Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.12.2016, 10:14:20
mateo45 mateo45 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2006
Mesaje: 5
Implicit Pentru romani, pt. lume contribuiti cu o rugaciune ...

Ne roaga Domnul sa facem rugaciuni, sa poata salva pe cat mai multi. Daca va intereseaza aceste apeluri:

1.
Se apropie 17 ianuarie 2017, coroborati cu "Mesajul unui evreu despre venirea lui ISUS ( subtitrat română)", https://www.youtube.com/watch?v=dvcvjyImTA8
2.
http://gradinamaicii.blogspot.ro/
MESAJ DE LA ISUS - JOI 1 DECEMBRIE 2016

În timp ce mă rugam rozariul, am avut o viziune cu Fecioara Maria și Pruncul Isus. Amândoi plângeau din cauză că oamenii nu vor să-L accepte, să-L iubescă pe Fiul Lui Dumnezeu - Salvatorul omenirii, cel mai mare dar dat de Bunul Dumnezeu -Tatăl Ceresc, pentru salvarea întregii omeniri.
Draga mea copilă, îți mulțumesc că ești aici prezentă cu Mine în aceste momente critice și foarte dramatice pentru întreaga omenire. După cum ai văzut, Eu și Mama Mea suferim întruna pentru răutățile, păcatele, lipsa iubirii și a credinței oamenilor.
După cum știi, din multă dragoste și recunoștință, în special față de rugăciunile celor sinceri cu suflet curat, ați mai primit încă puțin timp de har, ca să să se poată converti și împăca cu Dumnezeu cât mai mulți oameni. Dar zilele de har sunt pe sfârșite….
Te rog din nou să-i atenționezi și avertizezi pe oameni ca acum, în această perioadă sfântă de har și post, să-și predea inimile lui Dumnezeu, să facă pace cu semenii, să Mă accepte ca Domn și Mântuitor ca să-i pot salva din gherele răului, să-i pot curăți de orice rău, să le dau o inimă nouă și curată, pentru a fi vrednici de Împărăția Cerului. Și Mama Mea cea dragă suferă enorm, plânge întruna și imploră îndurare pentru omenire care este foarte întunecată din cauza răului. Cine acum, pe ultima sută de metri, nu ia măsuri serioase pentru mântuirea sufletului, nu va mai avea timp.
URGENT LA CONVERTIRE!!! După cum ți-am mai spus, războiul va începe în curând…multe conflicte, incidente, catastrofe de tot felul, vor urma una după alta. În curând va pleca și Mama Mea de la Medjugorje. Se termină perioada de har și în curând va acea loc "MARELE AVERTISMENT" unde, din păcate, foarte mulți oameni își vor pierde sufletele din cauza întunecimii sufletului.
În România, după cum știi, în curând va începe o adevărată revoluție. Masoneria își va pierde definitiv puterea în țară. Va fi multă vărsare de sânge și, din păcate, foarte mulți nu sunt pregătiți și își vor pierde sufletele.
Îți mulțumesc pentru că te-ai rugat un an de zile ca să pot salva cât mai multe suflete, care vor muri în timpul revoluției, de la osânda veșnică.
Transmite-le și altora care mă iubesc sincer, să procedeze la fel. Zi de zi să vă rugați pentru salvarea și mântuirea sufletelor care vor muri în timpul revoluției și a Marelui Avertisment.
Faceți cât mai multe grupuri de rugăciune și rugați-vă la intenția Mea și a Mamei Mele dragi să pot salva sufletele.
PREGĂTIȚI-VĂ!!!
Începeți să vă faceți provizii de alimente și apă pentru câteva luni. Transmite-le tuturor românilor să se reîntoarcă în țară cât mai curând posibil ca să se poată salva.
Din cauza invaziei musulmane, creștinii plecați în străinătate sunt în mare pericol.
Îți mulțumesc, sunt cu tine mereu și te protejez de rău după cum ai simțit.
Și nu uitați de prezența îngerilor care sunt mereu cu voi și vă ajută.
Transmite mesajele cu curaj.
Fii binecuvântată, te iubesc.
Vă iubesc, Isus Regele Regilor, Salvatorul vostru
(Mesaj primit de Emilia M.)

3.
URGENT! Cu PÂINE și APĂ, POST!
-Hai pe scaun lângă masă,
Așează hârtia în față,
Că vreau ceva să vă spun,
Ce sunt Tatăl vostru bun.

Și așa stând aplecat,
Să scrii ce ai de lăsat,
Cum la ai tăi și la lume,
Au rămas puține zile,

Că doar nu vrei de pe pat,
Acum să fii ridicat,
Și așa cum ai mai scris,
Tot de iad, de Paradis.

Poate o parte din lume,
Cât de cât o să asculte.
Că aceste flăcări înalte,
Și așa de multe ape,

Precum vântul și războiul,
Din vulcani curgând puhoiul,
Cum prin vene curgând sânge,
Pe pământ se vor întinde.

Mai zilele trecute scriind,
Despre călcâie arzând,
După poftă, după gând,
În mare grabă alergând,

Eu acum vă spun pe loc,
Că fuga duce la foc.
Indiferență, stres, grabă,
Astea vă aruncă-n apă.

Liniștiți-vă vă spun,
Înainte de ajun.
Fiți atenți și pregătiți,
La ce auziți, priviți.

În zilele ce urmează,
De Crăciun sau Bobotează,
Ce va urma, cum va fi,
Nu vă voi destăinui.

Stați la pândă și vegheați,
Cum pe hoț îl așteptați.
Priviți în stânga, în dreapta,
Păziți ușa, păziți poarta.

Ca argintul viu a fi ochii,
Cum ziua, la miezul nopții.
Strigați la îngeri, la sfinți,
Nu cumva să adormiți.

Că vine hoțul, te fură,
Și te duce-n altă turmă.
Nu, copii, nu așa vreau,
Ci în turma Mea să vă iau.

Ascultă, lume, de Mine,
Ce sunt Tatăl ce vă spune:
Țineți post câteva zile,
Și rugați-vă mai bine.

Post cu apă și cu pâine!
Nu ca atunci la Ninive,
În sac cu cenușă-n cap,
Fără apă, nemâncat.

Sunteți slabi, sunteți bolnavi,
Și nici în credință tari.
Încercați. Faceți ce spun,
Fie miercuri, vineri, luni.

Veți primi la tot răsplată,
Puteți salva lumea toată,
Și pământul, și natura,
Ascultați Tatăl acuma.

miercuri, 07 dec 2016, ora 22,17. Anton Ciobanu
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.12.2016, 10:22:15
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Si daca pe 17 Ianuarie nu se intampla nimic, ce facem?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 12.12.2016, 11:57:41
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Rezulta ca s-au bagat niste ani in plus in calendar.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.12.2016, 13:14:16
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Evreii il asteapta pe Iisus. Insa va veni Antihrist, iar ei nu stiu, saracii.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.12.2016, 13:22:20
oitza ratacita's Avatar
oitza ratacita oitza ratacita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.05.2015
Locație: RO
Religia: Ortodox
Mesaje: 271
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Evreii il asteapta pe Iisus. Insa va veni Antihrist, iar ei nu stiu, saracii.
Evreii il asteapta pe Mesia lor, pe Iisus nu l-au acceptat; iar tu nu stii saraca.
__________________
"Fiecare persoana este responsabila de desfasurarea intregului univers fizic si spiritual. Cel mai mic gest al nostru pune lumea in vibratie si ii modifica starea. (...) Deci niciodata actiunea noastra nu se infaptuieste intr-un cerc absolut inchis."(Pr. D. Staniloae)
Reply With Quote
Răspunde