Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.08.2016, 03:23:43
mehiel mehiel is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2008
Mesaje: 16
Implicit Paralizie în timpul somnului - "Night-Hag"

Buna seara,
as vrea sa va povestesc despre ceea ce mi s-a intamplat acum 2 luni in urma. Nu am avut intentie sa vb despre acest lucru - dar cred ca este mult mai bine sa impartasesc experienta pe care am avut-o cu comunitatea pe de acest site.
Acum 2 luni in urma au inceput sa mi se intample lucruri foarte ciudate in casa. Am simptit o prezenta ciudata in casa, mobila pocnea iar usa de la baie nu s-a inchis pentru o zi intreaga, era vizibil mai mare. Iar in aceeasi perioada am avut parte de acest fenomen "Paralizie în timpul somnului" - era 6 dimineata si deodata am simptit o prezenta invizibila deasupra mea, in acel moment am vrut sa imi fac semnul cruci dar nu m-am putut misca. Acea prezenta a inceput sa imi vorbeasca in urechea dreapta (dormeam pe partea stanga)intr-o limba pe care nu am recunoscut-o (ceva totusi m-a facut sa cred ca era vorba de arameic sau o alta limba asemanatoare). A fost ingrozitor - avea o voce satanica.
Am chemat numele Domnului Iisus Hristos sa ma ajute si a disparut. Nu a fost un vis a fost foarte real.

Va spun sincer ca m-am saturat sa am parte de aceste fenomene ciudate, de cand am fost copil.... As vrea sa am o viata normala!
Va rog sa imi dati un sfat ce ar putea fi...
Altcineva acolo a avut aceeasi experienta?

Reply With Quote
  #2  
Vechi 30.08.2016, 08:56:37
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mehiel Vezi mesajul
Buna seara,
as vrea sa va povestesc despre ceea ce mi s-a intamplat acum 2 luni in urma. Nu am avut intentie sa vb despre acest lucru - dar cred ca este mult mai bine sa impartasesc experienta pe care am avut-o cu comunitatea pe de acest site.
Acum 2 luni in urma au inceput sa mi se intample lucruri foarte ciudate in casa. Am simptit o prezenta ciudata in casa, mobila pocnea iar usa de la baie nu s-a inchis pentru o zi intreaga, era vizibil mai mare. Iar in aceeasi perioada am avut parte de acest fenomen "Paralizie în timpul somnului" - era 6 dimineata si deodata am simptit o prezenta invizibila deasupra mea, in acel moment am vrut sa imi fac semnul cruci dar nu m-am putut misca. Acea prezenta a inceput sa imi vorbeasca in urechea dreapta (dormeam pe partea stanga)intr-o limba pe care nu am recunoscut-o (ceva totusi m-a facut sa cred ca era vorba de arameic sau o alta limba asemanatoare). A fost ingrozitor - avea o voce satanica.
Am chemat numele Domnului Iisus Hristos sa ma ajute si a disparut. Nu a fost un vis a fost foarte real.

Va spun sincer ca m-am saturat sa am parte de aceste fenomene ciudate, de cand am fost copil.... As vrea sa am o viata normala!
Va rog sa imi dati un sfat ce ar putea fi...
Altcineva acolo a avut aceeasi experienta?

Pentru halucinații auditive, vizuale însoțite de o activitate
deficitară a creieruluiin timpul somnului
se recomandă:
consult neurologic ,
consult la psihiatru.In acest scop docmenteaza-te
dacă în familia ta, există cazuri de schizofrenie.
( inclusiv unchi, matuse, străbunici, etc)
Apoi îți trebuie spovedanie deasă si un program
duhovnicesc bogat in rugaciune de la duhovnicul tău.Daca nu-ți dă îi ceri tu.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 31.08.2016, 16:16:02
hurricane hurricane is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.04.2013
Locație: Romania, Piatra Neamt
Religia: Ortodox
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mehiel Vezi mesajul
Buna seara,
as vrea sa va povestesc despre ceea ce mi s-a intamplat acum 2 luni in urma. Nu am avut intentie sa vb despre acest lucru - dar cred ca este mult mai bine sa impartasesc experienta pe care am avut-o cu comunitatea pe de acest site.
Acum 2 luni in urma au inceput sa mi se intample lucruri foarte ciudate in casa. Am simptit o prezenta ciudata in casa, mobila pocnea iar usa de la baie nu s-a inchis pentru o zi intreaga, era vizibil mai mare. Iar in aceeasi perioada am avut parte de acest fenomen "Paralizie în timpul somnului" - era 6 dimineata si deodata am simptit o prezenta invizibila deasupra mea, in acel moment am vrut sa imi fac semnul cruci dar nu m-am putut misca. Acea prezenta a inceput sa imi vorbeasca in urechea dreapta (dormeam pe partea stanga)intr-o limba pe care nu am recunoscut-o (ceva totusi m-a facut sa cred ca era vorba de arameic sau o alta limba asemanatoare). A fost ingrozitor - avea o voce satanica.
Am chemat numele Domnului Iisus Hristos sa ma ajute si a disparut. Nu a fost un vis a fost foarte real.

Va spun sincer ca m-am saturat sa am parte de aceste fenomene ciudate, de cand am fost copil.... As vrea sa am o viata normala!
Va rog sa imi dati un sfat ce ar putea fi...
Altcineva acolo a avut aceeasi experienta?

Si eu am patit o data asa exact ca tine, tot dimineata si tot asa stateam culcat pe partea stanga, doar ca in cazul meu nu trosnea mobila prin casa, iar de vorbit am inteles ce a zis, mai intai a ras in timp ce am incercat sa ma rog, pe urma a zis ceva de genul "poti sa te rogi tu cat vrei ca nu te ajuta" dar nu am incetat din contra mai cu ravna am chemat numele Domnului si a disparut, imediat dupa ce a disparut am putut sa misc si inca un lucru de luat in seama e tulburarea si sentimentul de frica care m-a cuprins si in timpul si dupa acea nalucire. Eu cred ca din cauza mandriei inimii sunt ingaduite nalucirile demonice si cred ca ar trebuie sa-ti analizezi putin viata si sa te marturisesti la un preot crestin ortodox cu o viata duhovniceasca(adica o viata predominanta in duh crestinesc). De asemenea roaga-te la Maica Domnului ca este grabnic ajutatoare. Domnul nostru Iisus Hristos sa ne miluiasca pentru rugaciunile preacuratei Maicii Sale si ale tuturor sfintilor si puterilor ceresti.Amin
Reply With Quote
  #4  
Vechi 01.09.2016, 15:26:40
alia28aa alia28aa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.01.2016
Mesaje: 108
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mehiel Vezi mesajul
Buna seara,
as vrea sa va povestesc despre ceea ce mi s-a intamplat acum 2 luni in urma. Nu am avut intentie sa vb despre acest lucru - dar cred ca este mult mai bine sa impartasesc experienta pe care am avut-o cu comunitatea pe de acest site.
Acum 2 luni in urma au inceput sa mi se intample lucruri foarte ciudate in casa. Am simptit o prezenta ciudata in casa, mobila pocnea iar usa de la baie nu s-a inchis pentru o zi intreaga, era vizibil mai mare. Iar in aceeasi perioada am avut parte de acest fenomen "Paralizie în timpul somnului" - era 6 dimineata si deodata am simptit o prezenta invizibila deasupra mea, in acel moment am vrut sa imi fac semnul cruci dar nu m-am putut misca. Acea prezenta a inceput sa imi vorbeasca in urechea dreapta (dormeam pe partea stanga)intr-o limba pe care nu am recunoscut-o (ceva totusi m-a facut sa cred ca era vorba de arameic sau o alta limba asemanatoare). A fost ingrozitor - avea o voce satanica.
Am chemat numele Domnului Iisus Hristos sa ma ajute si a disparut. Nu a fost un vis a fost foarte real.

Va spun sincer ca m-am saturat sa am parte de aceste fenomene ciudate, de cand am fost copil.... As vrea sa am o viata normala!
Va rog sa imi dati un sfat ce ar putea fi...
Altcineva acolo a avut aceeasi experienta?

Este posibil sa fii gazda pentru cine nu trebuie. Sunt frecvente cazurile de acest gen.
Important este sa nu te pierzi cu firea si sa spui Rugaciunea Inimii pe respiratie, sau daca e prea accelerat ritmul respirator, poti sa spui Doamne miluieste de multe, multe ori, pana simti ca a plecat.
Totusi, ar trebui sa te vada cineva care intelege aceste fenomene si sa te elibereze.
Maslul si dezlegarile sunt remedii foarte bune, daca participi frecvent.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 01.09.2016, 17:36:18
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

Nu mai prostiti omul. Este un fenomen natural.
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #6  
Vechi 02.09.2016, 15:37:48
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

E clar, vrea dracul să păcălească creștinul că NIP e o sectă satanică. Nu vă speriați de diversiunea dracilor sau a altora că o știe Dumnezeu și nu o ia în serios însă păcatele necredinței și ale înșelărilor vă pot afecta cu timpul.

1. Mobila pocnește la schimbarea de temperatură deci cînd aerisești iarna sau vara sau cînd dau căldură în calorifere se aud pocnete ale mobilei.

2. Ușile cresc din pricina umezelii, deci cînd speli multe rufe și e umezeală și căldură în casă adică aburi atunci se umflă ușile și nu le mai poți închide.

3. Nu de dracii de afară trebuie să vă temeți peste măsură care vă judecă și vă batjocuresc ci de voi înșivă ca nu cumva să vreți să rămîneți în superstițiile serv-viciilor uitînd de chemarea și de îndemnul Domnului la CREDINȚĂ și NEPĂCĂTUIRE!

Last edited by vsovi; 02.09.2016 at 15:40:20.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare