Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.06.2010, 14:43:31
absolutep0wer absolutep0wer is offline
Banned
 
Data înregistrării: 26.03.2009
Mesaje: 31
Implicit Un nou test sangvin detecteaza cancerul cu sase ani înainte de formarea tumorilor

Un nou test sangvin, capabil sa detecteze cancerul cu sase ani înainte de formarea tumorilor, a fost creat de cercetatorii britanici de la Universitatea Nottingham si va fi disponibil pe piata anul viitor

Medicii oncologi de la Universitatea Nottingham au pus la punct un nou test sangvin capabil sa detecteze în stadii timpurii cancerul pulmonar si cel mamar - maladii care fac în Marea Britanie aproape 50.000 de victime în fiecare an.

Diagnosticarea cancerului în stadii timpurii, atunci când maladia poate fi tratata mult mai usor, ar putea salva mii de vieti si i-ar putea scuti pe multi pacienti de durerea si stresul resimtite de-a lungul chimioterapiei.

Testul Oncimmume este capabil sa identifice acele semnale care indica prezenta în sânge a cancerului în faza germinala. Aceste semnale, generate de sistemul imunitar, pot fi identificate cu pâna la sase ani înainte de declansarea cancerului, iar acest lucru este posibil prin recoltarea a doar câtorva mililitri din sângele pacientului.

sursa:Mediafax
Reply With Quote
  #2  
Vechi 07.06.2010, 15:51:26
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Sunt in urma rau...

Sfantul Nectarie vindeca cancerul de peste 150 de ani
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.06.2010, 16:20:25
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de absolutep0wer Vezi mesajul
Un nou test sangvin, capabil sa detecteze cancerul cu sase ani înainte de formarea tumorilor, a fost creat de cercetatorii britanici de la Universitatea Nottingham si va fi disponibil pe piata anul viitor

Medicii oncologi de la Universitatea Nottingham au pus la punct un nou test sangvin capabil sa detecteze în stadii timpurii cancerul pulmonar si cel mamar - maladii care fac în Marea Britanie aproape 50.000 de victime în fiecare an.

Diagnosticarea cancerului în stadii timpurii, atunci când maladia poate fi tratata mult mai usor, ar putea salva mii de vieti si i-ar putea scuti pe multi pacienti de durerea si stresul resimtite de-a lungul chimioterapiei.

Testul Oncimmume este capabil sa identifice acele semnale care indica prezenta în sânge a cancerului în faza germinala. Aceste semnale, generate de sistemul imunitar, pot fi identificate cu pâna la sase ani înainte de declansarea cancerului, iar acest lucru este posibil prin recoltarea a doar câtorva mililitri din sângele pacientului.

sursa:Mediafax
Nu stiu de ce dar mie acest test nu imi inspira incredere...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 08.06.2010, 00:34:47
razvan_andrei's Avatar
razvan_andrei razvan_andrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 339
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Sunt in urma rau...

Sfantul Nectarie vindeca cancerul de peste 150 de ani
Acum 150 de ani nu prea existau cancere. Cancerul e boala secolului in care traim. Asa cum e si obezitatea si HTA. Eu cred ca si medicina asta e buna la ceva, mai ales pt cei neincrezatori. Pana la urma si ei au dreptul la viata, indiferent de faptul ca sunt atei sau ortodocsi sau alte religii.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 08.06.2010, 00:37:55
pwnureface
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Sunt in urma rau...

Sfantul Nectarie vindeca cancerul de peste 150 de ani
Eu pot sa vindec orice cu ajutorul FORTEI.May the force be with you.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 08.06.2010, 00:54:25
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de razvan_andrei Vezi mesajul
Acum 150 de ani nu prea existau cancere. Cancerul e boala secolului in care traim. Asa cum e si obezitatea si HTA. Eu cred ca si medicina asta e buna la ceva, mai ales pt cei neincrezatori. Pana la urma si ei au dreptul la viata, indiferent de faptul ca sunt atei sau ortodocsi sau alte religii.
Daca tot apar remedii si viata omului se prelungeste, el uita de moarte, si uita de fapt ce reprezinta aceasta.

Astfel, pierde o mare sansa de a se indrepta.

Ce gandeste omul daca vine ciuma? Valeu vine moartea, ce ma fac?? Vai da ce e dupa moarte... O fi Dumnezeu... Mai n-ar strica sa ma mai duc si eu la biserica sa vad si eu cum sa ma ajut.

Insa daca viata e roz, exista leacuri pentru orice, ce va gandi omul? Moarte? Eh... moarte.. las' ca mai am 100 de ani de trait. Si da maine poimaine masina peste el fara sa-L cunoasca pe Iisus...

Cum scrie si in acatistul Maicii Domnului:
"Bucura-te, ceea ce prin necazuri curatesti pacatele noastre.
Bucura-te, ceea ce prin intristari vindeci neputintele noastre cele sufletesti si trupesti."

Adica omul la necazuri Il cunoaste pe Domnul. De multe ori, cand viata e frumoasa pentru omul nostru, se duce in fiecare Duminica la gratar, n-are nici o problema, bea, mananca, se distreaza atunci apar probleme grave duhovnicesti precum ignoranta si uitarea.

Insa daca el are tumoare pe creier, sotiei lui i s-a amputat un picior si fiul zace in coma, il va gasi mult mai repede si mai usor pe Dumnezeu. Caci atunci ies la suprafata problemele si vine si Izbavitorul pe care Il poate vedea mai clar acum.

Acum s-ar putea sa spuneti ca am o viziune exagerat de sumbra, insa sa nu uitam ce a spus si parintele Cleopa Ilie: "Sa avem intotdeauna in fata noastra moartea! Moartea! Moartea! Moartea! Moartea! Moartea!". Sunt spusele lui: http://www.youtube.com/watch?v=rWqBEDE82ZQ

Mai mult trezeste o inmormantare pe om! Nu conteaza fericirea noastra lumeasca, ci cea duhovniceasca caci este eterna. Te chinui si te zbati in greutati 70 de ani in viata aceasta dar dupa aceea ai o vesnicie de dulceturi ceresti...

Asta-i tot ce conteaza.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 08.06.2010, 01:47:47
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Daca intr-adevar cauza cancerului o constituie Candida, un funghi, o ciuperca, nu e mai bine sa ne tratam de candida mai intai, ca sa nu-i dam ocazia de a se intinde la toate organele?!?
Dr Simoncini i s-a luat dreptul de a practica medicina, dar citesc pe net ca in Germania lumea e f incantata de eficacitatea metodei. Un medic a tratat cancer osos numai cu bicarbonat luat pe cale orala.
Daca se vindeca cancerul cu bicarbonat, putem lua si noi... preventiv, caci ciperca nu rezista in mediu alcalin, efect pe care dealtfel il are si consumul de legume.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 08.06.2010, 19:58:39
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit laptele si cancerul

Am aflat si eu de curand ca s-a pus in evidenta o legatura intre consumul de lapte de vaca si cancerul mamar (si cancerul de prostata, in cazul barbatilor).
Eu sunt o mare amatoare de lapte si branzeturi, asa ca m-am apucat sa verific informatia.. spre dezamagirea mea, am gasit multe situri care sustin acest punctde vedere prin variate cercetari.

(Cateva linkuri: http://www.cancerproject.org/surviva...tate_dairy.php http://www.preventcancer.com/consumers/general/milk.htm)

Laptele si osteoporoza: in tarile in care femeile consuma multe produse lactate, osteoporoza este des intalnita (http://www.notmilk.com/o.html) deoarece pierderea calciului din oase este accelerata de o dieta bogata in proteine (laptele este bogat in proteine, este denumit carne lichida)

(mai utila pentru prevenirea osteoporozei este activitatea fizica si renuntarea la cafea, tigari, sare)

Pentru cele ingrijorate de aportul de calciu (eu fiind una), am gasit util acest link despre beneficiile dietei vegetariene: http://www.soystache.com/sources_of_calcium.htm
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
test de sinceritate nicolae44 Generalitati 158 17.05.2012 00:33:41
rezultate triplu test Mirela0110 Generalitati 6 11.11.2010 13:01:12
Formarea caracterului de bun crestin cozia Generalitati 9 20.07.2009 10:23:53
enigma- formarea convingerilor si a sentimentelor DanielaVoica Pocainta 1 04.08.2007 13:40:30