Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #251  
Vechi 14.03.2011, 21:27:31
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile Sa fi binecuvantat !

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Din seara asta ma retrag si eu de pe forum,voi mai intra doar ocazional,si asta de pe telefonul mobil. Va las cu bine si sper sa va gasesc la fel (cine va voi sa ma contacteze imi poate trimite mesaj privat deoarece voi primi notificare pe telefon. Rog insa sa nu se "abuzeze" de functia asta,deci fara mesaje stupide,fara sens,doar de dragul de a le trimise).

Motivul retragerii este ca plec de acasa,in alt oras,nevoit sa-mi castig painea prin alt colt de tara (poate in viitor si in afara ei). Fie dupa cum va voi Bunul Dumnezeu.

Rugati-va va rog si pentru mine pacatosul si iertati-ma pentru tot.

Doamne-ajuta!
Si eu folosesc mult telefonul pentru internet de multi ani , pot spune de la inceputul introducerii lui de catre Vodafone ! Este la indemana celor ce umbla mult . Draga frate , iti doersc din tot sufletul meu mult bine sa ai oriunde ai fi , si sa mai scri aici pe forum , caci de mult folos sunt mesajele tale . Cu drag : Cristian
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #252  
Vechi 14.03.2011, 21:34:49
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Din seara asta ma retrag si eu de pe forum,voi mai intra doar ocazional,si asta de pe telefonul mobil. Va las cu bine si sper sa va gasesc la fel (cine va voi sa ma contacteze imi poate trimite mesaj privat deoarece voi primi notificare pe telefon. Rog insa sa nu se "abuzeze" de functia asta,deci fara mesaje stupide,fara sens,doar de dragul de a le trimise).

Motivul retragerii este ca plec de acasa,in alt oras,nevoit sa-mi castig painea prin alt colt de tara (poate in viitor si in afara ei). Fie dupa cum va voi Bunul Dumnezeu.

Rugati-va va rog si pentru mine pacatosul si iertati-ma pentru tot.

Doamne-ajuta!
Sa iti ajute Dumnezeu, Raoul, oriunde vei merge. Sa nu uiti de El si de biserica. Sunt sigura ca te vei descurca de minune.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
  #253  
Vechi 14.03.2011, 23:48:24
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Offff... sa nu fii trist ca trebuie sa pleci! Sa-ti ajute Dumnezeu sa reusesti in tot ce faci!
Am sa ma rog pentru tine si sper din suflet sa revii bine si sanatos...si eventual insurat!

Te imbratisez cu drag si iti doresc tot binele din lume!
PS- am sa-ti mai scriu pe PM sa iti mai spun cate un banc cu comunisti

Doamne ajuta !
Multumesc din suflet! Ma voi ruga si eu cat imi va sta in putinta,atat pt. mine cat si pt. voi. Astept cu nerabdare si cate un mesaj privat. Si cu insuratu... cum randuieste Dumnezeu.


Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Si eu folosesc mult telefonul pentru internet de multi ani , pot spune de la inceputul introducerii lui de catre Vodafone ! Este la indemana celor ce umbla mult . Draga frate , iti doersc din tot sufletul meu mult bine sa ai oriunde ai fi , si sa mai scri aici pe forum , caci de mult folos sunt mesajele tale . Cu drag : Cristian
Da,telefonul e foarte bun (detin un PocketPC + un Zapp),iar internetul e tot de la Zapp. Laptopul il voi lasa acasa...
Multumesc pentru aprecierea mesajelor mele.

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Sa iti ajute Dumnezeu, Raoul, oriunde vei merge. Sa nu uiti de El si de biserica. Sunt sigura ca te vei descurca de minune.
Nu o sa uit,sper sa am putere si timp sa merg si pe la sfanta biserica. Pana la urma doar in Dumnezeu am nadejde. Multumesc pt. incurajari.


De fapt va multumesc tuturor,sa aveti grija de voi.


Doamne-ajuta!
  #254  
Vechi 15.03.2011, 00:03:34
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb sanatate intai de toate, iti doresc!

Sa fii ocrotit in tot drumul tau! Doamne ajuta!
  #255  
Vechi 15.03.2011, 10:01:35
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Draga Raoul, iti spun doar sapte cuvinte si nu de la mine, ci spuse de mama parintelui Teofil: ...si nu uita sa fii bun, maica!
Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
  #256  
Vechi 15.03.2011, 22:35:24
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Va multumesc din suflet! Va salut cu drag (scriu de pe telefon). Doamne-ajuta!
  #257  
Vechi 22.03.2011, 01:00:33
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Vad ca nimeni n-a intrebat de mine :))
Totusi am revenit dupa mai mult timp. Si sa stiti ca imi place cum am gasit forumul :) Imi place mult mai mult decat cum l-am lasat
__________________
"Daca cineva mi-ar fi dovedit ca Hristos sta in afara adevarului, si daca in realitate adevarul ar sta in afara de Hristos,atunci as prefera sa fiu cu Hristos si nu cu adevarul" (Dostoievski)

"Daca Dumnezeu nu exista atunci totul este permis" (tot Dostoievski)
  #258  
Vechi 30.03.2011, 21:56:34
Lucemferre Lucemferre is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2011
Mesaje: 103
Unhappy Trist

Iar a plecat Scoțianul ? Păcat...
  #259  
Vechi 30.03.2011, 22:51:28
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucemferre Vezi mesajul
Iar a plecat Scoțianul ? Păcat...
Da, asa e. Dar eu sper c-o sa revina. Si il asteptam cu drag.
Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
  #260  
Vechi 31.03.2011, 20:13:36
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucemferre Vezi mesajul
Iar a plecat Scoțianul ? Păcat...
Iar? Pai a mai plecat si alta data ?

Mie imi pare rau, ca avea mult bun simt si un umor fin..Cel putin eu nu am citit nici o postare in care sa vad ca jigneste pe careva..

Dar daca a mai plecat si-a mai venit, ce sa zic, il asteptam din nou!
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, uitati-va si spune-ti ce parere aveti. Laura19 Generalitati 1 10.01.2012 18:43:21
Membrii plecati , membrii disparuti si membrii "renascuti" , ai forumului nostru ! cristiboss56 Generalitati 331 23.09.2011 08:08:13
Ia uitati ce prostii spune un actor care se crede mare in Romania, Mihai Bendeac Delirul Generalitati 9 11.05.2010 02:26:32
Biserica Ortodoxa in relatia cu proprii membrii Julius Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 2 09.08.2009 05:51:36