Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 09.12.2010, 08:39:54
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Cel care spune prostii ești tu. Eu nu am afirmat că evoluția urmărește complexitatea.
Ne dai si sursa acestei aberatii creationiste? Noi stiam ca evolutia "urmareste" adaptarea la mediu.
Complexitatea era un argument teist iar natura dupa cum spuneai mai si reduce din complexitate. Cu toate astea zici ca se cera impetuos existenta unui zeu. Tu chiar crezi ca ai vreo logica in ceea ce spui? Ce logica a avut Zeus cand a creat pasari cu aripi nefunctionale?

Last edited by ai2; 09.12.2010 at 08:42:29.
Reply With Quote
  #82  
Vechi 09.12.2010, 09:11:37
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Ne dai si sursa acestei aberatii creationiste? Noi stiam ca evolutia "urmareste" adaptarea la mediu.
Complexitatea era un argument teist iar natura dupa cum spuneai mai si reduce din complexitate. Cu toate astea zici ca se cera impetuos existenta unui zeu. Tu chiar crezi ca ai vreo logica in ceea ce spui? Ce logica a avut Zeus cand a creat pasari cu aripi nefunctionale?
Dacă nu citeti atent ce ți s-a spus, dacă nu gândeti înainte de a scrie și uiți ce ți s-a spus anterior, dacă scrii în grabă și emiți aiureli, înseamnă că discuția cu tine nu are rost.
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide
Reply With Quote
  #83  
Vechi 09.12.2010, 09:31:25
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Dacă nu citeti atent ce ți s-a spus, dacă nu gândeti înainte de a scrie și uiți ce ți s-a spus anterior, dacă scrii în grabă și emiți aiureli, înseamnă că discuția cu tine nu are rost.
Serios? Te rog sa-mi explici mai frumos ce ai spus si ce nu. Nu de alta dar ai pretentia ca stii despre ce vorbesti.
Cand nu ai argumente incepi cu jigniri neregulamentare. Cand te simti jignit fugi plangand la administrator. Foarte barbateste din partea ta. Frumos exemplu!

Last edited by ai2; 09.12.2010 at 09:39:35.
Reply With Quote
  #84  
Vechi 09.12.2010, 17:58:51
Eugen7's Avatar
Eugen7 Eugen7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.580
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Si e cam singura incrucisare intre specii posibila. Dar acestea nici nu stim daca sunt specii diferite, fiind foarte asemanatoare, ca un fel de rase.
catarul, stim cu siguranta ca este o specie diferita... (nicidecum o rasa diferita), a carei perpetuare este "oprita" de Creator prin sterilitatea indivizilor (acestia traiesc dar sunt incapabil sa se reproduca).
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42
Dosarele "Revolutiei " au fost astazi desecretizate cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 15 11.03.2010 18:54:47