Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #151  
Vechi 17.03.2010, 23:13:42
Jane Says Jane Says is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.02.2010
Locație: KooKooLand
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.091
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
JAne si mirabela,va doresc ca Dumnezeu sa randuiasca sa va vindece prin mainile unui terapeut inzestrat de Dumnezeu,sa va lamuriti cum sta treaba!nu aveti nici un pic de experienta in domeniu,doar teorii neverificate si citate.iar experinta altuia nu face 2 lei ptr voi!va doresc numai bine!
Dumnezeu sa aiba mila de noi toti si ne apere de asa ceva.
Cu alte cuvinte, tocmai mi-ai dorit o boala grea atat trupeste cat si la mansarda :)
__________________
„Ca o carpa lepadata toata dreptatea noastra” (Is 64,5)
Reply With Quote
  #152  
Vechi 17.03.2010, 23:16:47
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

[quote=Jane Says;225059]Dumnezeu sa aiba mila de noi toti si ne apere de asa ceva.
Cu alte cuvinte, tocmai mi-ai dorit o boala grea atat trupeste cat si la mansarda :)[/QUOTE
DRaga,boala nu e o sperietoare ptr crestinul adevarat!e pedagogie curata!
Reply With Quote
  #153  
Vechi 17.03.2010, 23:19:52
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

Ai spus ca si ortodoxia are erori.....crede, si nu cerceta !!!

Cine are urechi sa auda, aude...cine are ochi sa vada, vede !!!!!

Doamne ajuta

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
REpet:Dumnezeu stie fiecare cat se poate ruga si posti si cat poate intelege din asta!nu suntem toti trasi la indigo sa functionam la fel!nu opresc pe nimeni sa caute calea lui Dumnezeu,ii trimit pe toti la rugaciune,dupa puterile lor!inteleg ca esti o adepta a sacroterapiei,si eu sunt,insa nu toti pot lua calea asta!intelegi lucrul asta?nu sunt raspunzatoare ptr pacatele nimanui,doar ptr ale mele!pe langa altele,vad cauza spirituala a bolii lor trupesti,vad de ce-ul bolii lor si le spun ce sa indrepte.nu e grozav?nu iti convine,cearta-te cu DUmnezeu!eu ma rog lui zilnic de zece ani!de era de la dracul darul meu,in zece ani de rugaciune se evapora!logic!
Reply With Quote
  #154  
Vechi 17.03.2010, 23:21:41
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

DE 16 pagini solicit un raspuns:explicati-mi si mie cum poate dracul intra pe un fond de curatenie,chin,rugaciune,post,milostenie,etc?eu nu am gasit niciunde in lecturile mele religioase o astfel de posibilitate!va ascult!si apoi ingropam acest subiect!
Reply With Quote
  #155  
Vechi 17.03.2010, 23:21:52
zoridezi zoridezi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 729
Implicit

@kiralina, ce boli ai vindecat pana acum?
Reply With Quote
  #156  
Vechi 17.03.2010, 23:22:12
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirabela Vezi mesajul
Ai spus ca si ortodoxia are erori.....crede, si nu cerceta !!!

Cine are urechi sa auda, aude...cine are ochi sa vada, vede !!!!!

Doamne ajuta
asta nu e un raspuns!
Reply With Quote
  #157  
Vechi 17.03.2010, 23:24:34
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

[quote=zoridezi;225067]@kiralina, ce boli ai vindecat pana acum?[/QU
Cazuistica e bogata,si merge de la afectiuni simple la chestiuni complicate,dar daca incep sa insir,mi se va spune ca nu e posibil,sau ca ma mandresc!
Reply With Quote
  #158  
Vechi 17.03.2010, 23:25:27
zoridezi zoridezi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 729
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Cazuistica e bogata,si merge de la afectiuni simple la chestiuni complicate,dar daca incep sa insir,mi se va spune ca nu e posibil,sau ca ma mandresc!
Pai spune-mi si mie ca ma intereseaza. Cazuri concrete :)
Reply With Quote
  #159  
Vechi 17.03.2010, 23:27:46
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

hahahahhaahahhhhhhhhhhhhhhhh

am ras cu gura pana la urechi !!!!!

Unde ti-e iubirea crestineasca pentru aproapele????????????????

draga mea, prietena mea cea mai buna se ocupa cu bioenergii !!!!! Si crede-ma ca stiu ffff multeeee, si nici cu ea nu-s deaccord...si nu am cum sa fiu atata timp cat e o chestie neortodoxa.

Si ea mi-a urat sa am nevoie de un terapeut, de ce nu en recomanzi sa ne rugam, postim, spovedim, imparstasim, sa iertam, sa ne iubim aproapele...

Cine esti tu sa ceri , ca eu si Jane sa avem nevoie de un terapeut???? Cumva Dumnezeu si nu stim noi???????????

Doamne ai mila!!!!







Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
JAne si mirabela,va doresc ca Dumnezeu sa randuiasca sa va vindece prin mainile unui terapeut inzestrat de Dumnezeu,sa va lamuriti cum sta treaba!nu aveti nici un pic de experienta in domeniu,doar teorii neverificate si citate.iar experinta altuia nu face 2 lei ptr voi!va doresc numai bine!
Reply With Quote
  #160  
Vechi 17.03.2010, 23:30:02
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

[QUO
TE=zoridezi;225070]Pai spune-mi si mie ca ma intereseaza. Cazuri concrete :)[/QUO
Lucrez de 2 ani,si iti spun ce s-a putut face pana acum:orice durere s-a estompat pana la disparitie,apoi boli cronice s-au dus destul de repede:ulcere,gastrite,bronsite,cardiopatii etc.verificate la medic!apoi,marea mea bucurie a fost cand dupa o luna de tratament,o doamna mi-a spus ca i-a disparut tumoarea ovariana!si mai am de descoperit pana unde pot merge,sunt la inceput!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
bioterapie, înșelare demonică



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 13:28:48
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 15:37:16
Despre pacate si despre Canoanele duhovnicilor gheorghecoser23 Preotul 5 25.06.2008 17:01:23