Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.12.2015, 16:27:13
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Dar cel rău există, da, îi simțim prezența permanent.
Adică viclean. :)
Reply With Quote
  #12  
Vechi 08.12.2015, 17:10:58
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Dar răul nu există, conform Sfinților Părinți.

Dar cel rău există, da, îi simțim prezența permanent.
Nu degeaba am scris cu litera mare.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 10.12.2015, 11:26:48
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Adică viclean. :)
mai nou...smecher!
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
  #14  
Vechi 10.12.2015, 11:34:16
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Campionul la categoria grea Tyson Fury: "Trei lucruri trebuie să se întâmple înainte ca diavolul să vină acasă: legalizarea homosexualității, a avortului și pedofilia".

După această declarație, 120.000 de semnături a strâns o petiție online, care cere ca Tyson să fie exclus de pe lista BBC de candidați la premiul de Personalitatea Sportivă a Anului, decernat în trecut unor nume cum ar fi Lennox Lewis, David Beckham, Andy Murray sau Lewis Hamilton.

Tyson Fury a spus în mod repetat reporterului BBC: "Credeți în Domnul Iisus Hristos și veți fi salvați".

Întrebat dacă ar putea să câștige premiul Personalitatea Sportivă a Anului, Fury a răspuns: "Ioan 3:16, pentru că Dumnezeu așa a iubit lumea, încât a dat pe singurul Lui Fiu. Oricine crede în El va avea viață veșnică și nu va pieri. Singura cale spre Rai este prin Iisus, asta e tot ce pot spune".

Fury a adăugat: "Încercați să îmi atribuiți cuvinte pe care nu le-am rostit și încercați să mă faceți un om rău. Eu nu urăsc pe nimeni. Dumnezeul meu și salvatorul meu Iisus Hristos nu urăște pe nimeni. Tot ceea ce învață este iubire, iubește-ți aproapele, iubește oamenii. Nu urăsc pe nimeni."

http://www.activenews.ro/sport/Campi...dofilia-127695
Reply With Quote
  #15  
Vechi 10.12.2015, 14:04:20
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Cred ca il vor pune data viitore sa concureze cu mainile si picioarele legate impotriva unui gay pe care il vor declara pe urma "dosul anului".

Binenteles ca este echitabil, se numeste "discriminare pozitiva".
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 10.12.2015, 14:18:21
bin000 bin000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 508
Arrow

Citat:
Campionul la categoria grea Tyson Fury: "Trei lucruri trebuie să se întâmple înainte ca diavolul să vină acasă: legalizarea homosexualității, a avortului și pedofilia".

După această declarație, 120.000 de semnături a strâns o petiție online, care cere ca Tyson să fie exclus de pe lista BBC de candidați la premiul de Personalitatea Sportivă a Anului, decernat în trecut unor nume cum ar fi Lennox Lewis, David Beckham, Andy Murray sau Lewis Hamilton.
cei 120.000 de "petitionari" reprezinta 0,18% din populatia Angliei(si cotizanti ai BBC) si ,probabil,toti sunt ...homo inversus.Faptul ca fac galagie poate da impresia ca asta e parerea societatii cand de fapt e vorba de parerea a 0,1% din populatie si de tacerea a 99%.Vocea conteaza in societatea "mediatica" de azi.Tacerea nu conteaza.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare