Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.03.2012, 20:13:18
Iuliiiii Iuliiiii is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.08.2011
Mesaje: 55
Implicit De ce?

Buna!Vreau sa va cer parerea cu urmatorul lucru,caci am alunecat in prapastie de tot.O sa va spun pe scurt.Acum ceva vreme m-am decis sa ii dedic mai mult viata mea lui Dumnezeu,dar ceea ce vad in jur ma omoara,In ultima luna am vazut la protv doua cazuri in care parintii si-au omorat copiii.De ce a permis Dumnezeu una ca asta?De ceeee?Fiinte atat de nevinovate,de ce a permis sa fie ucisi de acei monstrii?Iar apoi in lumea in care traim nimic nu mai e corect,oameniisi-au pierdut umanul din ei,traim intr-o jungla in care chiar daca esti bun,raul te pune la zid...unde mai mult castiga raul decat binele.Oamenii au inima de piatra si sunt doar pe interes....m-am saturat de lumea asta.De ce ingaduie Dumnezeu asta cand este atat de mare??Unele lucruri rele in viata ni se intampla fara o explicatie,fara sa platim pentru anumite pacate,ci doar se intampla.Dar de ce.Pe mine asta ma distanteaza de Dumnezeu..sau mai vad oameni dornici sa ii slujeasca prea mult lui Dumnezeu si cad in extreme,sunt foarte obsedati de orice si practic dau in schizofrenie..dar de ce ingaduie Dumnezeu asta??
Reply With Quote