Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 24.08.2008, 13:47:36
getaballa getaballa is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.08.2007
Mesaje: 49
Implicit

Sa ne rugam in continuare pentru Stela, sotia lui Cristi!
"Unule, Cela ce esti grabnic spre ajutor, Hristoase, arata de sus grabnica cercetare roabei Tale Stela cea care patimeste.Mantuieste-o de boala si de durerile amare si o ridica pe ea sa-Ti cante Tie si sa Te mareasca neincetat.Pentru rugaciunile Nacatoarei de Dumnezeu, Unule ,iubitorule de oameni."Amin !
"Parinte Sfinte, Doctorul sufletelor si al trupurilor, Cela ce ai trimis pe unul nascut Fiul Tau , Domnul nostru Iisus Hristos, sa vindece toata boala si din moarte sa mantuiasca, -tamaduieste si pe roaba ta Stela de neputinta trupeasca si sufleteasca ce a cuprins-o si o fa sa viaze in darul Hristosului Tau.Pentru rugaciunile Preacuratei Nascatoare de Dumnezeu si ale tuturor sfintilor.Ca Tu esti izvorul tamaduirii, Dumnezeu noastr si Tie marire inaltam:Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor."Amin!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 24.08.2008, 14:09:28
Negroponte's Avatar
Negroponte Negroponte is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2006
Locație: Barlad
Mesaje: 747
Implicit

:)Cristi,sunt alaturi de tine si de sotia ta Stela. Dumnezeu sa o intareasca si sa va ajute cu iubirea Sa de oameni!Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 24.08.2008, 14:52:06
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Sunteti atat de buni ! Multumesc Bunului Dumnezeu si voua din tot sufletul. Azi i-a scos drena, a facut febra, dar sper ca lucrurile sa mearga spre bine, si spun asta pentru ca m-a intrebat pentru prima data, ce fac florile de acasa! Iubeste foarte mult florile si-am linistit-o ca sunt frumoase si-n florite, de parca si ele doresc sa vina mai repede acasa. Anul trecut ii spuneam, sotiei, ca mi-as dori o fetita sa mai avem. Acum stiu sigur ca aceasta dorinta nu va mai prinde viata niciodata, dar ii multumesc Bunului Dumnezeu ca mi-a scapat-o din ghearele mortii in ultimul moment. Nu as-i fi rezistat fara ea, si asa mi se pare o vesnicie de cand nu mai e acasa. Doamne iti multumesc inca si inca odata pentru ca ai fos alaturi de noi si te rog iarta-mi toate netrebniciile vietii mele.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 24.08.2008, 15:00:31
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

tainice sunt caile Domnului,asa ca nu te mira daca o sa mai ai o fetita la varsta ta:).
ma bucur ca sotia dvs. e sanatoasa!
Doamne ajuta si ai mila de noi pacatosii!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 24.08.2008, 15:28:39
pui pui is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 116
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
Dragii mei, a venit si randul meu sa apelez la voi cu o rugaciune, cu un gand bun. Trec printr-o perioada mai putin buna din mai multe puncte de vedere, dar mai ales din punct de vedere al sanatii. Cel mai mult sunt afectat de problemele de sanatate ale sotiei mele Stela, care maine va suferi o interventie chirurgicala destul de complicata. Va rog din suflet pomenitio in rugaciunile voastre, sau macar gandul bun al vostru sa ma ajute pe mine si in mod special pe sotie. Va multumesc din suflet si iertati-mi indrazneala. DOAMNE AJUTA!
Acum am vazut mesAjul ,imi pare f rau m-am intristat tare cand am citit......... Va doresc din suflet multa sanatate,putere si sa nu va perdeti crederea in Dumnezeu Sunt alaturi de tine si asteptam vesti bune Doamne ajuta
Reply With Quote
  #26  
Vechi 29.08.2008, 11:39:02
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Cristi vad ca nu mai spui nimic despre starea Stelei.. speram ca e totul bine cu ajutorul lui Dumnezeu si recuperarea rapida, astfel incat sa se intoarca acasa curand
Reply With Quote
  #27  
Vechi 29.08.2008, 22:11:35
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca
Cristi vad ca nu mai spui nimic despre starea Stelei.. speram ca e totul bine cu ajutorul lui Dumnezeu si recuperarea rapida, astfel incat sa se intoarca acasa curand
Draga Marina, iertare, dar azi am fost prins toata ziua, trebuind sa preiau toate cele trebuitoare casei, familiei. Chiar azi i-au fost scoase firele si sotia se afla din nou langa familie. Multumesc Bunului Dumnezeu si tuturor ce au fost langa mine si sotia mea Stela, prin rugaciune si gandul bun. Urmeaza o perioada de recuperare si controale periodice. Inca odata, mii de multumiri !
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
rugaminte anaid37 Rugaciuni 8 21.07.2012 13:35:17
Rugaminte la dvs. MariusPetre Generalitati 14 16.09.2010 15:36:45
rugaminte brindusa Teologie si Stiinta 0 06.01.2010 21:06:52
Rugaminte Tia Rugaciuni 9 04.12.2009 14:53:49
Rugaminte eduardd Slujba inmormantarii 5 12.10.2009 22:52:03