Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 21.12.2010, 15:30:38
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Multumim de urarile frumoase.Sa dea Bunul Dumnezeu sa avem sarbatori binecuvantate si in liniste sufleteasca.Doresc ca si parintii acestui scump copilas sa aiba nadejdie in Maicuta Sfanta si sa incerce sa citeasca in special ,mamica"rugaciunea pentru copilul bolnav"......are o putere incredibila....Doamne Ajuta!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 25.12.2010, 14:27:34
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Sarbatoarea Nasterii Domnului sa va aduca multa sanatate si sa faca mai calzi, mai darnici, mai iubitori de cei din jur!

Andrei se simte binisor, acum este intr-o pauza de citostatice pana in ianuare. Va rog sa va rugati in continuare pt el!
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)

Last edited by Nicole_Alma; 25.12.2010 at 14:30:14.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 25.12.2010, 14:36:42
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Mântuitorul Nostru Iisus Hristos și Maica Domnului, cu ale sale rugăciuni, să-l aibă în pază.
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 13.01.2011, 10:57:20
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Ce mai face micutul ingeras Mircea-Andrei??ma gandesc la el in fiecare seara cind ma rog Maicutei Domnului. Sper si ma rog din tot sufletul meu sa aud vesti foarte bune despre copilas.Doamne Ajuta!!!!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 21.01.2011, 22:58:20
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IOLANDA Vezi mesajul
Ce mai face micutul ingeras Mircea-Andrei??ma gandesc la el in fiecare seara cind ma rog Maicutei Domnului. Sper si ma rog din tot sufletul meu sa aud vesti foarte bune despre copilas.Doamne Ajuta!!!!

Va multumim din suflet ca va ganditi la Andrei si va rugati pt el, Dumnezeu sa va rasplateasca pe masura sufletului Dvs!
Andrei tocmai a terminat o serie de citostatice, si va urma alta in februarie. Saptamana trecuta dupa ce a terminat cu citostaticele a racit mai grav si a fost iar internat, acum este bine.

Sa ne rugam in continuare la Maicuta Domnului pt sanatatea lui Mircea-Andrei!
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote
  #16  
Vechi 24.01.2011, 11:51:31
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Doamne Ajuta !!!!!!!! sanatate multa micutului Andrei=Mircea...o sa continui rugaciunea ptr,copilas pina voi auzi vestile bune...multa putere si credinta mare celor ce sunt in preajma lui.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 26.01.2011, 23:28:59
andrutza151 andrutza151 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Mesaje: 39
Implicit Va rog din tot sufletul sa va rugati pt sanatatea si viitorul meu

Buna seara!am nevoie de un sprijin,nu mai rezist!am 17 ani si cand eram mica am fost diagnosticata cu parapareza spastica ,care s a agravat cu luxatie de sold.Am pana in prezent 8 sau 9 operatii,din care ultima pe 14 dec 2010.Am sanse mari de vindecare,dar mi e teama k nu voi putea merge din cauza durerilor.De 2 ani d zile merg numai in cadru,iar in prezent sunt imobilizata la pat.Mi-as dori din tot sufletul sa continui studiile dupa liceu,as vrea sa devin farmacista,dar din pacate nu stiu cat imi va permite sanatatea.Mi e sufletul distrus,viitorul incert si nu pot merge!va rog din tot sufletul macar o rugaciune sa inaltati pt mine!
Doamne ajuta!Numele meu de botez este Andreea-Maria
Reply With Quote
  #18  
Vechi 27.01.2011, 12:32:35
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Sigur...o sa ne rugam si pentru tine Andeia,ca Maicuta Sfanta sa te ajute sa te ridici din patul durerilor....sa te ajute Bunul Dumnezeu sa realizezi in viata tot ceia ce-ti doresti tu..
Reply With Quote
  #19  
Vechi 27.01.2011, 20:06:07
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrutza151 Vezi mesajul
Buna seara!am nevoie de un sprijin,nu mai rezist!am 17 ani si cand eram mica am fost diagnosticata cu parapareza spastica ,care s a agravat cu luxatie de sold.Am pana in prezent 8 sau 9 operatii,din care ultima pe 14 dec 2010.Am sanse mari de vindecare,dar mi e teama k nu voi putea merge din cauza durerilor.De 2 ani d zile merg numai in cadru,iar in prezent sunt imobilizata la pat.Mi-as dori din tot sufletul sa continui studiile dupa liceu,as vrea sa devin farmacista,dar din pacate nu stiu cat imi va permite sanatatea.Mi e sufletul distrus,viitorul incert si nu pot merge!va rog din tot sufletul macar o rugaciune sa inaltati pt mine!
Doamne ajuta!Numele meu de botez este Andreea-Maria
Andreea, m-a emotionat f mult postarea ta, cred ca ti-e f greu, dar cu ajutorul lui Dumnezeu o sa fie bine.
O sa ma rog si eu pt tine, bineinteles. Maicuta Domnului a facut multe minuni cu cei care s-au rugat ei, si daca ne vom ruga la ea din suflet, Sfanta ne va ajuta.

Dumnezeu si Maicuta Domnului sa aiba grija de tine, copil bun!
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)

Last edited by Nicole_Alma; 27.01.2011 at 20:09:31.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 20.02.2011, 13:35:06
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Revin si eu cu o rugaminte: Mircea Andrei urmeaza sa faca din nou o serie de citostatice si e organismul lui e slabit din cauza imunitatii scazute, mai ales in sezonul asta in care nu l-au ocolit racelile. Va rog sa va rugati pt el, sa-i ajute bunul Dumnezeu sa se vindece de aceasta boala cumplita.

Mama lui e optimista si se roaga si ea, acum mai asteapta un copilas si face tot ce poate pt a-i fi bine lui Andrei. Sunt chiar niste oameni deosebiti, ajutati-i cu o rugaciune va rog.
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Andrei Rubliov mihailt Arta bisericeasca in general 8 11.01.2012 12:30:45
Moaștele Sfântului Andrei + cristiboss56 Moaste 2 27.11.2009 21:43:16
Eu sunt Andrei,tu? AndreiM Generalitati 0 04.10.2009 19:14:57
Hai sa facem copiii si batranii sa zambeasca iar mara2008 Generalitati 3 23.11.2008 07:43:16
pestera Sf Andrei iuda Pelerinaje la locuri Sfinte 1 29.08.2007 20:28:21