuna indiferent de circumstanta.
aceste experiente m-au facut sa citesc coranul sa inteleg acest fenomen.ma gandeam ca este doar un comportament al arabilor....insa cand am descoperit coranul am inteles de ce acest comportament.coranul are la baza teroarea,pentru sotie,pentru cei de alte religie,pentru cei cu alta orientare politica.in tarile arabe,preponderent musulmane inca se mai practica pedeapa capitala.sunt foarte multe de spus ,ce este pacat este faptul ca foarte multe fete cad in plasa lor si isi lasa religia pentru islam.am observat si aici si pe mai multe site-uri o propaganda anti-islamica,felicitari celor care au avut acest curaj de a lupta impotriva acestui parazit.daca musulmanii vor ajunge ,,la putere,, aceasta lume va fi un haos.
imi cer scuze pentru cei de pe site care sunt de religie musulmana insa ar trebui sa deschida mai bine ochii pentru ca ceea ce pierd este viata vesnica langa Dumnezeu,iar ceea ce castiga sunt doar placeri ale pantecelui si ale organelor de reproducere.
numai bine!!!
  #155  
Vechi 16.05.2007, 12:55:20
nistor nistor is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.05.2007
Mesaje: 11
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ameera
Citat:
În prealabil postat de Geani
Intervin si eu, tot prin prisma experientei proprii.
In studentie, am iubit un baiat musulman si am fost impreuna aproape 2 ani de zile. L-am iubit cu devotament si imi doream sa fim impreuna pentru tot restul vietii. Sunt sigura ca si el m-a iubit si m-a adorat, numai ca avea si iesiri de neiertat in latura comportamentala. Am indurat si bataie si umilinte de tot soiul si toate astea pentru ca indrazneam sa ma consider independenta, cu drepturile si dorintele mele. Dragostea era insa atat de oarba si de puternica incat taceam si ii inghiteam toate mizeriile. Nu am avut curajul sa zic nimanui nimic, nici macar celei mai bune prietene, de frica sa nu ma sfatuiasca sa-l parasesc, atat de mult il iubeam.
In momentele grele in care eram maltratata (si mentionez ca stia al naibii de bine cum sa ma loveasca ca sa nu-mi faca semne), plangeam mult si dupa aceea urma o perioada cu plansete si interiorizare maxima. Mi-au daunat tare mult si pot zice ca am ramas cu sechele.Partea buna a fost ca in acele momente, nu mai eram atat de oarba, mi-era luat voalul de pe ochi si puteam reflecta si eu normal, nu numai prin prisma iubirii patimase. atunci constientizam ca nu voi putea fi niciodata implinita alaturi de el, ca nu imi voi putea boteza niciodata pruncii, ca nu voi fi mireasa pe care o visam de mica.
Soarele a rasarit pe strada mea cand am cunoscut un baiat care mi-a citit inima si am avut curajul (toate astea s-au petrecut in vacanta de vara) sa-mi descarc sufletul. M-a ajutat sa-l parasesc, mi-a deschis ochii, m-a sprijinit.
Poate v-am plictisit si poate credeti ca si un crestin ar fi capabil de asemenea comportament, dar indraznesc sa contrazic si sa spun ca totul era rodul educatiei si conceptelor musulmane, pentru ca avea mereu mania de a considera barbatul ca fiind persoana pe care femeile trebuie sa-l respecte, sa ii spele si picioarele dupa greaua zi de munca. Femeia e un fel de sclava care trebuie sa se supuna orbeste regulilor impuse.
Sper ca nu am gresit cu nimic ca mi-am expus punctul de vedere, dar cand am vazut subiectul, inevitabil, toata acea perioada mi-a trecut prin fata ochilor.
Assalamualeikum
Eu am fost impreuna cu sotul meu la moschee in urma cu o saptamana sa vorbim cu imamul despre casatorie...
Ca doi tineri casatoriti ce suntem aveam nevoie de putina indrumare si consiliere matrimoniala din partea cuiva ce cunoaste bine religia...
Si spre surprinderea mea (totala!) am aflat ca sotul meu trebuie sa imi fie recunoscator pentru tot ceea ce fac eu in casa pentru ca ,asa cum ne-a luminat surioara noastra mai sus (si ii multumesc nespus pe aceasta cale) , nu am obligatia.. si mai mult decat atat a spus ca gatitul este obligatia sotului!!!
El a spus ca el trebuie sa ii ofere sotiei adapost, hrana (ceea ce nu inseamna doar sa o cumpere si ca normal gatitul e una din atributiile sotului) , haine (el a spus cel putin de 2 ori pe an iarna si vara ...)
..dar bineanteles daca sotia il scuteste de unele din obligatii el poate sa renunte la ele dar trebuie sa fie recunoscator sotiei si sa o multumeasca pentru ca ii inlesneste infaptuirea obligatiilor fata de religie)
Dupa ce am terminat l-am intrebat pe sotul meu: e adevarat ca normal tu ar trebui sa gatesti(stupefiata fiind ) iar el foarte bosumflat de descoperirea mea raspunde: tu numai asta ai retinut din tot ce a explicat? ... m-am tavalit pe jos de ras fetelor!
Oricum ideea principala e ca DA nu suntem obligate sa ne ocupam de treburile casnice...
femeia in islam are nemarginita valoare si pretuire si nu e oprimata cum crede lumea ba din contra!
Toata munca noastra casnica o facem cu dragoste si din dragoste si este o virtute a noastra! Alhamdulillah cat de usor, de bine si frumos e sa fii musulmana sau sotie de musulman
draga mea ma faci sa rad cu ceea ce scri aici.nu ca sunteti obligate,ci sunteti silite sa faceti munca casnica,si nu numai(nu vreau sa intru in mai multe amanunte).poate acum ti se pare totul minunat,te vei trezi tu mai traziu si vei vedea cum e cand nu iti poti vizita nici macar tatal.
  #156  
Vechi 16.05.2007, 17:39:38
dmb dmb is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2006
Mesaje: 277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ameera

mda,e si asta un mod de a raspunde....avand in vedere ca nu ai ce adauga la cele postate de mine...si apropo de faptul ca nu sunt muslima,vad ca esti tare suparat ca nu mai ai pe cine sa jignesti....ghici ghicitoarea mea...ghici religia mea...?hahaha. Toate cele bune din suflet vi le doresc.
Pai ce e asa greu? Nu ai niciuna! Religia ta este sa-ti traiesti viata acum cit se poate si cit mai "bine"...singura in care crezi cu adevarat de altfel! E drept ca treaba asta merge si cu islamul dar e incompatibila cu crestinismul. Unde aivazut tu jigniri din partea mea?:)
  #157  
Vechi 16.05.2007, 18:13:24
dillema dillema is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.12.2006
Mesaje: 385
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ameera
Assalamualeikum
Eu am fost impreuna cu sotul meu la moschee in urma cu o saptamana sa vorbim cu imamul despre casatorie...
Ca doi tineri casatoriti ce suntem aveam nevoie de putina indrumare si consiliere matrimoniala din partea cuiva ce cunoaste bine religia...
Si spre surprinderea mea (totala!) am aflat ca sotul meu trebuie sa imi fie recunoscator pentru tot ceea ce fac eu in casa pentru ca ,asa cum ne-a luminat surioara noastra mai sus (si ii multumesc nespus pe aceasta cale) , nu am obligatia.. si mai mult decat atat a spus ca gatitul este obligatia sotului!!!
El a spus ca el trebuie sa ii ofere sotiei adapost, hrana (ceea ce nu inseamna doar sa o cumpere si ca normal gatitul e una din atributiile sotului) , haine (el a spus cel putin de 2 ori pe an iarna si vara ...)
..dar bineanteles daca sotia il scuteste de unele din obligatii el poate sa renunte la ele dar trebuie sa fie recunoscator sotiei si sa o multumeasca pentru ca ii inlesneste infaptuirea obligatiilor fata de religie)
Dupa ce am terminat l-am intrebat pe sotul meu: e adevarat ca normal tu ar trebui sa gatesti(stupefiata fiind ) iar el foarte bosumflat de descoperirea mea raspunde: tu numai asta ai retinut din tot ce a explicat? ... m-am tavalit pe jos de ras fetelor!
Oricum ideea principala e ca DA nu suntem obligate sa ne ocupam de treburile casnice...
femeia in islam are nemarginita valoare si pretuire si nu e oprimata cum crede lumea ba din contra!
Toata munca noastra casnica o facem cu dragoste si din dragoste si este o virtute a noastra! Alhamdulillah cat de usor, de bine si frumos e sa fii musulmana sau sotie de musulman
Hehehe e buna gluma...ia da un search pe GOOGle : woman in islam, woman in Afganistan, woman in Iran, Woman in Iran, woman in Pakistan, Woman in Arabia Saudita, Woman in maroc etc. ai sa vezi ce inseamna sa fii FEMEIE in ISlam. Tu nu ai nici un drept! esti folosita ca un obiect sa faca mancare si copii si sa isi puna cortul in cap, iar sotul sa se descotoroseasca oricand de MARIA TA doar zicand ...ma doar in cur de tine ...pardon "divortez de 3 ori" :))))
Ce frumos apare islamul cand e parfumat si impodobit de imami inainte de casatorie sau cand un nou membru adera in islam si dupa....ai sa ii vezi mizeria....precurvie in rai, pedofilie, viol, sclavie, sinucidere, crima, jocul de-a dumnezeul ....fato fugi cat mai ai timp...si daca tot ai facut pasul asta nefericit maritandu-te primii ani de cauta pe net si oriunde, citeste cu ochii mintii coranul si sunnah si afla ce inseamna islamul
  #158  
Vechi 17.05.2007, 09:44:18
Ameera Ameera is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.05.2007
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dillema
Citat:
În prealabil postat de Ameera
Assalamualeikum
Eu am fost impreuna cu sotul meu la moschee in urma cu o saptamana sa vorbim cu imamul despre casatorie...
Ca doi tineri casatoriti ce suntem aveam nevoie de putina indrumare si consiliere matrimoniala din partea cuiva ce cunoaste bine religia...
Si spre surprinderea mea (totala!) am aflat ca sotul meu trebuie sa imi fie recunoscator pentru tot ceea ce fac eu in casa pentru ca ,asa cum ne-a luminat surioara noastra mai sus (si ii multumesc nespus pe aceasta cale) , nu am obligatia.. si mai mult decat atat a spus ca gatitul este obligatia sotului!!!
El a spus ca el trebuie sa ii ofere sotiei adapost, hrana (ceea ce nu inseamna doar sa o cumpere si ca normal gatitul e una din atributiile sotului) , haine (el a spus cel putin de 2 ori pe an iarna si vara ...)
..dar bineanteles daca sotia il scuteste de unele din obligatii el poate sa renunte la ele dar trebuie sa fie recunoscator sotiei si sa o multumeasca pentru ca ii inlesneste infaptuirea obligatiilor fata de religie)
Dupa ce am terminat l-am intrebat pe sotul meu: e adevarat ca normal tu ar trebui sa gatesti(stupefiata fiind ) iar el foarte bosumflat de descoperirea mea raspunde: tu numai asta ai retinut din tot ce a explicat? ... m-am tavalit pe jos de ras fetelor!
Oricum ideea principala e ca DA nu suntem obligate sa ne ocupam de treburile casnice...
femeia in islam are nemarginita valoare si pretuire si nu e oprimata cum crede lumea ba din contra!
Toata munca noastra casnica o facem cu dragoste si din dragoste si este o virtute a noastra! Alhamdulillah cat de usor, de bine si frumos e sa fii musulmana sau sotie de musulman
Hehehe e buna gluma...ia da un search pe GOOGle : woman in islam, woman in Afganistan, woman in Iran, Woman in Iran, woman in Pakistan, Woman in Arabia Saudita, Woman in maroc etc. ai sa vezi ce inseamna sa fii FEMEIE in ISlam. Tu nu ai nici un drept! esti folosita ca un obiect sa faca mancare si copii si sa isi puna cortul in cap, iar sotul sa se descotoroseasca oricand de MARIA TA doar zicand ...ma doar in cur de tine ...pardon "divortez de 3 ori" :))))
Ce frumos apare islamul cand e parfumat si impodobit de imami inainte de casatorie sau cand un nou membru adera in islam si dupa....ai sa ii vezi mizeria....precurvie in rai, pedofilie, viol, sclavie, sinucidere, crima, jocul de-a dumnezeul ....fato fugi cat mai ai timp...si daca tot ai facut pasul asta nefericit maritandu-te primii ani de cauta pe net si oriunde, citeste cu ochii mintii coranul si sunnah si afla ce inseamna islamul
Mda,de ce oare ma asteptam din partea ta la asmenea cuvinte"elevate"....Daca tu te informezi din Coran si de pe Internet si baza culturii tale este din surse massmedia e foarte trist....Eu nu am cu cine sa ma cert si nici de ce sa ma cert....tu ai cam reactionat de parca ti-as fi dat o palma....nu trebuia sa intorci si celalat obraz?Raspunde-mi ,te rog,la o intrebare:este VT baza crestinismului?
  #159  
Vechi 17.05.2007, 09:54:49
Ameera Ameera is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.05.2007
Mesaje: 16
Implicit

[quote=dillema]
Citat:
În prealabil postat de Ameera



Hehehe e buna gluma...ia da un search pe GOOGle : woman in islam, woman in Afganistan, woman in Iran, Woman in Iran, woman in Pakistan, Woman in Arabia Saudita, Woman in maroc etc. ai sa vezi ce inseamna sa fii FEMEIE in ISlam. Tu nu ai nici un drept! esti folosita ca un obiect sa faca mancare si copii si sa isi puna cortul in cap, iar sotul sa se descotoroseasca oricand de MARIA TA doar zicand ...ma doar in cur de tine ...pardon "divortez de 3 ori" :))))
Ce frumos apare islamul cand e parfumat si impodobit de imami inainte de casatorie sau cand un nou membru adera in islam si dupa....ai sa ii vezi mizeria....precurvie in rai, pedofilie, viol, sclavie, sinucidere, crima, jocul de-a dumnezeul ....fato fugi cat mai ai timp...si daca tot ai facut pasul asta nefericit maritandu-te primii ani de cauta pe net si oriunde, citeste cu ochii mintii coranul si sunnah si afla ce inseamna islamul
Eu nu sunt musulmana si nici nu am sot sau iubit musulman,dar se fac multe greseli cu privire la religia islamica.Oare ar trebui sa ii multumim lui D-zeu ca nu avem petrol si uraniu?Ca altfel intelegeam suferinta acestor oameni care sunt haituiti de mult timp de catre marile puteri ale lumii.Sunt prea multe jocuri politice la mijloc,si multi nestiutori se apuca sa judece,unica lor sursa de informare fiind mass-media ,care ne transmite informatiile intr-un format tip pentru publicul larg.Noi credem ce vor cei de sus sa credem si vedem numai ce ei vor sa vedem,asta e trist.Cati oameni in lumea asta,care au comis grave si diverse fapte de violenta si care au fost nascuti si crescuti in tari unde religia de baza este cea crestin ortodoxa sunt judecati de lumea intreaga ca si "teroarea crestina"?Raspunsul este Zero,nu?Ei sunt vazuti ca niste infractori,nu ca niste criminali...crestini.Ori de aici trebuie sa intelegeti,ca pe langa numeroasele jocuri politice din care nu vom avea niciodata acces sa stim mai mult decat niste minciuni gogonate,daca exista acte de violenta care sunt comise de oameni de origine araba,noi implicit ii asociem cu religia Islam.De ce?De data viitoare numarati fiecare crima comisa de cei care nu sunt de religie islamica...Deci terorismul si religia sunt doua lucruri total diferite...asta as vrea sa intelegeti.Ori musulmanii,adica cei de religie islamica,oricat de pacatosi ar fi,sunt lucruri care le respecta cu strictete,de exemplu cele 5 rugaciuni.Cati dintre "evlaviosii crestini"se roaga la D-zeu,nu cand au nevoie si dau de greu,ci sa ii multumeasca lui D-zeu pentru putinul zilnic?.....Nu mai zic ca nu ar sta niciodata nici unul sa isi faca curatirea inainte sa apara la rugaciune in fata Domnului.Anul acesta ,In noapte de Inviere am fost foarte socata sa vad cum crestinii nostri veneau la biserica beti morti,injurand si facand diverse gesturi obscene,si care mai de care cautand tot felul de motive de barfa care sa le mai indulceasca viata:cine cum s-a mai imbracat,cu cine mai e.... Mda,altfel,ce sa zic,eu cred ca D-zeu e sus si ne vede pe toti,D-zeu va exista cu sau fara credinta noastra.Si in orice fel l-am numi,daca suntem buni din suflet si facem fapte bune si rugaciuni ...si nu comitem pacate,oricine poate intelege ce fapte pot fi considerate pacate indiferent de religie,(pt. e usor sa faci diferenta intre bine si rau)ca suntem crestini sau musulmani,D-zeu ne va primi la el cu bratele deschise.Si in religia Islamica nu gresesc cand spun ca D-zeu e unul peste tot si toate si lui trebuie sa i ne inchinam.Eu de cand am inceput sa studiez despre religia islamica am gasit puterea sa schimb multe in viata mea:m-am lasat de fumat dupa 14 ani (ceea ce nu e ata de simplu,si un fumator stie ce inseamna),m-am intors la scoala si am devenit mult mai matura,calma,intelegatoare ,cu cei din jur.Sa fie toate astea oare de la Satana?Nu m-am convertit si nici nu am de gand.Eu raman in propria mea credinta care cuprinde din toate ce e mai bun.Si va recomand un film,despre terorism si politica ,interzis in America,dar facut de americani,in Turcia,din care veti intelege multe lucruri si apoi vom mai vorbi.Pe vreme de razboi,toti oamenii au dreptul sa se apere.Si multi sunt folositi,arabi care s-au nascut si crescut in America,sunt bagati la inaintare ca lumea intreaga sa ii creada pe ei niste fanatici,niste teroristi ,niste bolnavi.Pacat ca nu aveti ochi sa vedeti pana in spatele acestor nenorociti...DECI FILMUL SE NUMESTE:THE VALEY OF WOLVES IRAQ(sau VALEA LUPILOR IRAQ)sau in turca Kurtlar Vadislam.Va pup.Toate cele bune.
  #160  
Vechi 17.05.2007, 10:05:07
Ameera Ameera is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.05.2007
Mesaje: 16
Implicit

[quote=dillema]
Citat:
În prealabil postat de Ameera




Hehehe e buna gluma...ia da un search pe GOOGle : woman in islam, woman in Afganistan, woman in Iran, Woman in Iran, woman in Pakistan, Woman in Arabia Saudita, Woman in maroc etc. ai sa vezi ce inseamna sa fii FEMEIE in ISlam. Tu nu ai nici un drept! esti folosita ca un obiect sa faca mancare si copii si sa isi puna cortul in cap, iar sotul sa se descotoroseasca oricand de MARIA TA doar zicand ...ma doar in cur de tine ...pardon "divortez de 3 ori" :))))
Ce frumos apare islamul cand e parfumat si impodobit de imami inainte de casatorie sau cand un nou membru adera in islam si dupa....ai sa ii vezi mizeria....precurvie in rai, pedofilie, viol, sclavie, sinucidere, crima, jocul de-a dumnezeul ....fato fugi cat mai ai timp...si daca tot ai facut pasul asta nefericit maritandu-te primii ani de cauta pe net si oriunde, citeste cu ochii mintii coranul si sunnah si afla ce inseamna islamul
Eu v-as ruga un lucru :sa imi dati exemplu cu ce va puteti voi lauda,ca si crestini?Eu sunt convinsa ca majoritatea celor care se simt deranjati de anumite mesaje duc o viata plina de pacate,si nici unul nu e model de urmat.Ca natie de crestini cu ce fapte extraordinare ne putem noi lauda?Ca,dupa stirile de la ora 5,iti dai seama repede de minunatul nostru popor crestin.Nu o sa mai vorbesc despre musulmani,ca nu are rost.Dar hai sa vorbim de crestini,in afara faptului ca ,v-am mai scris eu....voi va bateti in carti...Ba Biblia e mai buna ,ca uite ce scrie nu stiu unde....lasa cartile,ca nu le-ati scris voi ca sa va laudati atata...voi,personal,cu ce va laudati?Unde sunt multii vostri frati crestini care traiesc dupa regulile Bubliei?Daca il plesnesc pe un crestin,intrebarea e,intoarce el celalat obraz?Sau imi executa doua perechi de palme?Absolut ca nu trebuie sa luam acestea ad-literam,ca acea palma nu se refera la palma....bla,bla,bla....hai ca va scoateti voi...Oricum,in toata natura voastra,sunteti niste oameni minunati....Va doresc sa fiti sanatosi,iubiti de D-ZEU,si tot ce va doriti...V-am pupat.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Relatii crestini-musulmani... veronica_dorina Religia Islamica 423 26.12.2010 17:14:41
O crestina va fi spanzurata de musulmani Pelerinul Generalitati 43 13.11.2010 10:07:45
Bunele relatii crestini-musulmani exemplificate! mihailt Generalitati 5 09.09.2009 08:59:24