Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.02.2008, 00:25:20
darinia darinia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2008
Mesaje: 5
Implicit

acum trei ani a murit bunica mea si, bineinteles, imi parea foarte rau. ma rugam si imi spuneam ca acolo de unde este ea sa ma ajute sa imi gasesc un baiat bun, cu care sa ajung sa ma casatoresc. anul trecut, 2007, in noiembrie am cunoscut un baiat care pe langa faptul ca avea acealasi nume ca al meu(pe mine ma cheama andreea, pe el andrei)-desi asta nu mi se pare asa important- am aflat foarte uimita ca e nascut la aceeasi data la care a murit bunica mea. deci, bunica mea a murit pe 16 noiembrie si el e nascut pe 16 noiembrie. sa fie asta un semn? sau e simpla coincidenta?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 15.02.2008, 08:10:53
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

:) eu cred ca e coincidenta, dar daca te face fericita poti sa crezi ca ti l-a trimis bunica ta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.02.2008, 12:35:02
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Citat:
În prealabil postat de darinia
deci, bunica mea a murit pe 16 noiembrie si el e nascut pe 16 noiembrie
E semnal ca s-o pomenesti si de acum incolo cat vei trai si sa-i multumesti lui Dumnezeu care a ingaduit acesta "coincidenta" pt ca te-ai rugat!!!
Si nici n-o sa-ti fie greu:) ca sotul tau e nascut in aceasi zi.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 15.02.2008, 14:57:55
darinia darinia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2008
Mesaje: 5
Implicit

asta ai spus-o la misto....
Reply With Quote
  #5  
Vechi 15.02.2008, 14:58:35
darinia darinia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2008
Mesaje: 5
Implicit

eu u am zis ca chiar cred ca e el cel care imi este sortit. e ciudata chestia...si normal ca imi pun semne de intrebare dc e sau nu adevarat
Reply With Quote
  #6  
Vechi 15.02.2008, 15:19:25
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

poi ai cerut sa te ajute shi se pare ca te-a ajutat, dar tu gaseshti semne shi minuni in potrivirile datelor de nastere cu ale mortzii, intre ele, poi i-ar fi dat bunicii tale prin suflet sa-tzi harazeasca un om nascut in data cand ea a murit? Aceasta combinatzie e de la cel rau, am impresia, care te face sa gaseshti potriviri rele, semne shi minuni de tipul ghicelilor, dar mie imi pare ca daca intradevar Bnica ta a auzit shi Domnul a facut, atunci numele Andrei este cel care reflecta ca te-a iubit shi a mijlocit pentru tine, daca era o femeie credincioasa shi blanda shi smerita, ca cineshtie cum o fi fost bunica ta... s-o fi gandit ea la data lui de nashtere? Nu prea imi vine sa cred, ca doar calendarul e pus sa masoare timurile, vremile, dar Domnul de viatza veshnica se ocupa....
Reply With Quote
  #7  
Vechi 15.02.2008, 18:10:46
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Citat:
În prealabil postat de darinia
asta ai spus-o la misto....
nu cu bucurie am spus-o:)
Sa dau si un exemplu practic?
Foarte bine!Uite aici...
Pe data de 16 noiembrie de dimineata mergi la Biserica si-i faci Parastas bunicii si altora dintre cei adormiti din neamul tau si dupa ce ati bucurat-o pe mamaie cu-n parastas, seara in familie va bucurati si de onomastica sotului:)!
Vezi ce frumoasa si implinita zi poti sa ai pe 16 noiembrie?
Doua bucurii intr-o zi:)!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 15.02.2008, 18:15:13
darinia darinia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2008
Mesaje: 5
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi
poi ai cerut sa te ajute shi se pare ca te-a ajutat, dar tu gaseshti semne shi minuni in potrivirile datelor de nastere cu ale mortzii, intre ele, poi i-ar fi dat bunicii tale prin suflet sa-tzi harazeasca un om nascut in data cand ea a murit? Aceasta combinatzie e de la cel rau, am impresia, care te face sa gaseshti potriviri rele, semne shi minuni de tipul ghicelilor, dar mie imi pare ca daca intradevar Bnica ta a auzit shi Domnul a facut, atunci numele Andrei este cel care reflecta ca te-a iubit shi a mijlocit pentru tine, daca era o femeie credincioasa shi blanda shi smerita, ca cineshtie cum o fi fost bunica ta... s-o fi gandit ea la data lui de nashtere? Nu prea imi vine sa cred, ca doar calendarul e pus sa masoare timurile, vremile, dar Domnul de viatza veshnica se ocupa....
era o femeie foarte credincioasa
Reply With Quote
  #9  
Vechi 15.02.2008, 21:57:28
moro.d moro.d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2007
Mesaje: 943
Implicit

traieste-ti viata asa cum e.. nu-ti bate capul cu lucruri care ne depasesc si ne pot induce in eroare. vei vedea mai tarziu daca e vreo coincidenta sau nu. ;)
Reply With Quote
  #10  
Vechi 15.02.2008, 22:43:53
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ispita_ta
traieste-ti viata asa cum e.. nu-ti bate capul cu lucruri care ne depasesc si ne pot induce in eroare. vei vedea mai tarziu daca e vreo coincidenta sau nu. ;)
Da, sa-si traiasca viata asa cum e, ferindu-se de ispitele ce misuna la tot pasul, oriunde si oricand.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Coincidenta doar?Sa ne bucuram?! mara2008 Stiri, actualitati, anunturi 46 22.03.2011 17:08:21
O simpla intrebare... Sebastian.Seby Intrebari utilizatori 3 20.02.2011 22:31:50
O simpla intrebare ! nomansland Generalitati 14 19.07.2010 15:24:05
Codurile de bare - o coincidenta generalizata Laurentiu Generalitati 66 16.05.2008 18:16:45
O simpla intrebare Alexandr_Bazil Generalitati 12 09.03.2007 10:26:59