Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.07.2012, 18:03:12
RalucaMC RalucaMC is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2012
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 24
Smile Copiii,un dar de la Dumnezeu

Am citit numeroase minuni infaptuite de bunul Dumnezeu prin sfintii sai,insa intotdeauna cele mai impresionante (chiar mai impresionante decat vindecarile de cancer) mi s-au parut cele cu femei care s-au chinuit ani de zile sa nasca si,dupa numeroase rugaciuni catre sfinti,au primit de la Dumnezeu,prin mijlocirile acestora,un copil (sau poate chiar mai multi).

Imi aduc aminte de minunea Sfantului Ioan Rusul care i-a aparut unei femei ce nu putea avea copii,spunandu-i ca voia Lui Dumnezeu este ca ea sa devina mama abia peste 2 ani.Si,intradevar,dupa 2 ani,femeia aceea a devenit mama a trei copii.Sa nu uitam ca si Maica Domnului a fost un copil asteptat de catre parintii ei care n-au deznadajduit in mila si ajutorul Lui Dumnezeu.

Am deschis acest topic dornica sa aflu povesti noi,minuni noi-pentru ca nasterea unui copil e intotdeauna o minune.Daca sunt parinti care nu se sfiesc sa vorbeasca despre minunea nasterii copiilor lor,mi-ar placea daca ar impartasi cu noi povestile lor.Poate ca la un moment dat sarcina a fost in pericol,poate ca un copil s-a nascut prin mijlocirile unui sfant si acum ii poarta numele,poate ca nu a fost de la inceput un copil dorit sau,din contra,poate ca s-a lasat mult asteptat.Daca sunt parinti dornici de impartasit povesti cu si despre micutii lor (mai exact cum au venit pe lume) sunt invitati sa ne spuna si noua-si sa ne asigure inca o data-ca UN COPIL E UN DAR DE LA DUMNEZEU.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Copiii din Glodeanu Adriana Cluj Stiri, actualitati, anunturi 15 09.03.2013 04:55:01
Copiii din spitale Adriana Cluj Umanitare 0 11.04.2012 08:30:57
Copiii dementei Dia20_diana Generalitati 0 11.02.2008 02:00:57
copiii bolnavi urzicuta Generalitati 16 12.09.2007 08:02:35
COPIII silvimiha Generalitati 4 23.04.2007 17:23:51