Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #191  
Vechi 20.03.2010, 06:30:25
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ALEXANDRU ANASTASIU Vezi mesajul
HEAVEN ȘI KIRALINA SE CONSIDERĂ NIȘTE SPECIALE ȘI PRACTICĂ ACEASTA CA DĂTĂTORI DUMNEZEIEȘTI DE BIOENERGIE.
FANI71 SE CONSIDERĂ ȘI EL UN OM SPECIAL DAR ABORDEAZĂ PROBLEMA ȘTIINȚIFIC
Am spus ca nu mai scriu aici,dar ma vad nevoita sa o fac...
Eu nu am nimic contra acestor terapii alternative,nu le consider de la Aghiutza si atata timp cat este un forum public cred ca e dreptul fiecaruia sa dea ce raspunsuri considera,atata vreme cat o face in limita bunului simt.
Dar,pot sa te intreb de unde si pana unde ai tras tu concluzia ca practic asa ceva?Ba si ca datator dumnezeiesc de bioenergie???
Draga Alexandru,daca tu ce visezi noaptea postezi ziua pe forum si nici macar nu esti atent la ce scrie fiecare utilizator in parte,am marea rugaminte sa te abtii.
Asa spune o vorba romaneasca: gandeste si apoi vorbeste!In caz contrar,tacerea e de aur,dragul meu!
Repet:acesta este un forum public,fiecare are dreptul la opinia sa,iar pe tine pare-mi-se ca nu te-a investit nimeni pe aici cu rolul de arbitru sau judecator suprem.
Multa intelepciune,pace si lumina in suflet sa iti dea Dumnezeu!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #192  
Vechi 20.03.2010, 07:23:09
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ALEXANDRU ANASTASIU Vezi mesajul
LINKUL CARE L-AI DAT NU FUNCȚIONEAZĂ. PUNE-L SĂ FUNCȚIONEZE SĂ VEDEM CONTEXTUL.
Alexica, in zelul tau de ataca pe altii, ai uitat cuvantul magic: TE ROG pune-l sa functioneze ......
Reply With Quote
  #193  
Vechi 20.03.2010, 07:32:34
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ALEXANDRU ANASTASIU Vezi mesajul
MAI TREBUIE SĂ LĂMURIM O PROBLEMĂ.
DUPĂ CUM AM URMĂRIT SERIALUL DE SENZAȚIE BIOTERAPIA S-AU CRISTALIZAT URMĂTOARELE CONCLUZII:
TOȚI ORTODOCȘII DE PE FORUM SUNT CONTRA BIOTERAPIEI INCLUSIV HOMEOPATIE, BIOENERGIE, ACUPUNCTURĂ MAI PUȚIN HEAVEN, FANI71 ȘI KIRALINA CARE DEJA E ÎN TOP.
Acest forum are 24 530 membrii dintre care 948 membrii ACTIVI.intr-adevar, nu toti cei 948 membrii activi sunt ortodoxi ... la acest topic au postat doar 20 membrii.
ASADAR, "CRISTALIZEZI" CONCLUZII SUPERFICIALE!!!!!!... NU TOTI ORTODOXII DE PE FORUM SUNT CONTRA. UNII SE MAI SI ABTIN, ALTII POATE SUNT PRO, DAR PREFERA SA NU ISI EXPRIME PAREREA, "COTCODACIND" MULT SI DEGEABA, ASA CA TINE.

Last edited by MarinaAlca; 20.03.2010 at 07:36:34.
Reply With Quote
  #194  
Vechi 20.03.2010, 09:15:26
o_tzaranca o_tzaranca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 462
Implicit

kiralina??
lipsa tastei ENTER >>>>defuncta florisca de aici???

http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ead.php?t=7664

alta impostoare...((
Reply With Quote
  #195  
Vechi 20.03.2010, 12:15:46
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o_tzaranca Vezi mesajul
kiralina??
lipsa tastei ENTER >>>>defuncta florisca de aici???

http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ead.php?t=7664

alta impostoare...((
Lamurire:nu!O asemanare in maniera de a redacta un text nu inseamna nimic,multi tasteaza la fel,ceea ce nu inseamna ca sunt aici sute de nick-uri ptr aceeasi persoana!
Reply With Quote
  #196  
Vechi 20.03.2010, 12:21:39
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Multumita domnului Alexandru Anastasiu avem acuma cu totii sansa de a vota, in ceea ce priveste posibilitatile majore in care poate fi privita bioterapia, fara sa ne mai certam si sa facem risipa de timp si de cuvinte. Link-ul este aicea http://www.crestinortodox.ro/comunit...IU&poll_id=222 Sa fim recunoscatori dl-ui Anastasiu ca s-a gandit inainte de toate la faptul ca dintr-o astfel de stare conflictuala nu poate sa iasa nimic bun, de nici o parte.
Reply With Quote
  #197  
Vechi 20.03.2010, 12:40:28
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
daca taceai,filozof ramaneai.mai citeste despre valeriu popa si medicina cauzala si apoi poti sa cazi pe spate de la cati metri vrei.bini?
Valeriu Popa si meditatia transcendentala... da. Ce legatura are Valeriu Popa cu credinta ortodoxa? Nici una.
Reply With Quote
  #198  
Vechi 20.03.2010, 12:41:58
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Si tot in scop pedagogic mi-ai "urat" si mie in decembrie 2008 sa dea cancerul peste mine, plus alte urari de "bine" catre toata familia mea????? Asta ca tot se apropia Craciunul.. nu?? trebuia sa ma "colinzi".Dumnezeu sa ne ierte toate rautatile. Eu te-am iertat demult!
Marina draga, noua crestinilor ne sade bine sa iertam. Mai ales dupa atata timp. Sa iertam si sa uitam.
Reply With Quote
  #199  
Vechi 20.03.2010, 14:11:24
cojanete cojanete is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

Cunosc un caz care prin bioterapie a reusit sa -si reduca dioptriile la ochielari de la -6 la -1 ,din pacte nu a durat decat 4 luni dupa care a revenit din nou la - 6 .
Reply With Quote
  #200  
Vechi 20.03.2010, 14:17:41
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cojanete Vezi mesajul
Cunosc un caz care prin bioterapie a reusit sa -si reduca dioptriile la ochielari de la -6 la -1 ,din pacte nu a durat decat 4 luni dupa care a revenit din nou la - 6 .
Ceea ce nu inseamna ca tratamentul a fost temporar,ca nu a fost bun,ci ca persoana respectiva a recidivat in anumite pacate.se intampla des astfel de situatii!in orice fel de terapie,dar nu e o regula!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
bioterapie, înșelare demonică



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 13:28:48
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 15:37:16
Despre pacate si despre Canoanele duhovnicilor gheorghecoser23 Preotul 5 25.06.2008 17:01:23