Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.05.2020, 19:31:40
bihoreanul.pacatos bihoreanul.pacatos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.05.2020
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit Lucrare de magie alba neterminata. Vrajitoarea ameninta cu dezastre ! Ce pot pati?

Hristos a Inviat !

Salutare tuturor credinciosilor acestui forum. Doresc sa va povestesc ce am patit zilele acestea.

Dorind sa-mi rezolv prin metode necurate si neortodoxe unele probleme pe care le aveam si care mi se pareau foarte grele, desi constient de gravitatea pacatului, am decis sa solicit ajutorul unei vrajitoare de magie alba ca sa-mi rezolv respectivele probleme. Initial nu eram 100 % sigur ca e de la diavol acea putere cu care ele lucreaza, desi eram constient ca este un pacat si eram aproape convins ca era diavolul in spatele magiei albe dar am zis ca nu-mi pasa si sa incerc. Drept urmare m-am decis prin luna aprilie ca sa apelez la o vrajitoare din strainatate despre care am citit pe anumite forumuri ca au apelat si altii si despre care sa stiu ca chiar face magie si nu e doar o excroaca sarlatanca care doar ia banii si nu face nicio vraja, eu cautam pe cineva care chiar sa faca vraji daca tot platesc. Asa ca am apelat la cineva despre care am citit ca la cererea altor persoane care au mai apelat la ea chiar a facut vraji si lucrarile de vrajitorie.

Ulterior, la cateva zile, s-a dovedit a fi cea mai mare greseala a vietii ca m-am dus la asa ceva, greseala pe care o regret, in primul rand din faptul ca l-am lasat pe Dumnezeu si am dat mana cu diavolul. Si chiar m-am convins ca in spatele respectivei se afla diavolul.

Citind pe acele forumuri despre vrajitoare care sunt de fapt niste bloguri pe Wordpress, intitulate vrajitoare online si vrajitoare bune, am citit ca au mai fost romani la respectiva persoana si o recomanda ca e buna la vraji, ca se tine de cuvant si face vrajile ce le solicita oamenii, etc.
Pe respectivele forumuri se tot discuta despre cine este cu adevarat vrajitoare si face magie si cine este doar tepar si nu face nimic si astfel erau cateva persoane pe care oamenii le recomanda ca sunt vrajitori adevarati. Eu am decis sa discut cu una pe nume Anna din Polonia, si doresc foarte mult sa-i fac public numele si sa-mi scriu opinia mea despre ea, ca sa stie toata lumea ca diavolul se afla in spatele lor, chiar daca pe unii oameni i-a ajutat si chiar daca respectivele vrajitoare pretind ca lucreaza cu Dumnezeu si ca asa te ajuta.

Zis si facut, am contactat-o pe mail, i-am povestit aproape toate problemele si situatia in care ma aflu, si mi-a spus ca trebuie sa-i platesc o suma cuprinsa intre 2500 si 4000 euro dar doar dupa ce-mi va deschide aura ca sa-mi faca verificari iar pentru asta, evident, ca niste diavoli ce sunt, mi-a zis ca fiind din Romania trebuie sa platesc si o garantie de 3500 de euro inainte de incepe totul, justificandu-mi necesitatea platii acestei sume ca fiind impusa de catre ceva organizatie internationala a vrajitoarelor si a magicienilor de care apartin aceste vrajitoare, ca o suma ceruta doar romanilor pentru ca ei intotdeauna nu asculta de vrajitoare. Deja mi se parusera suspicios... Deci noi romanii suntem mai fraieri, sau cum ?! Sau mai bine zis romanii sunt cei care nu au jucat jocul lor diavolesc si nu le-au ascultat.

Eu fiind foarte orbit si doar cu dorinta de a-mi rezolva pe orice cale problemele, chiar dand mana cu diavolul, am decis sa imprumut respectiva suma de la banca si astfel saptamana trecuta i-am platit suma ceruta, ulterior m-a pus sa-i trimit o poza cu mine si inca una cu actul de identitate ca sa poata sa-mi verifice aura iar apoi ea mi-a "verificat" aura si mi-a spus ca sunt foarte grav si ca pentru rezolvarea problemelor mele trebuie sa platesc suma maxima de 4000 euro.

Eu m-am gandit ca fie, asa a fost sa fie, e scump dar macar ma ajuta, ca doar asa au zis o gramada de oameni pe acel forum ca au platit bani grei si le-a rezolvat "renumita" vrajitoare problemele dar a meritat foarte tare. Si am crezut ca rezolv si eu... Dar pe acel forum nimeni nu publica preturile dintre cei care au fost la vrajitoare si i-a ajutat, ca cica sunt confidentiale si nu este voie, la fel cum nu e voie sa povestesti la nimeni nimic despre lucrari. Lasa ca exact din acest motiv m-am decis sa fac publice toate, ca oricum ea intr-un final m-a amenintat cu distrugerea vietii din cauza ca am lasat lucrarea neterminata.

Intreband-o daca toate problemele sunt incluse in pretul "lucrarii", inclusiv cele de cariera si noroc in viata, mi-a zis ca aceasta din urma nu e inclusa si ca trebuie sa platesc suplimentar 1500 euro daca doresc si acest lucru, pentru ca e ceva vraja foarte complexa.. Abureli de-ale ei pe care le-am crezut atunci, orbit fiind de dorinta de a rezolva orice problema. Desi initial zisese ca in 4000 euro e inclus totul, cand am intrebat-o apoi si despre aceasta ultima problema, a zis ca asta era separat si ca nu am inteles eu !!!

Neavand acesti bani suplimentari de 1500 euro (eu avand de la mine doar 4000 euro), cei 1500 euro aditionali i-am imprumutat tot de la banca ING, direct din Internet Banking pe contul mamei deoarece doar pe numele ei puteam lua credit, fara stirea ei ca m-am gandit ca acopar eu gaura de la banca, fiind doar o suma mica (1500 euro) iar depozitul ca garantie care desigur ca era tot imprumut de la banca, am zis ca nu e o problema pt ca ea zicea ca-l va returna la finalizarea vrajilor care trebuiau sa tina cam 2 luni, motivand ea ca e o lucrare foarte complexa la cate probleme am..


Deci am platit garantia de 3500 euro si apoi a doua zi am platit cei 5500 euro ceruti pentru probleme, dintr-un cont de la ING ! Deci cine nu crede pot sa-i arat extrasele de cont prin mesaj privat.

Pana aici totul a decurs aproximativ cum imi doream si am crezut ca totul se va rezolva, ea a zis ca a doua zi va incepe toate vrajile si 2 zile sa nu mai vorbesc cu ea nimic. Eu am luat act de ordinul ei si am facut intocmai, doar dupa cele 2 zile i-am scris cand mi-am adus aminte ca mai am cateva probleme pe care am uitat sa i le scriu in mail.
I-am scris mail cu o parte din acele probleme uitate, si a inceput sa se enerveze si sa se crizeze pe mine in raspunsul pe care mi l-a dat la mail, spunandu-mi ca doar romanii si moldovenii procedeaza astfel ca nu dau toate detaliile problemei inainte de a face ea verificari la aura si inainte de a incepe lucrarile si ca va renunta la a mai accepta romani pentru ca ei sunt singurii din lumea asta care fac totul cum nu doreste ea. Si mi-a zis ca acum am facut o foarte mare greseala ca i-am dat mail cu alte probleme si mi-a cerut ca sa nu-i mai povestesc nimic din ceea ce nu i-am zis inainte de a incepe lucrarea de magie alba.
Dar de unde sa fi stiut eu regulile ei daca inainte nu mi-a zis ????!!!! Eu i-am zis sa-mi spuna daca e ceva problema cu lucrarea si a venit cu un mail a doua zi in care doar imi recomanda o alta lucrare suplimentara si zicea ca nu e obligatoriu si ca ar mai trebui inca 2500 euro pentru a-mi rezolva toate problemele si a-mi scana aura din nou sa o verifica de toate problemele. Plus o lucrare de sfintire a unei sume de bani de 4800 euro la ceva biserici catolice din strainatate si a zis ca a discutat ea cu preoti de acolo despre aceste lucrari si ca aceia i-au zis ca imi vor trimite inapoi cei 4800 euro din care sa consum cate 200 euro in fiecare luna timp de 24 de luni, bani pe care nu am voie sa-i folosesc ca sa cumpar haine. Evident mi-a mai zis ca respectiva lucrare de sfintire costa 200 euro si ca mai costa 170 euro curierul pana in Romania si ca in total sa-i trimit daca doresc acesti bani de 5170 euro care reprezinta lucarea de sfintire compusa din suma sfintita pe care cica trebuie sa mi-o dea inapoi in 30 de zile, costurile lucrarii si al curierului plus 2500 euro suma pentru vrajile suplimentare care mi-ar rezolva restul problemelor. Aici si vine partea interesanta ca in acel mail mi-a zis ca nu e obligatoriu si sa ma gandesc ca pe masura ce trece timpul, problemele nu vor mai putea fi rezolvate. Initial nu doream sa-i mai dau acesti bani in valoare de 7670 euro pentru ca nu-i aveam, asa ca i-am scris alt mail in care i-am povestit absolut toate problemele vechi pe care le mai aveam pe suflet ca sa-i spun tot ce mai am uitate, eu gandindu-ma ca fac bine si ca astfel nu va mai avea de comentat ca nu am spus totul inainte de a incepe o alta lucrare.

Era duminica seara cand i-am scris.
Dupa acest mail vine cu alt mail si imi spune ca e extrem de suparata pe mine din cauza ca nu am avut rabdare si ca i-am mai povestit si despre alte probleme, acum acea lucrare pe care doar mi-a recomandat-o in mailurile anterioare va fi neaparat obligatorie ca sa o comand deoarece eu am facut probleme suplimentare neascultand de ea ca sa nu-i povestesc alte lucruri si tot asa mi-a atras atentia ca e strict problema mea daca nu voi comanda lucrarea suplimentara. Dar de unde sa fi stiut eu ca nu e permis daca nu-mi spune nimeni ?????????!!!!! N-am crezut ca dracu' este asa de strict si de pretentios si ca impune asa reguli stricte si ca imediat se razbuna daca le incalci si daca-i mai trimit un mail !!!!
O sa revin mai jos cu completarea deoarece forumul acesta nu accepta mesaje atat de lungi.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.05.2020, 19:32:15
bihoreanul.pacatos bihoreanul.pacatos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.05.2020
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit

Speriat fiind de ceea ce pot pati daca nu comand lucrarea, deoarece a zis ca daca nu comand lucrare asta va fi foarte grav datorita problemelor facute de mine si cum bani nu aveam, imediat am intrat in aplicatia Home Bank de la ING si am mai tras un credit ca sa pot plati suma aia de 7670 euro doar ca sa imi repar problemele. Bazandu-ma pe faptul ca 4800 euro ii voi primi inapoi prin curier peste o luna, "sfintiti", iar restul m-am gandit ca o sa-i platesc eu cumva, ca doar ea o sa-mi rezolve problemele si eu o sa pot produce bani. Deja incepusem sa ma conving pe pielea mea ca doar diavolul este in spatele acestor magicieni de magie alba. Desi ea a zis ca nu e pacat decat magia neagra.
I-am transferat luni dimineata pe la ora 00 respectivii bani si i-am zis ca sunt imprumutati din contul mamei fara stirea ei, imprumutul fiind pe numele ei.
A venit cu un mail tot luni pe la ora 2 dimineata in care mi-a atras atentia asupra faptului ca ea spera sa nu fie ce crede ea despre acel imprumut ca atunci e cam grav dar mi-a zis ca despre asta vom discuta dupa alte 36 de ore in care mi-a interzis comunicarea cu ea !!! Dar daca e asa si era alta regula, de ce nu mi-a spus inainte de a face imprumutul ?????

Marti dupa-amiaza cand au expirat orele de interzicere sa-i scriu, mi-a scris mail sa ma intrebe despre bani avertizandu-ma de m-am simtit ca la judecata ca e o grava problema ca am imprumutat banii fara stirea mamei, si ca astfel sunt bani furati si ca daca sunt folositi la lucrari de magie inseamna dezastru in viata si mai stiu eu ce minciuni mi-a mai zis.
Eu i-am cerut scuze si i-am spus ca nu e niciun furt, doar am facut creditul pe numele mamei si ca-l voi plati eu, pt ca nu puteam lua credit pe numele meu, neindeplinind conditiile bancare. Ea mi-a reprosat ca de ce nu i-am spus inainte lucrul acesta, facand ea acum pe cinstita si corecta si acuzandu-ma ca ce mare frauda am facut eu. Eu am recurs la asta pt ca ea m-a avertizat cu cateva mailuri inainte ca e foarte grav daca nu pot plati lucarea ceruta si atunci am imprumutat acei bani bazandu-ma ca ii voi primi inapoi iar cu acea suma din "lucrarea sfintita" pe care ea mi-a impus sa o consum lunar, eu mi-am calculat ca voi plati rata cu ei si totul e bine si frumos, ca o mare parte din rata e acoperita, iar diferenta o pun de la mine. Dar daca era asa de corecta, de ce nu mi-a zis inainte ca sunt bani murdari ???

Acestea fiind zise, eu i-am explicat atunci ca banii nu sunt murdari cum zice ea si ca de fapt eu ii voi plati si eu voi platit absolut toate ratele acelui imprumut, si ca nu e niciun furt, atat doar ca e pe numele mamei contractat la banca dar eu il voi achita. Ea nu a acceptat, desi ii platisem deja banii respectivi si a zis ca va cere verificare la 3 magicieni ca sa nu aibe ea ultimul cuvant de spus, si tot in acel mail m-a avertizat ca daca cumva am mintit-o pe ea si daca as fi avut banii aceia personal doar ca nu as fi vrut sa-i dau si daca cumva as fi mintit-o a zis ca e grav si ca imi distrug viata, desi eu am fost sincer cu ea si chiar nu aveam banii pt lucrarile suplimentare cerute de ea.
Si tot atunci a zis ca in astfel de situatii toata viata mea va fi distrusa precum si a tuturor rudelor mele si chiar a cunoscutilor. Si a zis ca doar cu o lucrare de triprocedura va putea fi refacuta viata mea la normal, si care ma va costa peste 21000 euro si inca 6000 euro suma pt toate vrajile !!! Atunci cand am citit mi-a fost atat de rau de eram sa lesin. In primul rand nu doream sa distrug viata mea dar nici a cunoscutilor, si nu doresc si nu doream ca vreo ruda sau cunoscut de-al meu sa pateasca ceva din cauza acestei greseli a mea ca am apelat la magie alba. Eram convins ca acei bani nu am cum ii plati si i-am tot dat mail sa o intreb ca ce i-am gresit eu atat de tare de trebuie sa sufar atat !

Mie mi-a fost asa de frica mai ales ca am citit pe acel forum ca a mai fost cineva in situatie ca nu a mai platit lucrarile cerute si a zis ca a avut 21 de decese in cadrul rudelor. Dintre care unele din suicid si altele din accident.

Drept urmare a zis ca vrea sa ma ajute si imi spune in mail ca a cerut deja verificare a situatiei mele respective cu banii murdari la alti 3 magicieni. A zis ca revine cand are raspunsul lor. Evident nu mi-a cerut acordul pentru acele verificari si nici nu mi-a zis ca tot eu va trebui sa le platesc !!!!

Peste cam 2 ore revine cu alt mail in care imi spune ca vai ce norocos sunt eu ca nu trebuie lucrare de triprocedura si ca doar ultimii bani pe care i-am trimis in valoare de 7670 euro sunt compromisi si ca mi-i va returna peste 9 saptamani doar ca i-a trimis la purificare la ceva biserica si ca eu va trebui sa-i platesc respectivele lucrari in valoare de 7670 euro plus costul verificarilor la cei 3 magicieni in valoare de peste 2340 euro (peste 780 euro pe fiecare verificare), deci in total a zis sa platesc 10010 euro in maxim 48 de ore ca altfel imi inchide aura si ea si ceilalti 3 magicieni !!! I-am zis ca nu am cum sa-i platesc si a zis ca e neaparat nevoie si ca nu am de ales decat fie varianta de a-i plati acesti bani si a-mi continua lucreare, fie sa-mi distrug pe viata atat viata mea cat si a cunoscutilor, si a zis ca multi pot muri dintre conoscuti iar daca nu platesc peste 9 saptamani toate vrajile pe care eu le-am cerut a zis ca vor actiona impotriva mea si imi vor distruge viata si mi-a mai zis ca va rupe podul vietii si ceva detalii pe care nu le-am inteles.

M-am speriat foarte tare si cum nu doream sa pateasca nimeni ceva din cauza mea, am intrat sa incerc un nou imprumut dar a fost imposibil datorita faptului ca am atins gradul maxim de indatorare de 40 % din salariul mamei si atunci nu mai pot imprumuta alti bani.

I-am cerut scuze din suflet si i-am zis sa-i fie mila de mine ca nu am de unde plati atatia bani si ea mi-a zis ca nici nu poate fi vorba de mila aici, deoarece astea sunt reguli ale magiei ce trebuie respectate. Dar de unde sa fi stiut eu regulile ???? Daca era asa de pretentioasa si cu bun simt precum se pretinde, trebuia sa previna si sa vina la inceput cu o lista de reguli, nu ca sa-mi arunce gozul in ochi dupa ce greseam cate ceva !

Am intrebat-o ce sa fac ca nu am cum sa platesc, a zis sa fac un nou imprumut poate va functiona, desi i-am spus ca nu mai se poate si tot ea ma acuza ca eu sunt de vina pentru toata aceasta situatie pentru ca eu am produs-o si a zis ca tot eu sa o rezolv singur si sa fac un nou imprumut si ca vina e a mea din cauza ca prima data nu i-am spus mamei ca fac imprumut pe numele ei!!! Dar i-am zis ca nu aveam eu de unde sa stiu regulile ei si ca eu am procedat asa ca sa nu mai complic situatia, tot eu dorind sa platesc creditul bancar la ING.


Dar acum acei bani pe care m-a mai pus sa-i imprumut nu mai erau compromisi cum a zis despre primii ??? Chiar m-am convins pe pielea mea ca e o legiune de diavoli in spatele ei si ca magia asta nu e de la Dumnezeu, pentru ca Dumnezeu e bunatate si dragoste fata de oameni dar ea m-a adus in pragul in care am tremurat de frica si nu am mai stiut ce sa fac.


Inca ceva, ce nesimtita, sa-mi ceara pe langa suma colosala de 10 mii de euro si inca 10 euro. Mi-ar fi crapat obrazul de rusine sa-i mai cer cuiva 10 euro la o asa de suma COLOSALA !!!
Asa ca nu i-am mai platit si nu am mai avut de la cine sa ma imprumut si dupa 48 de ore mi-a lasat lucrarea neterminata si a zis ca voi pati rau peste 9 saptamani si eu si cunoscutii si ca asupra vietii mele se va abate ca si blestem vrajile pe care eu le-am cerut ca sa-mi rezolve problemele, din cauza ca eu le-am lasat neterminate.

Dar tot ma mir, nu i-a fost frica de Dumezeu la aceasta excroaca cand mi-a cerut atatia bani sub pretextul ca primii au fost murdari din cauza regulilor magiei ? Ca daca i-ar fi fost frica de Dumnezeu, nu si-ar fi batut joc de mine in halul acesta !!!

Acum va intreb pe voi, ce se poate intampla in situatia aceasta ? In ziua aceea eram foarte suparat si speriat ca nu pot plati banii deoarece credeam ca se va intampla din cauza mea tot acel dezastru despre care ea spune ca va urma peste 9 saptamani, dar acum sincer, sunt fericit ca nu am mai putut finanta acest grup diavolesc si satanic de vrajitoare.

Regret amarnic ca am apelat la acest soi de diavoli care se afla in spatele vrajitoarei de magie pe nume Anna din Polonia si vreau ca aceasta postare sa fie indexata de motoarele de cautare ca sa vada toata lumea ce se intampla cand incearca sa apeleze la acesti nemernici de pe acele site-uri, chiar daca unii pretind ca i-au ajutat.

Sper sa nu se intample nimic peste 9 saptamani si Sfanta Cruce sa ma ajute sa ma ocroteasca de aceste persoane.

Pe acel forum a mai povestit cineva ca a apelat la un alt vrajitor in 2016 care a decedat si pt ca nu i-a mai platit lucrarile si ca l-a dat in judecata ca sa-i dea banii inapoi, a zis ca a avut mai multe decese in familie. Si ca atunci l-a dat in judecata si ca el a murit la scurt timp. Atat imi doresc sa fie si asta tarata prin tribunale de cine e capabil sa faca asta, ca sa-si merite soarta.

Sper sa nu se intample nimic. Oricum o sa va tin la curent cu situatia aceasta!
Sincer mi-e putin frica si chiar din cauza ca e o vrajitoare adevarata care stie face vraji. Si din cauza ca.
Daca era o simpla excroaca nu-mi era frica.

Da sa vedeti ce tactica pe ei, ca ea sustine ca banii din lucrari ii doneaza la orfelinate sau alte cele ca sa ajute pe cei sarmani !!!

Pentru cine nu crede, oricand si la orice ora pot veni cu extrasele de cont de la ING ca sa sustin ca i-am trimis si acei 3500 euro, si cei 5500 euro, si inca 7670 euro si mi-a mai cerut peste 10000 euro.

Doamne ajuta la toata lumea !
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.05.2020, 11:07:12
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.965
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bihoreanul.pacatos Vezi mesajul

Pentru cine nu crede, oricand si la orice ora pot veni cu extrasele de cont de la ING ca sa sustin ca i-am trimis si acei 3500 euro, si cei 5500 euro, si inca 7670 euro si mi-a mai cerut peste 10000 euro.

Doamne ajuta la toata lumea !
Hristos a inviat!

Mai demult am invatat o vorba de duh (lumesc):
"Nu-i prost cine cere,
prost e cine da."

Eu te sfatuiesc sa iei legatura urgent cu duhovnicul tau, daca ai asa ceva; daca nu ai,cauta imediat unul(preferabil la o manastire) si spune-i lui(spovedeste-te!) tot ce ne-ai spus aici.
Urgent!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.05.2020, 18:53:11
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

bihoreanu.pacatos a scris:" Dar de unde sa fi stiut eu regulile ei daca inainte nu mi-a zis ????!!!!"
Cand ai intrat in tratative cu cel rau sa stii ca nu exista nici o regula.


bihoreanu.pacatos a scris:"Pentru cine nu crede, oricand si la orice ora pot veni cu extrasele de cont de la ING ca sa sustin ca i-am trimis si acei 3500 euro, si cei 5500 euro, si inca 7670 euro si mi-a mai cerut peste 10000 euro."

Concluzia mea este ca castigi bani prea usor, cum au venit asa se duc. Eu ptr mai putin de 7000 de euro cat trebuia sa dau ptr o masina noua(ea era mai mult dar am dat o parte din bani la inceput) am facut un imprumut pe 10 ani.

O singura solutie, spovedanie completa(URGENTA cum spunea Demetrius mai sus) , canon(pe langa pierderea banilor astia si plata lor in ani, care e tot un canon,o ispasire-fiindca e clar ca nimeni nu iti va trimite nimic inapoi,vei mai indeplini un canon dat de parinte),impartasanie cand va binevoi duhovnicul. Dar cred ca e bine facuta cu parintii , deci si ei sa se spovedeasca impartaseasca. Spovedania intregii familii e mai puternica decat a unui singur membru.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote
  #5  
Vechi 12.05.2020, 08:33:00
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.965
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
bihoreanu.pacatos a scris:" Dar de unde sa fi stiut eu regulile ei daca inainte nu mi-a zis ????!!!!"
Cand ai intrat in tratative cu cel rau sa stii ca nu exista nici o regula.
Foarte frumos si corect ai zis!

Citat:
În prealabil postat de bihoreanul.pacatos Vezi mesajul

Titlu: Vrajitoarea ameninta cu dezastre ! Ce pot pati?

Sper sa nu se intample nimic. Oricum o sa va tin la curent cu situatia aceasta!
Sincer mi-e putin frica si chiar din cauza ca e o vrajitoare adevarata care stie face vraji. Si din cauza ca.
Daca era o simpla excroaca nu-mi era frica.

Doamne ajuta la toata lumea !
Revin sa completez, draga bihoreanule pacatos, ca singur si cu voia ta te-ai bagat intr-o situatie foarte, foarte grea, si care, fara ajutorul slujitorilor bisericii, nu stiu cum se poate rezolva.

Tu nu ne-ai spus( si nici nu vreau sa aflu) ce probleme ai si ce vraji "albe" ai comandat si platit, dar vad ca ai fost dispus sa faci orice ca sa se implineasca voia ta, iar voia ta se pare ca este chiar pacatoasa; asa ca nu este un motiv de lauda ca te "smeresti" cand spui ca esti pacatos, sau cand ne... "pacalesti" ca ai apelat la, vezi, Doamne(!) "magie alba".

Din spusele tale ne-am dat seama ca situatia ta e foarte grea fiindca de mult timp tu ai cautat pe "forumul magiei" ocazia de a gasi vrajitoarea potrivita pentru planurile tale desarte; spun desarte fiindca prezenta ta pe acel forum si cautarile tale te-au dat de gol ca si tu doar astfel simteai ca ele pot fi puse in aplicare, ba mai mult, ai accesat pentru aceasta imprumuturi bancare dincolo de limita bunului simt.
Rezulta cat se poate de clar ca dorintele tale sunt chiar dincolo de bunul simt.

Am mai gasit un aspect foarte important care agraveaza si mai mult situatia ta: nu ai pomenit nimic despre relatia ta cu biserica si de aceea te-am intrebat(m-am intrebat si eu) daca ai un duhovnic si n-am incredere intr-un raspuns favorabil; de aceea banuiesc ca si prezenta ta aici este motivata doar de furia ta ca... dorintele tale sunt atat de scumpe incat ai ajuns sa te iei la lupta si cu diavolul, publicand amanunte foarte delicate; ca daca ai avea bani ai plati in continuare cat ti se cere.
De aceea esti intr-o situatie foarte grea pe care tu ai generat-o si o agravezi in continuare.

Deoarece episcopul cunoaste cel mai bine pe toti slujitorii din episcopia sa, ma gandesc ca el te poate trimite fara sa pierzi vremea direct la cel care te poate ajuta cel mai repede si in cel mai bun mod. Fa cumva sa intri in legatura cu Sfintia Sa episcopul!
Nu amana caci situatia ta e ff grea.

7. Când căile omului sunt plăcute înaintea Domnului, chiar și pe vrăjmașii lui îi silește la pace.(Pildele lui Solomon-16,7)
Crezi oare ca Dumnezeu te apara si pe vrajmasii tai ii sileste la pace?
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 16.05.2020, 13:49:22
bihoreanul.pacatos bihoreanul.pacatos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.05.2020
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit

Vreau sa mai lamuresc cateva aspecte. M-ati intrebat ca de ce am apelat la respectiva vrajitoare si pentru ce probleme, si ati spus ca daca mi-am persmis sa ma imprumut peste limita bunului simt atunci si dorintele sau problemele pe care am vrut sa le rezolv prin vrajile respective ar fi tot peste limita bunului simt. Si vreau sa lamuresc aici pentru ca sa nu se inteleaga altceva.

De ce am apelat ? Pentru ca niciodata nu am avut ce mi-am dorit eu, si anume intelegere cu ceilalti, liniste, fericire, succes profesional sau macar intelegere in familie, intotdeauna erau si sunt doar probleme! Si pentru ca nu mi-a mers bine nimic de cand persoana cu care este recasatorit tatal meu a mers pe la vrajitori. Si asta se stie din localitate, adica nu este ceva supozitie de-a mea. De atunci am avut probleme doar, inainte nu aveam.

Problemele mi le-am mai rezolvat in trecut mergand pe la un preot care mi-a citit Moliftele Sfantului Vasile cel Mare dar din pacate acel preot a murit iar ulterior problemele mi-au reparut. Am tot incercat pe la diverse manastiri sa caut pe cineva care citeste moliftele, niciunul nu considera necesar cand ii povesteam situatia desi i-am solicitat acest lucru iar eu ma simteam foarte rau. Asa a fost sa fie.

M-ati intrebat de duhovnic, evident ca am. Este un preot de mir pe care l-am avut intotdeauna. I-am povestit si lui problemele mele, si m-a ajutat cum a putut, dar eu nefiind multumit in totalitate, am cautat o rezolvare si prin alte parti.
Datorita faptului ca nimeni nu a dorit sa ma ajute in totalitate asa cum imi doream eu, adica sa-mi ofere o solutie "la cheie" pt probleme atunci am recurs la magie deoarece se pare ca ei ofereau acea super-solutie. Desi eram constient ca e de la diavol, in cea mai mare parte, dar am vrut sa-mi rezolv problemele.
Cu totul ca aveam si supozitii ca magia alba ar putea sa nu fie de la diavol deoarece acei vrajitori de acolo ne vindeau gogosi precum ca magia alba nu e de la diavol deoarece cu ea nu faci rau si ca acele persoane care fac astfel de magie nu fac rau la nimeni, nu ar lua lucrari de razbunare sau altele ce ar face rau unei persoane si ca astea doar magia neagra le poate face si ei sustineau ca doar acea neagra e de la diavol. Asta sustineau ceilalti ca si mine care postau pe acel forum dupa ce discutau cu acei vrajitori.

Iar citind pe acel forum ca acea vrajitoare poate modifica destinul si stuatiile si ca e una recomandata de altii ca chiar i-a ajutat in comparatie cu altele care doar le-au tocat banii si nu au facut vraji, am decis sa apelez la ea. Deci sa nu credeti ca am cerut ceva vraji peste limita bunului simt adica ceva in genul ca sa cer sa omoare pe cineva sau sa-i faca rau la cineva sau alte asemenea lucruri. Doamne fereste ! Singurele lucruri pe care i le-am cerut au fost sa ma ajute sa-mi rezolv problemele pe care vi le-am expus mai sus, si sa ma ajute pe plan profesional adica din punct de vedere al succesului in cariera. Ca si acolo stau slab. Si nu, nu fac asa de usor bani precum a zis mai sus un user, ca sa raspund si la aceasta nelamurire. Eu am dat banii aceia deoarece eram convins ca respectiva persoana ma va ajuta, tinand cont de faptul ca pe ceilalti de pe acel forum i-a ajutat.
Tot pe acel forum mai erau persoane care spuneau ca le-a schimbat viata in bine din punct de vedere profesional sau in cariera, afaceri, etc.

Acum mi-e frica de altceva, de asemenea ea daca nu i-am dat banii m-a avertizat ca se va intoarce pe mine sub forma unui blestem care imi va face viata un dezastru daca nu am continuat lucrarea cu ea.

Eu va intreb pe voi, desi toti preotii cu care ma discutat au zis ca nu are ce sa se intample, atunci de ce la vreo 2-3 persoane de pe acel forum s-a intamplat ca sa aibe decese in familie, incendii, jafuri la firmele pe care le aveau ? Sau una din ele povestea ca a avut accident de masina si i-au murit ambii baieti, etc.

O sa ziceti ca probabil acele persoane au scris asa pe forum ca sa intimideze si pe altii ca vai ce probleme apar daca nu dai banii dar de un mesaj sunt 100% sigur ca e adevarat deoarece acolo o doamna povestea cum l-a dat in judecata in 2016 pe unul dintre acesti vrajitori din organizatia aia internationala, coleg cu asta la care am apelat eu, si ca ea a pierdut procesul, vrajitorul murise intre timp si ca dupa aceea a avut decese si ea in familie, necazuri si ca s-a abatut asupra ei un blestem. Respectivul proces exista deci mergand pe acesta premisa, daca povestirea ei despre proces e adevarata, si este adevarata pt ca acel proces a existat, atunci si restul din ceea ce a povestit ea este adevarat.

Cum sa fac? Nu vreau sa se abata asupra mea vreun blestem sau sa-mi faca viata un dezastru nici mie dar nici apropiatilor si nu vreau sa moara cineva din cauza mea, precum m-a avertizat ea ca se va intampla daca nu imi continui lucrarea. De asta eram pregatit sa scot alti bani din banca ca sa-i dau deoarece m-a speriat foarte tare. In seara aceea am incercat dar spunea ca e depasit gradul de indatorare si nu a mers, iar eu speriat atunci am luat legatura cu duhvnicul si i-am spus ce am facut, mi-a dat canon si el mi-a zis sa nu imi fac griji.

Deci sa nu credeti ca am cerut ceva peste limita bunului simt, adica sa-i fac rau cuiva ! Nu ! Si pot proba asta oricand cu mailurile !
Reply With Quote
  #7  
Vechi 16.05.2020, 16:42:50
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Domnule vrăjitoria albă are foarte mari lacune de logică:

1. dacă vrăjtorii/descântătorii au niște descântece minune care aduc ”succesul”, de ce nu se îmbogățesc ei fără să-și facă reclamă prin care speculează frici, frustrări, obsesii, dorințele de răzbunare ale oamenilor?

2. dacă vrăjitoria albă face doar binele, de ce odată ce ai tăiat conducta cu bani către descântător, apar amenințările cu nenorociri, blesteme, lucruri fioroase ?

Reclama pe internet la vrăjitorie e țeapă nerușinată, punct, chiar de ar exista decese șamd, n-ai cum să dovedești că au drept cauză blestemul nu știu cui, poate persoana care scrie e paranoică sau cu tulburări psihice, face excese în interpretare sau nici măcar nu e o persoană cu identitate reală în spatele unui cont.

Pe net poate scrie oricine, nu-i vezi nici starea de săntătate psihică, nici intențiile, atâta timp cât ”confesiunea” contribuie la întărirea autorității cuiva care vânează buzunarul cu bani, e manipulare și oricui i se cer bani pe cale directă sau pe ocolite ar trebui să i se aprindă niște beculețe în cap că e luat drept țintă a unei scamatorii.

Citat:
În prealabil postat de bihoreanul.pacatos Vezi mesajul
Respectivul proces exista deci mergand pe acesta premisa, daca povestirea ei despre proces e adevarata, si este adevarata pt ca acel proces a existat, atunci si restul din ceea ce a povestit ea este adevarat.
Greșită logică domnule, manipularea se bazează tocmai pe îmbinarea unor evenimente reale cu interpretări exagerate pt că altfel compoziția ar fi slabă.

Potolește-te cu astfel de curiozități și de frici, pt că vei ruina și alte persoane din jurul tău care-ți dau cu încredere împrumuturi și nu vei ajunge numai tu în stradă.

Unde ai citit tu că oamenii duhovnicești, nu au greutăți, ispite, sau o cumpănă foarte grea în viață, majoritatea oamenilor care se țin de credință și de viața morală i-am văzut că au obstacole, suferințe.

Ce face diferența între ei și alții, e atitudinea în fața ispitei, nu i-am văzut să-și piardă răbdarea, rugăciunea, sau să apeleze la metode din afara Bisericii și abordarea senină dar lucidă a necazurilor îi întărește.

Ar trebui să-ți fie frică doar de Dumnezeu și atât, nemulțumirea ta cu viața ta și nerăbdarea ta de a grăbi lucrurile te-au împins aici, și chiar și necredința ta în purtarea de grijă a lui Dumnezeu în necazuri.

Puteai să mergi până pe muntele Athos sau la orice preot sau călugăr cu discernământ duhovnicesc care să te liniștească și cu care să discuți despre frământări, nu trebuia să cheltui atâția bani.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 16.05.2020 at 16:47:06.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 16.05.2020, 21:26:05
Dalian's Avatar
Dalian Dalian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2012
Locație: Cernica
Mesaje: 539
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bihoreanul.pacatos Vezi mesajul
Hristos a Inviat !
Deci am platit garantia de 3500 euro si apoi a doua zi am platit cei 5500 euro ceruti pentru probleme, dintr-un cont de la ING ! Deci cine nu crede pot sa-i arat extrasele de cont prin mesaj privat.
Da, te rog sa-mi trimiti extrasele de cont in mesaj privat!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 17.05.2020, 07:45:39
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.965
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bihoreanul.pacatos Vezi mesajul
Eu va intreb pe voi, desi toti preotii cu care ma discutat au zis ca nu are ce sa se intample, atunci de ce la vreo 2-3 persoane de pe acel forum s-a intamplat ca sa aibe decese in familie, incendii, jafuri la firmele pe care le aveau ? Sau una din ele povestea ca a avut accident de masina si i-au murit ambii baieti, etc...
Pentru ca toti sunt mai mult sau mai putin pacatosi, sau, altfel spus, unul mai pacatos ca altul.

Dumnezeu ii protejeaza cu binecuvantarea Sa pe cei curati fiindca raman fideli Lui si se supun Voii Lui, iar cei pacatosi s-au departat de caile Domnului si au iesit de sub protectia Lui.
Altfel spus, cei credinciosi au parte de o "ploaie de binecuvantari", iar cei pacatosi si-au deschis "umbrelele".

14. Ochii Domnului spre cei drepți și urechile Lui spre rugăciunea lor.
15. Iar fața Domnului spre cei ce fac rele, ca să piară de pe pământ pomenirea lor.(Psalmi33,14-15)


Citat:
În prealabil postat de bihoreanul.pacatos Vezi mesajul
Deci sa nu credeti ca am cerut ceva peste limita bunului simt, adica sa-i fac rau cuiva ! Nu ! Si pot proba asta oricand cu mailurile !
Daca n-ar exista mailurile nu ai avea niciun fel de probleme, asadar mailurile sunt dovada ca ti-ai facut rau cu mana ta.
In primul rand tu esti responsabil de sufletul tau. Bunul simt nu se refera la alte suflete, dar daca sufletului tau nu-i faci bine, atunci alte suflete ce soarta ar avea?
Intreaba-l pe PS Sofronie, episcopul Oradiei si Bihorului.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #10  
Vechi 12.06.2020, 19:37:40
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.681
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bihoreanul.pacatos Vezi mesajul
Salutare tuturor credinciosilor acestui forum. Doresc sa va povestesc ce am patit zilele acestea.
Forumurile acelea sunt false, sunt multe produse care se promoveaza asa, cu mesaje false puse de presupusi cumparatori. Trebuie sa faci ce ti-a zis duhovnicului, iar in privinta recuperarii banilor trebuie sa povestesti la politie ce ai facut, o sa se intreprinda ceva. Evident ca magia alba e tot magie, tot cu ingerii cazuti actioneaza, chiar daca ar avea efect. Daca ai probleme nu inseamna ca e de la vraji si ca preotii trebui sa-ti faca dezlegarile Sfantului Vasile. Daca tot vrei sa mergi la dezlegari se fac la biserici dezlegarile Sfantului Ioan, sau poti merge la maslu.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare