Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #171  
Vechi 11.10.2011, 15:08:48
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ana-Maria N Vezi mesajul
Domnul va daruit un calauzitor minunat, atunci! :) Amandoi parintii sunt minunati! :) Sa-l ascultati pentru ca e un om ce iubeste pe Domnul si sfaturile dansului sunt de mult folos. Doamne ajuta!
asa este! ne vom stradui sa-l ascultam mereu :)
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #172  
Vechi 11.10.2011, 15:15:20
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
multumesc pentru sfaturi. voi avea o petrecere mica, doar 20 de invitati, familia si cativa prieteni apropiati, insa tocmai familia e problema, care nu are nicio treaba cu credinta si cu Dumnezeu si tot ei sunt cei care platesc aceasta petrecere si deci nu le voi putea impune eu ce cantitati de alcool sa serveasca si nici cati decibeli sa aiba muzica pe care o vor asculta, din simplul motiv ca nu tin niciodata cont de dorintele mele si considera ca sunt o habotnica si sa-i mai las cu popii si cu religia
te sfatuiesc sa faci o nunta asa cum normal cu petrecere si bautura pentru fiecare gust...nu a-i sa schimbi lumea la nunta ta: adoptand un anumit gen de muzica, mancare, bautura si alte obiceiuri....bineinteles trebuie sa alegeti voi dupa bunul vostru plac (al mirilor) dar gandindu-va si la invitatii pe care ii veti avea....avand in vedere ca sunt putini invitati nu o sa va fie greu sa-i multumiti pe toti...

daca veti adopta doar ceea ce va place voua (mirilor) mai usor puteti sminti nuntasii...asa o sa se sminteasca doar cei care sunt smintiti si care oricum nu se feresc de anumite obiceiuri proaste
...cine are credinta stie sa se fereasca de anumite atractii sa le spunem venite de la vrasmasul....

acum eu recomand sa respectati si indicatiile parintilor chiar daca tie nu-ti va place ....desi eu unul mi-am facut nunta impreuna cum sotia asa cum ne-am dorit-o noi si am cerut sfaturi unde am cosiderat ca nu ne pricepem

Last edited by ovidiu b.; 11.10.2011 at 15:18:29.
Reply With Quote
  #173  
Vechi 11.10.2011, 15:16:54
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

multumesc pentru sfaturi, am avut nunta deja acum o saptamana si ceva :) si totul a iesit bine. Nu s-a baut peste masura, nu s-a imbatat nimeni, nu s-a suparat nimeni, s-a si dansat dar totul in limitele normalitatii.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #174  
Vechi 11.10.2011, 15:19:51
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
multumesc pentru sfaturi, am avut nunta deja acum o saptamana si ceva :) si totul a iesit bine. Nu s-a baut peste masura, nu s-a imbatat nimeni, nu s-a suparat nimeni, s-a si dansat dar totul in limitele normalitatii.
vroiam sa mai adaug ca starea voastra se va imprima si asupra nuntasilor ...voi veti fi cei care dati tonul

Casa de piatra!
Reply With Quote
  #175  
Vechi 11.10.2011, 15:37:10
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
vroiam sa mai adaug ca starea voastra se va imprima si asupra nuntasilor ...voi veti fi cei care dati tonul

Casa de piatra!
asa a si fost. Multumim frumos!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #176  
Vechi 11.10.2011, 21:51:45
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Implicit felicitari!!!!!

Ai fost o mireasa foarte draguta,ti-a stat bine de tot voalul deosebit pe care l-ai avut,de fapt si mirele , nasii ....toti ati fost la "inaltime".....felicitari ,bucurii,sanatate,impliniri alaturi de "jumatatea" ta...........Doamne Ajuta!!!!!
Reply With Quote
  #177  
Vechi 11.10.2011, 21:56:49
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IOLANDA Vezi mesajul
Ai fost o mireasa foarte draguta,ti-a stat bine de tot voalul deosebit pe care l-ai avut,de fapt si mirele , nasii ....toti ati fost la "inaltime".....felicitari ,bucurii,sanatate,impliniri alaturi de "jumatatea" ta...........Doamne Ajuta!!!!!
multumesc frumos. ma bucur ca ti-a placut voalul meu. am avut satisfactia sa-l cos cu mainile mele :)
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #178  
Vechi 12.10.2011, 14:59:07
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

nu ma mai satur sa retraiesc acele frumoase clipe privind pozele de la cununie.
sper sa nu va plictisesc daca va mai arat cateva
Attached Images
File Type: jpg Catalina & Mihai-104.jpg (41,8 KB, 42 views)
File Type: jpg Catalina & Mihai-108.jpg (29,2 KB, 38 views)
File Type: jpg Catalina & Mihai-109.jpg (36,0 KB, 41 views)
File Type: jpg Catalina & Mihai-166.jpg (21,1 KB, 46 views)
File Type: jpg IMG_0489.jpg (23,4 KB, 48 views)
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #179  
Vechi 12.10.2011, 21:32:43
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Tare draguti sunteti amandoi si va sade foarte frumos impreuna!
Hiiii, si eu iubesc foarte mult viata de familie si imi doresc sa fiu sotie si mama, dar asta va fi cand va dori Dumnezeu.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #180  
Vechi 13.10.2011, 17:11:01
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Tare draguti sunteti amandoi si va sade foarte frumos impreuna!
Hiiii, si eu iubesc foarte mult viata de familie si imi doresc sa fiu sotie si mama, dar asta va fi cand va dori Dumnezeu.
multumim frumos. Intr-adevar, aceste lucruri este sa bine sa fie lasate sa se intample dupa buna randuiala a Domnului si nu grabite.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nunta honney Nunta 27 27.04.2011 19:25:22
nunta crestina catalinabalhui Nunta 6 05.09.2010 12:02:08
nunta killerandrew Nunta 5 07.07.2009 12:55:29
nunta rizeab Nunta 1 23.09.2007 16:19:11
nunta copilu Nunta 1 25.07.2007 19:46:24