Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 25.05.2014, 02:22:39
Badescu's Avatar
Badescu Badescu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2014
Locație: Tirgu Jiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 19
Implicit

Citat:
În prealabil postat de hiram22 Vezi mesajul
Care este numele ei va referiti?
Ea zice ca se simte bine si ca sa o las ca e fericita in lumea ei.
Zice ca a descoperit acum ca trebuie sa se puna ea pe primul loc, sa se iubeasca pe sine mai mult, si mie mi-a reprosat multi ani ca eu sunt egoist ca ma iubesc pe mine prea mult...sunt confuz........
O sa imi permit sa iti dau un sfat, asta daca cumva mai ajungi pe acest forum sa il citesti. Eu fiind o persoana care a ratacit ceva timp prin new age, i multumesc lui Dumnezeu ca nu am fost initiat in nimic pana sa imi deschida ochii.

In cazul in care o persoana rataceste pe astfel de drumuri sunt doar 3 solutii pe care le poti face, cel putin din experienta mea. Dupa ce Dumnezeu mi-a deschis ochii sa vad in ce aberatii credeam si la ce nivel de mandrie ajunsasem, e normal ca m-am indepartat din ce in ce mai mult de aceste crezuri si m-am apropiat mai mult de Dumnezeu. Dar, anumite cunostiinte inca m-ai au aceste crezuri. Imediat dupa traiam cu impresia ca i pot schimba si pe ei, le pot arata adevarul...Nu am reusit, am ajuns doar la dualisme si certuri. Sincer sa fiu, nici nu am avut ocazia sa discutam prea mult, asta pe motivul ca m-am indepartat usor, usor de ei, cu parere de rau, nu am avut ce sa fac, atitudinea si modul lor de viata ma influenta. Care sunt aceste 3 solutii?

1) Cel mai important lucru este sa te rogi pentru persoana respectiva, Dumnezeu i poate deschide ochi doar intr-o clipa.

2) Daca nu e o persoana extrem de apropiata sau care face parte din familie, o solutie ar fi sa te indepartezi putin de ea...

3) Daca este nevoie neaparat sa fii in preajma acestei persoane, trebuie sa incerci sa o ajuti neincercand sa o sacai cu "crezurile" tale. Atunci cand gasesti portite in care poti strecura mici adevaruri, in capul fiecarei persoane poate lua nastere o conexiune care i dezaproba anumite chestii.

Asta e parerea mea, sper sa revina pe drumul cel bun ... Doamne ajuta !
__________________
Aceasta pagina vine in ajutorul adevarului. Este creata pentru combaterea minciunilor, demascarea inselatoriilor si a lucrarilor intunericului. http://demascarea-inselatoriei.blogspot.ro
Reply With Quote
  #52  
Vechi 18.09.2014, 12:38:26
calincalin calincalin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.09.2014
Mesaje: 1
Implicit despre asa zisii preoti care deschid cartea, pravila, biblia, etc...

buna ziua
despre acesti asa zisi preoti/ calugari, etc.... de ce nu se spune nimic, de ce nimeni nu stie nimic. cei responsabili cu aceste lucruri unde sunt ? nimeni nu ia nicio masura ?? Nu se stie ?
se stie, dar toata lumea tace din pacate ! cati din ei au fost exclusi ? am dori niste nume si exemple ...
Reply With Quote
  #53  
Vechi 18.09.2014, 15:36:22
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

calincalin, ese subiect pe tema asta...da o cautare...

si...probabil putini, poate nimeni, poate toti cei care au fost prinsi....
Am invatat aici pe forumul asta sa incetez a mai judeca. Incerc, si cand reusesc (nu foarte des, recunosc), sunt mult mai impacata cu totul in jurul meu. Incearca si tu...
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.
Reply With Quote
  #54  
Vechi 05.11.2015, 17:51:07
tphase tphase is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.11.2015
Mesaje: 12
Implicit

Am fost practicant activ de Reiki si radiestezie! Va rog urmariti clipul de mai jos, l-am creat special ca semnal de alarma pentru TOTI care fac, au facut sau vor sa faca asa ceva.

Mare atentie la toate practicile oculte si credintele false care iti pot afecta intr-un mod extrem de grav viata.

Mare atentie la Reiki, radiestezie si ocultism. Am fost acolo, cu efecte dezastruoase asupra vietii personale:

https://www.youtube.com/watch?v=AyiI3lGdiGQ
Reply With Quote
  #55  
Vechi 06.11.2015, 11:02:14
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

OK, poti sa incetezi?! Nu trebuie sa scrii la toate subiectele... vedem si in primele 2....

La cat insisti si la cata reclama ti-ai facut nici macar nu ma mai obosesc sa iti vizionez videoclipul; mi-a ajuns sa citesc aceeasi chestie in 6 sau 7 subiecte diferite...
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 03.09.2017, 01:24:53
zonepeplay zonepeplay is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.08.2017
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Implicit

https://www.youtube.com/watch?v=XdH62L87BsU&t=1s , https://www.youtube.com/watch?v=TYxgRcAV4ww lamuriti-va singuri
Reply With Quote
  #57  
Vechi 03.09.2017, 12:27:37
Palamist Palamist is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.06.2017
Religia: Ortodox
Mesaje: 85
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaisepo Vezi mesajul


De asemenea se zice ca s-a demonstrat stiintific in ziua de astazi ca exista intr-adevar la om 7 chakre principale. Despre asa ceva ce parere aveti?
De asemenea se zice ca s-a masurat permisivitatea pielii cu un aparat special si s-a demonstrat ca punctele de acupunctura si meridianele de acupunctura exista cu adevarat. Ce spuneti despre asta?
Minciuni!
Astea-s minciuni pt cei naivi, care sunt facuti sa creada nu sa gandeasca.
Reply With Quote
  #58  
Vechi 01.11.2018, 19:38:24
dadrian dadrian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2018
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2
Implicit Si medicina clasica?

Daca aceste metode functioneaza mai mult decat doar pe termen scurt, de ce nu sunt ramuri ale medicinei?
Reply With Quote
  #59  
Vechi 06.11.2018, 02:27:29
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dadrian Vezi mesajul
Daca aceste metode functioneaza mai mult decat doar pe termen scurt, de ce nu sunt ramuri ale medicinei?
Acupunctura si hipnoza sunt mult utilizate in medicina.
De exemplu acupunctura, domeniu in care am oarecare cunostinte si experienta, e o ramura a medicinei de cateva mii de ani. Numeroase personalitati medicale (cum ar fi, bunaoara, acad prof dr C. Ionescu-Targoviste) au dedicat acupuncturii articole, carti si tratate.

La randul ei, hipnoza a fost si este practicata de personalitati medicale de prim rang. Gheorghe Marinescu e primul care imi vine in gand. El a scris despre hipnoza o lucrare ce a ramas de referinta. Asta, ca sa ma refer numai la spatiul romanesc. Ce sa mai spunem de Charcot, care a lasat o scoala intreaga de hipnoza la Spitalul Salpetriere, cel mai reputat spital din Paris? Ori de Charles Richet, cu care a lucrat si dr. Mirahorian, un nume de prim rang in istoria aplicatiilor hipnozei in medicina?
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Reiki si tentatii oana Re Alte Religii 157 02.09.2017 17:59:59
Reiki Riluri Intrebari utilizatori 95 05.11.2015 17:48:52
reiki eulaura Generalitati 138 05.11.2015 17:46:54
Hipnoza... Exista asa ceva in psihologie? laurastifter Generalitati 253 16.03.2013 05:02:09