Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 29.06.2010, 23:06:48
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalulmantuibil Vezi mesajul
Permiteti-mi sa nu cred ca acest argument va scuza.
„In ziua de azi daca nu minti nu supravietuiesti” sau „toata lumea face asa” sau alte rationamente de acest fel nu m-au convins niciodata.

Din nou generalizati.
Eu, de exemplu, nu-mi permit sa emit pareri cu privire la motivatiile ortodocsilor.
Dimpotriva sunt aici sa cercetez si sa intreb.
Am inteles deja ca nu va inchinati icoanelor si chipurilor cioplite, ci lui Dumnezeu.

Va rog nu va grabiti sa stigmatizati un mare numar de oameni. Asa cum nu toti ortodocsii sunt la fel nici toti NP nu sunt.

Iar chestia cu „bleah”, fara suparare, dar am sentimentul ca nu sta bine niciodata unei doamne.
generalizarea nu era o scuza, doar trebuia sa intelegi ironia. foarte bine ca nu-ti permiti, esti exceptia care intareste regula.
eibine ca nu trebuie sa repet ca nu ma inchin unei bucati de lemn ci lui Dumnezeu, si ca o cinstesc pe Maica Domnului, Sfinti Parinti. nu ma grabesc si nici nu stigmatizez, spun doar cred. dpdv al religiei ortodoxii sunt la fel, nu se impart in jdemii de secte. pe de alta parte si np sunt la fel, nu cred in ortodoxie.
imi pare rau ca esti sensibil, dar bleah este exact ce am vrut sa spun.
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Noi avem nou martir mihaiB Stiri, actualitati, anunturi 9 07.11.2012 19:51:45
BOR, rabinii si cooperarea pentru "binele comun" Decebal Biserica Ortodoxa Romana 4 10.09.2012 21:07:28
Ce au miscarea legionara si musulmanismul in comun? mihailt Generalitati 14 02.11.2010 21:35:34
Avem Patriarh danyel Stiri, actualitati, anunturi 34 11.02.2009 22:03:42