Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1021  
Vechi 08.05.2017, 17:19:40
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Clar. Tocmai m-a sunat Darth Ravage, și zice că ar trebui să îl rugăm pe dl. preș. să îl numească pe Cătălin în următoarele posturi: 1. ambasador la Sf. Scaun; 2. delegat-șef la CMB; 3. Ministrul Cultelor.
După ce va fi servit în aceste funcții cîțiva ani, ecumeniștii și eterodocșii vor ocoli România, inclusiv din avion și satelit.
Darth Ravage zice că partea antiecumenistă a Forței e mare în Cătălin.
Cătăline, hail to you, bro, arma naturală a Ortodoxiei împotriva ereziilor!
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #1022  
Vechi 08.05.2017, 19:46:09
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Minți cu nerușinare, din moment ce nu aduci nicio dovadă. Nu cred că un preot a fost catersit pentru un asemenea motiv. Astea sunt telenovele pentru proști ca voi, nepomenitorii.
Vai de adevărul tău!
Prosti, dar cu Hristos! După roadele noastre ne vor cunoas™te alt›ii!
După ce-t›i s™tergi spumele de la gura, uita-te în ce hal scrii. Cuvintele tale trădează o mare neliniste interioara. Aceasta poate fi provocată de duhurile rele. Sa spui la spovedanie ce ai scris aici!

Toate afirmat›iile mele se pot sustine. Intreaba-l pe părintele Iulian de la Podromu cine a făcut presiuni asupra lui. A facut- o din proprie initiativă? N-as crede...

Patriarhul Bartolomeu ar trebui sa facă lucruri demne de statutul pe care îl detine nu se stie cum s™i apoi sa pretindă sa fie pomenit. De ce sa fie pomenit? Ca sa-i facă tocmai pe athonitI părtas™i la erezia lui? Tu îti dai seama ca în ce hal esti stăpânit de duhuri rele dacă îl sustii pe Bartolomeu? Nu moare biserica dacă el nu este pomenit, ci prospera!

Dacă o mama si-ar învat›a fata sa se prostitueze s™i apoi ar izgoni-o pentru ca nu a ascultat-o, ai lua apărarea mamei, probabil...

Last edited by antoniap; 08.05.2017 at 20:07:24.
Reply With Quote
  #1023  
Vechi 08.05.2017, 21:02:58
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Antonia, concentrează-te! Când am spus că minți am făcut-o în contextul acesta: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...postcount=1000 ...adică m-am referit la faptul că un preot nu poate fi caterisit pentru singurul motiv pe care l-ai amintit, anume refuzul avortului.

Iar despre așa-zisele presiuni, am spus că eu nu cunosc monahi din Sfântul Munte care să facă ceva sub presiune. Monahi români nu sunt numai cei de la Podromu, care nu mai țin cont de ce spun și alți români de la alte chilii sau alți bătrâni din Sfântul Munte.

Last edited by simpllu; 08.05.2017 at 21:17:10.
Reply With Quote
  #1024  
Vechi 08.05.2017, 21:04:59
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Toate afirmațiile mele se pot sustine. Intreaba-l pe părintele Iulian de la Podromu cine a făcut presiuni asupra lui. A facut- o din proprie initiativă? N-as crede...
Presiuni în ce sens, să pomenească sau să nu pomenească? Sau cum?
Reply With Quote
  #1025  
Vechi 08.05.2017, 21:24:35
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Antonia, concentrează-te! Când am spus că minți am făcut-o în contextul acesta: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...postcount=1000 ...adică m-am referit la faptul că un preot nu poate fi caterisit pentru singurul motiv pe care l-ai amintit, anume refuzul avortului.

Iar despre așa-zisele presiuni, am spus că eu nu cunosc monahi din Sfântul Munte care să facă ceva sub presiune. Monahi români nu sunt numai cei de la Podromu, care nu mai țin cont de ce spun și alți români de la alte chilii sau alți bătrâni din Sfântul Munte.
Antonia nu poate concepe ca exista oameni care nu privesc cu ochi buni secta aia in care e varata ea. Deci oricine nu e deja sectar, ori e ecumenist ori e las si a cedat presiunilor. Aia de la manastire au criticat Creta si inainte de sinod si probabil au o parere la fel de proasta si acum, dar au cedat presiunilor. La fel mitropolitul Vlachos sau chiar pr Amfilohie - ori sunt ecumenisti si joaca un rol, ori sunt lasi. Doar saccsiv ce mai tine stindardul ortodoxiei sus. :)

Comunicatul ala de la manastirea din Athos e o palma data si lui Adrian. Poate il citeste sa vada cat echilibru razbate de acolo si poate dupa aia nu o sa mai auzim cuvinte rele despre monahi...desi asa cum sunt sigur ca pentru ca Antonia sa se trezeasca e nevoie de o minune mare de tot, la fel de mare trebuie sa fie minunea care sa-l faca pe Adrian sa-si tina gura. :)
Reply With Quote
  #1026  
Vechi 08.05.2017, 21:24:37
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Parintele Iulian este un nepomenitor, asa ca presiunile nu puteau fi decat sa-l pomeneasca pe Bartolomeu.
Reply With Quote
  #1027  
Vechi 08.05.2017, 21:29:19
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Voi încercați să discutați în continuare, cu argumente raționale, cu o persoană care este convinsă că i s-au implantat cipuri în măsele de către o conspirație a medicilor stomatologi și care la un moment dat scria că la Sinodul din Creta ar fi fost prezent un băiețel dubios care se poate să fie Antihristul.

Mult succes !!!

P.S. Antonia, parcă spuneai că îți ștergi contul ?
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #1028  
Vechi 08.05.2017, 21:41:23
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Antonia nu poate concepe ca exista oameni care nu privesc cu ochi buni secta aia in care e varata ea. Deci oricine nu e deja sectar, ori e ecumenist ori e las si a cedat presiunilor. Aia de la manastire au criticat Creta si inainte de sinod si probabil au o parere la fel de proasta si acum, dar au cedat presiunilor. La fel mitropolitul Vlachos sau chiar pr Amfilohie - ori sunt ecumenisti si joaca un rol, ori sunt lasi. Doar saccsiv ce mai tine stindardul ortodoxiei sus. :)

Comunicatul ala de la manastirea din Athos e o palma data si lui Adrian. Poate il citeste sa vada cat echilibru razbate de acolo si poate dupa aia nu o sa mai auzim cuvinte rele despre monahi...desi asa cum sunt sigur ca pentru ca Antonia sa se trezeasca e nevoie de o minune mare de tot, la fel de mare trebuie sa fie minunea care sa-l faca pe Adrian sa-si tina gura. :)
Este o cinste sa fiu in aceeasi ,,secta" cu parintele Iulian!
Cu cei doi m-am lamurit. Ii consider ecumenisti care au jucat un rol.
Modul in care pune problema parintele Vlachos este periculos. La conferinta de la Iasi, a spus doua ore lucruri adevarate, iar in ultimele cinci minute si-a indeplinit misiunea pentru care a fost trimis acolo, apoi a incheiat brusc, lasand auditoriul in ceata!

A spus ca, daca esti mirean si vrei sa critici sinodul, trebuie sa ajungi la treapta iluminarii duhovnicesti. Un pumn in gura pentru indrazneti! Adica, daca vrei sa critici sinodul, ai nevoie de certificat de ,,iluminat"! M-a bufnit rasul! Bartolomeu la ce treapta duhovniceasca a ajuns? Ca despre gradul masonic nu mai intreb.
Reply With Quote
  #1029  
Vechi 08.05.2017, 21:42:39
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

GMihai, nu e nevoie de sfaturile tale. Du-te pe forumul catolic, te rog!

Esti adeptul crimei organizate, probabil. Vrei sa faci haz despre lucruri care se practica in scopul aducerii unor oameni in moarte cerebrala. Ce fel de om esti tu? Uita-te atent la tine? Daca esti in stare sa faci haz in astfel de situatii, esti un om fara de Dumnezeu.

Dar nu-i bai. Spun inca o data! Aveti grija daca aveti intre 40 si 60 de ani. Sistemul nu e interesat sa plateasca prea multe pensii. Asa ca o armata intreaga de oameni fara Dumnezeu e pusa in miscare pentru a asigura organe de calitate. O persoana odata ajuns in moarte cerebrala e o sursa de baini. Unii stiu si mint, altii nu stiu. O multime de oameni mor din aceasta cauza. Cautati tratamente naturiste. Iar cu stomatologia... mai usurel. Se poate sa fii si pregatit pentru moarte cerebrala si cu banii dati! Am zis-o!

Last edited by antoniap; 08.05.2017 at 21:59:39.
Reply With Quote
  #1030  
Vechi 08.05.2017, 22:05:00
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Comunicatul ala de la manastirea din Athos e o palma data si lui Adrian. Poate il citeste sa vada cat echilibru razbate de acolo si poate dupa aia nu o sa mai auzim cuvinte rele despre monahi...desi asa cum sunt sigur ca pentru ca Antonia sa se trezeasca e nevoie de o minune mare de tot, la fel de mare trebuie sa fie minunea care sa-l faca pe Adrian sa-si tina gura. :)
Minuni pe forum nu am întâlnit. :)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare