Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 30.11.2009, 17:09:47
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Ce frumos ar fi daca ar fi vreo tehnica care sa iti bage informatiile in cap cu cat mai putin efort. Din pacate nu este. Am intalnit oameni care citesc mult, mult mai repede decat mine, nu stiu exact cum fac. Probabil ca sunt vorbitori nativi de engleza, probabil ca si eu citesc foarte repede in romaneste, dar din pacate nu am mai studiat in romaneste de multi ani.

Cea mai buna metoda pe care am gasit-o eu de invatare este intr-adevar ce cu a scrie ce citesti. Din pacate poate sa ia atat de mult timp incat ajungi la un nivel unde pur si simplu nu ai timp sa si citesti, si sa iei notite...

Mai interesata as fi de metode care sa iti arate cum sa nu iti distragi atentia uitand-te la tot felul de lucruri cand ai de lucru la calculator. O metoda este de a inchide pur si simplu internetul, dar cand ai nevoie de internet....
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tehnici, strategii si metode interesante de rugaciune in lipsa metaniilor Sebastiana Rugaciuni 3 28.10.2013 19:09:09
Sfanta Scriptura- citire sau interpretare TunsDiana Despre Sfanta Scriptura 11 29.11.2012 18:44:54
Citirea rapida si invatarea accelerata. okazie Intrebari utilizatori 5 06.07.2011 22:44:13