Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 10.10.2021, 12:25:57
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Tu ti-ai citit raspunsul sa vezi ca ai doar „reactii infantile si emotionale exagerate?

Ca esti din nou in modul infantilism si reactii necontrolate?

Ca raspunzi onomatopeic?

Ca nu ai citit si nu ai inteles nici prostiile pe care le-ai scris nici raspunsurile pe care ti le-am dat?


Si ca raspunsurile tale sunt de o ineptie crasa, nespunand nimic?

Adica te bucuri de prostia ta? Ca nu ai raspuns nimic, dar esti intr-o stare de ...exaltare?

Filosof de 2 parale, care nu stie decat sa sara in sus, sa intre in exaltare si apoi nu mai cugeta.

Vezi-ti postul, este un exemplu de „exaltare”. Vezi ca tu esti imatur emotional, lucru dovedit in X posturi. Nici sa te controlezi nu poti, ce sa mai discuti despre a raspunde.

Du-te si ia-ti bodyguardul la o plimbare, poate te linistesti.

  #62  
Vechi 10.10.2021, 22:32:22
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.976
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Martalog, am fost destul de clar că nu te estimez. Nici nu îți era adresat contextul, te agiți degeaba. Hai mai bagă 10 postări să te simți important.
Apreciasem sincer vocabularul tau, dar "a stima" si "a estima" sunt doua verbe diferite.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 11.10.2021 at 01:04:40.
  #63  
Vechi 11.10.2021, 14:55:45
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalme Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de moroco
Sunt la zi cu spovedania si pocainta!.. desi pacatuiesc in tot ceasul.
Duhul Sufla dar daca bostanele voastre sunt inchise de cel rau degeaba va tot marturisesc caci stati afara si slujiti neascultarea si necredinta mai marilor vostrii indreptandu-va fara gresala spre Hellowwin. Ceea ce au facut si fac ei bine nu luati in serios si iata ca sunteti pripiti si orbi si de la bani vi se trage. Nu dati bani la saraci ci-i judecati ca-s betivi, ca-s tigani, ca-s negri, ca-s hoti, ca-s excroci, ca-s rai si obraznici, ca nu-s ortodocsi, ca-s demonizati, ca-s bogati.

Io va spun dar nu ma credeti: voi prea mult va uitati la bani si privilegii si imediati credeti in necredinta mai marilor si ascultati de neascultarea lor si aduceti jertfe ”sfintei” ratiuni a lumii, marele babilon, importantul-exportantul si insemnatul papalâc infailibil incat uniti cu el in cuget si simtiri osanditi si judecati mai rau ca inchizitia si ca acum 2000 de ani... pe insusi Mantuitorul cel adevarat impreuna cu poporul sau cel mic si credincios.
Noi ne uitam la credinta noastra.

Tu poti sa ratacesti pe unde vrei.

Dar nu te vei mantui. Si iti vei lua pedeapsa vesnica acolo unde esti.

Si asta o zic oameni cu viata sfanta. Pe care tu ii desconsideri degeaba.
Daca nu v-ati uita numai la bani si la privilegii pentru ipocrism, voi astia (nu stiu la care voi te referi si in numele caror voi vorbesti) voi astia care mintiti ca cica-i desconsider pe cei cu viata sfanta si ca nu ma mantuiesc crezand si in Cuvant, atunci sigur l-ati fi recunoscut pe Domnul Iisus in Cuvant, pe Fiul si Dumnezeul ortodoxiei crestine!

I-ati inchis usa in nas Domnului dar Îl folositi sa va laudati pe voi insiva pacalind fraierii ca pe El Il slaviti, impreuna cu Tatal si cu Duhul. Nu vrea nimic de la voi (nu stiu despre care voi vorbesti si cu care te unesti si in numele carora tot vorbesti) asa ca stati linistiti, nu are nimic din lumea aceasta si nu vrea nimic din lumea aceasta de la voi.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 11.10.2021 at 16:28:29.
  #64  
Vechi 11.10.2021, 18:04:15
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Daca nu v-ati uita numai la bani si la privilegii pentru ipocrism, voi astia (nu stiu la care voi te referi si in numele caror voi vorbesti) voi astia care mintiti ca cica-i desconsider pe cei cu viata sfanta si ca nu ma mantuiesc crezand si in Cuvant, atunci sigur l-ati fi recunoscut pe Domnul Iisus in Cuvant, pe Fiul si Dumnezeul ortodoxiei crestine!

I-ati inchis usa in nas Domnului dar Îl folositi sa va laudati pe voi insiva pacalind fraierii ca pe El Il slaviti, impreuna cu Tatal si cu Duhul. Nu vrea nimic de la voi (nu stiu despre care voi vorbesti si cu care te unesti si in numele carora tot vorbesti) asa ca stati linistiti, nu are nimic din lumea aceasta si nu vrea nimic din lumea aceasta de la voi.
Prozelitism sectar ieft, post toxic, se poate ignora.
  #65  
Vechi 11.10.2021, 18:23:33
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Prozelitism sectar ieft, post toxic, se poate ignora.
Etichete de tipul 666 ca inchizitia ipocritilor.

Te ignor!!!... caci habar nu ai ce faci si ce scri.

Tu faci prozelitismul exclusivismului extremist in rau!

NIP nu e secta, nu face prozelitism, nu ei scriu ci eu care scriu in numele meu de ortodox!

Decat un diversionist mitoman paracios care face rapoartare falsa!

Martolozule martafoi de ce ai sarit la bataie? Te doare ca eu cred ce tu nu poti?

CRED! Tu vrei sa distrugi ce cred si sa nu-i lasi pe altii sa creada dandu-te victima impreuna cu ”ortodoxia”.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #66  
Vechi 11.10.2021, 19:01:23
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Moroncele, te-ai facut prost toti inaintasii forumului asta, toti Batranii.

Asa ca gura mica, si nu mai striga ca esti victima.

Esti doar victima propriului sectarism si prostii.
  #67  
Vechi 11.10.2021, 19:06:17
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Moroncele, te-ai facut prost toti inaintasii forumului asta, toti Batranii.

Asa ca gura mica, si nu mai striga ca esti victima.

Esti doar victima propriului sectarism si prostii.
Mai incet! Ca-ti bubuie bostanelul plin cu martholoz de martafoi veri, euroi, dolari, roni, auret...

Tu te dai pe tine victima sau ”ortodoxia”.

Eu chiar sunt victima haituirii si mitomaniei tale ipocrite. Chiar nu-ti dai seama ca ma prigonesti de aproape 1 an de zile pe toate firele de discutie?

Te iert si te rabd dar vad ca e in zadar ca iar ti-a sarit mustarul si ai trecut la invartit flasneta la etichetari viclene si chemat la prigonire si razbunare exclusivista.

Nu poti face deosebire intre NIP si neoprotestanti? Inseamna ca esti rau intentionat si de rea credinta! In viclean desfranat.

Mai incet!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #68  
Vechi 11.10.2021, 19:08:46
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Moroncele, ai fost scos de pe forum de X ori, te-ai condamnat toti Batranii (Inteleptii).

Asa ca nu o mai fa pe victima, cand posturile tale sunt toate "traiasca secta NIP".

Asa ca nu da prozelitismul mai incet ca sa nu avem discutii din astea.

Daca iti mai prind un prost sectar si prozelitist iti dau cuvantul meu ca nu mai scapi de mine si iti fac fiecare post conform dogmaticii si invataturii ortodoxe pana ai sa te rusinezi de tot.

Nesimtit ce esti. Ai tupeul dupa ce ai fost scos de 10 ori de pe forum sa spui ca esti o victima, la fel ca toti sectarii nerusinati.
  #69  
Vechi 11.10.2021, 19:16:29
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 170
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Apreciasem sincer vocabularul tau, dar "a stima" si "a estima" sunt doua verbe diferite.
:) bro, poate reconsideri, concentrare, expiri usor, si rotitele lobului frontal se pun in miscare, poate asa pretuiesti instinctul gandirii. Nu imi place sa fiu pedagog, urasc starea asta d-aia sunt asa, mai impertinent. Apropo de impertinent, vreau sa imi cer scuze doamnei Lorest pentru "apostrofarea" folosirii gresite a cuv exhaustiv. Imi pare rau doamna nu am vrut sa va pun intr-o situatie jenanta, asa sunt tinerii, impulsivi. Sper sa ma iertati.

P.S. E vocabularul limbii romane, nu e al meu. O sa incerc sa folosesc numai cuvinte utilizate in limbajul uzual. Daca, o sa mai scriu aici, si Serafim acum imi da dreptate.
  #70  
Vechi 11.10.2021, 19:19:44
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 170
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Sa fim seriosi, ala nu-i filozof, doar asa-i place lui sa-si spuna.
Fratele meu a absolvit demult filozofia la Babes Bolyai si nu se incadreaza deloc in descrierea pe care o faci aici, ba chiar pot spune ca este un exemplu de autocontrol (intelectual) pentru toti fratii lui, care-i recunosc acest merit.
Tine de instinct...dar la majoritatea din pacate, capata o forma de concentrare. O idee bine gandita intr-un limbaj tehnic specific poate sa capete 2, 3 sau chiar 4 sensuri, iar aici intervine instinctul care "simte" imediat ce a vrut autorul sa spuna.
Mai nou, autocontrol inseamna lipsa genialitatii instinctive si fortarea memoriei cu idei laborioase, plafonate intr-un constient limitat. Iata valoare diplomei si a anilor de studiu, sistemul de invatamant are eroii sai pusi la naftalina si uitati de istorie.

Da, stiu sunt impertinent...
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare