Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #431  
Vechi 16.04.2009, 21:22:15
Saurian Saurian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2006
Mesaje: 257
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanuel2007 Vezi mesajul
saurian vad ca faci glume ... ma rog e buna gluma , cat e de gluma ... si ce ti-a zis mai exact Hristos ? ti s-a aratat si a zis asa : emanuel 2007 este inselat ! sa nu se duca la pustie ca va cadea in afara ortodoxiei ...



esti tare de tot cu gluma asta ...
e și normal să te comporți așa. mi-a spus că nu prea are rost să discut cu tine că ești în înșelare mare dar eu am spus că știu mai bine. uite că nu știu mai bine.
Reply With Quote
  #432  
Vechi 16.04.2009, 21:29:15
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

bla bla bla ... sfintii parinti ..............................
Reply With Quote
  #433  
Vechi 16.04.2009, 21:34:01
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

am impresia ca tu ma provoci intentionat ca sa ma faci sa zic ceva necugetat ... insa te chinui degeaba ... poti sa ma acuzi la nesfarsit , si diavolul il acuza pe Dumnezeu de mii de ani , si tot il acuza da asta nu il influenteaza pe Dumnezeu defel ... cunosti cuvantu " sfintii parinti " ?
Reply With Quote
  #434  
Vechi 16.04.2009, 21:40:46
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

stii care e treaba cu omu inselat ? se tulbura cand ii zici asta ... si se enerveaza ... stiai ?
Reply With Quote
  #435  
Vechi 16.04.2009, 21:55:00
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanuel2007 Vezi mesajul
antihristul s-a nascut , slugile lui sunt pregatite pentru intalnirea cu el si pentru slujirea lui ...

inaltele fete bisericesti ce au urcat mult prea rapid treptele ierarhiei sunt mai mult decat suspecte ...
Zvonurile astea exista inca din anul 100,...si uite ca au trecut 2000 de ani si tot nu vine...si chiar si atunci aveau si ei duhovnicii lor care ii convingeau ca chipurile uite acum, acum vine s-a nascut e-n fasa...pregatiti butoiul de miere si metodele de supravietuire , fugiti locuiti in catacombe ....si nimic! Iti dai seama cite vieti irosite prin gaurile pamintului si pustietati in loc sa urmam glasul Domnului care spune:



"Bucurati -va si va veseliti , caci plata voastra multa este in ceruri"

Adica El ne invata ca pe pamint ...veseliti-va si petreceti ! ca viata este plina ochi d suferinte si nu are rost sa vi-o amariti gratuit mai mult decit trebuie din cauza imaginatiei pe care v-am lasat-o, pentru alte scopuri, nu ca sa o luati razna
Reply With Quote
  #436  
Vechi 16.04.2009, 22:07:22
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

nu zic ca s-a nascut fizic , poate so fi nascut si fizic , nu stiu ; insa s-a nascut in sufletele oamenilor ... ceea ce cam arata ca s-o fi nscut poate , probabil si fizic ; ................... nu se stie ...........

cine stie , poate chiar o fi nascut si fizic !!!
Reply With Quote
  #437  
Vechi 16.04.2009, 22:08:33
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

io daca mar intreba careva ce parere am daca so fi nascut as zice ca cam la sigur ca sa nascut deja ... nas pune mana in foc , da , ...................
Reply With Quote
  #438  
Vechi 16.04.2009, 22:14:02
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

emanuel2007 === cristiboss == andreicozia == saurian == == Iisus == Viata ...
Reply With Quote
  #439  
Vechi 17.04.2009, 00:14:31
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
"Bucurati -va si va veseliti , caci plata voastra multa este in ceruri"

Adica El ne invata ca pe pamint ...veseliti-va si petreceti ! ca viata este plina ochi d suferinte si nu are rost sa vi-o amariti gratuit mai mult decit trebuie din cauza imaginatiei pe care v-am lasat-o, pentru alte scopuri, nu ca sa o luati razna
Sa nu cumva sa credem ca Domnul ne-a indemnat la mancare si bautura; mai sunt niste conditii de indeplinit pentru a primi plata in ceruri:

1. Văzând mulțimile, Iisus S-a suit în munte, și așezându-se, ucenicii Lui au venit la El.
2. Și deschizându-și gura, îi învăța zicând:
3. Fericiți cei săraci cu duhul, că a lor este împărăția cerurilor.
4. Fericiți cei ce plâng, că aceia se vor mângâia.
5. Fericiți cei blânzi, că aceia vor moșteni pământul.
6. Fericiți cei ce flămânzesc și însetează de dreptate, că aceia se vor sătura.
7. Fericiți cei milostivi, că aceia se vor milui.
8. Fericiți cei curați cu inima, că aceia vor vedea pe Dumnezeu.
9. Fericiți făcătorii de pace, că aceia fiii lui Dumnezeu se vor chema.
10. Fericiți cei prigoniți pentru dreptate, că a lor este împărăția cerurilor.
11. Fericiți veți fi voi când vă vor ocărî și vă vor prigoni și vor zice tot cuvântul rău împotriva voastră, mințind din pricina Mea.
12. Bucurați-vă și vă veseliți, că plata voastră multă este în ceruri, că așa au prigonit pe proorocii cei dinainte de voi.
13. Voi sunteți sarea pământului; dacă sarea se va strica, cu ce se va săra? De nimic nu mai e bună decât să fie aruncată afară și călcată în picioare de oameni. ( Matei 5)
Reply With Quote
  #440  
Vechi 17.04.2009, 01:09:24
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Draga Anca, ai derapat din contextul gindurilor de plecat hai-hui a lui Emanuel, si nu inteleg unde ai vazut tu ca am pomenit de mincare si bautura ca fiind singurele moduri de a petrece, a ne bucura si a ne veseli sau si tu esti de parere ca ar trebui sa ne punem cenusa pe cap, sacul pe noi si sa ne jeluim de ceva imaginar
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre absurditatea cu pasapoartele biometrice mihailt Generalitati 50 30.09.2009 18:22:02
Pasapoartele biometrice nu vor fi obligatorii mihailt Stiri, actualitati, anunturi 2 27.06.2009 02:43:09
Hotararea Sinodului Bisericii Ortodoxe de Stil Vechi referitor la actele biometrice bunicu Stiri, actualitati, anunturi 2 24.03.2009 11:20:37
Sunt pasapoartele biometrice o lucrare diabolica? moro.d Stiri, actualitati, anunturi 6 05.02.2009 23:45:44