Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 22.08.2007, 11:53:58
ion52 ion52 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.08.2007
Mesaje: 70
Implicit

Bine v-am gasit.
ion
Reply With Quote
  #12  
Vechi 23.08.2007, 20:55:24
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zrcos_bt
bine v-am gasit. e primul mesaj pe care il scriu pe acest site.
Bine ai venit in marea noastra familie. Curaj, expune-ti gandurile, ideile,nazuintele, ofurile tale. Mult succes !
Reply With Quote
  #13  
Vechi 28.08.2007, 09:34:56
gabrbaci gabrbaci is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.08.2007
Mesaje: 1
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andieri
ma simt si eu singu si ratacit ma simt plin de pacate si foarte departe de El.sufer si fizic si psihic am fost si la doctor si mi-a zis ca am depresie acuma iau medicamente dar nu simt vreo ameliorare, pe langa asta nu pot dormi nici sa mananc si imi simt stomacul de parca cineva ar framanta paine in el,am o stare de frica continua si mi-e frica de orice m-am casatorit doar de o luna dar nu cred ca sotia mea o sa imi fie alaturi in aceste clipe si cred ca pana la urma o sa o pierd, desi o iubesc enorm de mult,imi pare rau ca m-am departat de Dumnezeu nu-mi mai zic rugaciunile cum le ziceam inainte, simt nevoia sa ma spovedesc si sa ma indrume un preot sa scap de gandurile negre care ma macina, stiu ca diavolul isi doreste sa renunt la tot ce am dar tare imi doresc sa-l simt pe Dumnezeu in sufletul meu su sa ma treaca si peste aceste greutati.
Tuturor care sufera ca si mine le doresc sa se insanatoseasca cat mia repede in credinta, daca o sa reusim sa ne curatim sufletul cu siguranta vom fi sanatosi si trupeste. Doamne ajuta!
Doamne ajuta!
Trec si eu printr-o perioada f. zbuciumata. Am divortzat aprope de 2 ani de fosta sotie deoarece relatia noastra sa-i zic simplu, se racise. Incepusem sa ne intelegem mai bine de cand ne-am despartit. Nu a fost o ruptura totala intre noi deoarece mai aveam multe in comun. Inca mai cantam intr-un grup vocal. Problema a aparut acum aproape o luna cand ea a luat decizia sa se recasatoreasca. Curios, stiam ca se va casatori si credeti-ma nu ma deranja. Dar de aproape o luna de zile de cand mi s-a confirmat acest lucru cu casatoria ei a inceput greul pentru mine. Ma simt deznadajduit, ma simt singur, ce-i drept nu am reusit sa ma apropi de nimeni, cu toate ca am avut cateva relatzii. Si cand scriu acest mesaj imi freamata tot trupul. Sunt la servici si cautam pe net incurajari si solutii si am gasit acest site. Nici nu stiu ce sa ma scriu, sunt intr-o stare plina de amaraciune, parca mi-am pierdut scopul in viata. Imi doresc sa scap de starea aceasta. Problema este ca sunt si singur, am prieteni dar nu ma pot vedea cu ei tot timpul, am inceput sa-mi plang situatia mai tot timpul. Va rog, ajutati-ma cu un sfat cum sa trec de aceasta stare. Stiu ca in primul rand eu trebuie sa ma ajut dar inca nu am reusit acest lucru. Am vazut recomandarile date lui andieri si sper sa le urmez si eu. Mma simt descurajat, ma simt deprimat, fara putere, nu pot sa dorm, nu am liniste nici acum. Sper ca Bunul Dumnezeu sa imi redea pacea sufleteasca si sa ma ajute sa depasesc acest moment. Imi pun nadejdea in Domnul! Domnul e scaparea mea!
Poate starea mea s-a agravat si stresului datorat de faptul ca mi-am cumparat o masina de ocazie si am ceva probleme cu ea, stresat de faptul ca aproape am renuntat la niste proiecte in viata, doctorat. Cred ca toate imi influenteaza starea actuala. Trebuie sa ajung sa-mi marturisesc greutatea sufletului si parintelui duhovnic. Sa-i spun ce simt in primul rand vis-a-vis de fosta sotie. Ma opresc aici cu sperantza ca voi/vom reusi sa trecem peste aceasta incercare grea din viatza. Numai bine si Dumnezeu sa ne ajute!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Multumesc tuturor si in primul rand lui Dumnezeu anisoara Generalitati 1 10.01.2011 00:41:27
Cine vrea sa ma ajute!?! podolski_2 Generalitati 0 04.01.2010 20:38:00
poate cineva sa ma ajute... Nevrednicul Generalitati 10 16.11.2009 11:57:03
Pot enoriasii sa ajute preotul (ca om)? sophia Preotul 2 15.06.2009 16:36:00
De ce nu da Dumnezeu copii tuturor celor ce-si doresc? sophia Botezul 6 08.05.2009 21:49:13