Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.09.2010, 14:02:32
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit Marius - dmb

Citat:
În prealabil postat de eduardd Vezi mesajul
-ps- sant curioasa daca ii veti acorda un topic intreg si lui Marius..asa cum i-ati deducat lui Scotianul..
Da, Jeny...eu dupa cum observi, asa cum am dedicat un topic Scotianului pe care nu-l cunosc, dar am ramas cu o frumoasa impresie din postarile lui....asa voi dedica un topic si lui Marius pe care il cunosc ceva mai mult si de mai multi ani, si nu doar din acest forum.
Eu voi dedica topice tuturor celor care merita...si anume tuturor celor care au demonstrat ca sunt OAMENI.
Mi-as dori pe acest forum mai multi crestini-ortodocsi si oameni asa cum este Marius, chiar daca el se aprinde repede....se aprinde pentru adevar si credinta, cine nu-l cunoaste sau pe cine nu a interesat sa ii citeasca postarile cu intentia sa le inteleaga, desigur ca il judeca si il acuza....si asta este valabil pentru sectanti si cei care traiesc cu "capul intre urechi"...ca sa nu spun ca "precum caii cu ochelari".

Eu nu caut sa ii aduc prea multe elogii, ca nu-i plac astfel de lucruri...spun doar atat ca regret enorm decizia pe care a luat-o sa ceara adminului stergerea acestui cont....vad ca din ce in ce se imputineaza pe acest forum postarile si userii adevarati crestin-ortodocsi....si se inmultesc ca ciupercile sectantii cu postarile lor si userii pseudo-ortodocsi...in fine, probabil ca asta se vrea din acest forum...nici eu nu mai stiu ce sa spun exact.
Sunt extrem de surprinsa desi stiu ca a luat cea mai buna decizie pentru el, credinta si sanatatea lui...insa forumul a mai pierdut un OM si pe deasupra si CRESTIN-ORTODOX....ATAT!!!
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.09.2010, 14:09:31
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Smile Ganduri bune, Marius!

Desi ma repet, iti doresc sa te insoteasca pretutindeni binele.Sa fim fericiti ca ne-am nascut Ortodocsi!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.09.2010, 15:20:31
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Unhappy Numai bine!

Si eu constat cu parere de rau ca numarul forumistilor se micsoreaza dar nu stiu de ce se recurge la stergerea contului. Cine are nevoie de o pauza o poate lua oricand asta nu inseamna neaparat plecare definitiva, insa fiecare e raspunzator pentru deciziile sale si daca Marius a decis sa plece probabil ca are un motiv intemeiat.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.09.2010, 16:20:06
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Gabriela 8, forumul solicita destul de mult timp de la userii sai; tot timpul au plecat unii, si au venit altii. Intotdeauna ne va pare rau cand pleaca useri cu care eram pe o lungime de unda. La fel cum pleaca, la fel de bine pot reveni, daca doresc. Cu unii putem stabili relatii si pe privat, si acea relatie nu se pierde. S-au legat prietenii frumoase pe acest forum.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.09.2010, 18:24:45
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Si mie imi pare rau de Marius Dmb, un crestin de caracter! Sper ca va continua lupta in alta parte si sunt convinsa ca sederea lui pe acest forum, atata cata a fost, a adus unora folos.
Ramaneti, oameni buni, si luptati!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 28.09.2010, 19:57:42
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
Si eu constat cu parere de rau ca numarul forumistilor se micsoreaza dar nu stiu de ce se recurge la stergerea contului.
Pentru unii este foarte greu sa se stapaneasca sa nu intre sa scrie atunci cand au cont....asa nemaiavand cont si daca ii starneste vreo postare, ca sa intre sa raspunda trebuie sa-si creeze un nou cont, si pana il creaza le piere pofta sa mai scrie.
Asa am incercat eu sa-mi explic :)
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 30.09.2010, 21:57:50
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de admin Vezi mesajul
Contul parintelui Gheorghe (Pr.Gheorghe) a fost sters la cererea sa.
Constat cu multa amaraciune in suflet ca din ce in ce forumul ramane mai sarac de OAMENI si mai ales de ORTODOCSI...in ultimele zile chiar m-am gandit serios si la mine, la contul meu....spun asta pentru ca ma vad din ce in ce mai nevoita sa-mi restrang postarile, si asta pentru ca nu vad ce si unde sa mai postez....paradoxal este ca sunt atatea sute de subiecte cu sau fara sens...si totusi nu ai ce sa mai scrii....iar de citit asemeni...

Ma bucur insa ca exista website-ul, mai gasesti acolo un reportaj, un acatist, un comentariu care sa-ti aline sufletul dupa o zi de munca, stres si oboseala...macar atat.

Pr. Gheorghe sincer regret ca ai plecat ...nu iti cunosc motivele insa sunt convinsa ca ai mai fi avut multe de spus si aici...iar eu una chiar aveam nevoie de cuvintele si postarile Sf. Tale...asta este, poate e mai bine asa, sa ne canalizam mai mult spre viata reala decat aici...asa cum n-am mai intrat cativa ani, pot sa repet experienta incercand sa-mi umplu timpul liber cu altceva decat acest forum...
Doamne ajuta!
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 30.09.2010, 22:03:53
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iubirea Vezi mesajul
Constat cu multa amaraciune in suflet ca din ce in ce forumul ramane mai sarac de OAMENI si mai ales de ORTODOCSI...in ultimele zile chiar m-am gandit serios si la mine, la contul meu....spun asta pentru ca ma vad din ce in ce mai nevoita sa-mi restrang postarile, si asta pentru ca nu vad ce si unde sa mai postez....paradoxal este ca sunt atatea sute de subiecte cu sau fara sens...si totusi nu ai ce sa mai scrii....iar de citit asemeni...

Ma bucur insa ca exista website-ul, mai gasesti acolo un reportaj, un acatist, un comentariu care sa-ti aline sufletul dupa o zi de munca, stres si oboseala...macar atat.

Pr. Gheorghe sincer regret ca ai plecat ...nu iti cunosc motivele insa sunt convinsa ca ai mai fi avut multe de spus si aici...iar eu una chiar aveam nevoie de cuvintele si postarile Sf. Tale...asta este, poate e mai bine asa, sa ne canalizam mai mult spre viata reala decat aici...asa cum n-am mai intrat cativa ani, pot sa repet experienta incercand sa-mi umplu timpul liber cu altceva decat acest forum...
Doamne ajuta!
Pacat ca a plecat si Marius, iar despre Pr. Gheorghe chiar nu stiam. Chiar imi pare rau...pentru ca ambii, desi avand stiluri diferite, scriau frumos si bine!!!

Cred ca au ales sa isi inchida contul pentru a nu mai fi tentati sa revina prea degraba....

Sa ii aiba Dumnezeu in paza!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 30.09.2010, 22:12:00
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
desi avand stiluri diferite, scriau frumos si bine!!!

Cred ca au ales sa isi inchida contul pentru a nu mai fi tentati sa revina prea degraba....

!
Acum ca scriau frumos si bine mai putin conteaza...conteaza ca scriau la obiect fara sa bata campii, scriau hotarat si pur ORTODOX si aveai ce invata din postarile lor...si ca ei mai sunt putini aici si acestia posteaza fff rar din pacate....asta este
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 30.09.2010, 23:18:35
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit . . .

Sper din tot sufletul în revenirea lui Marius ! ! ! Cât îl privește pe părintele Gheorghe , regret enorm plecarea lui , pentru că efectiv avea ceva de spus , și le spunea bine, cu verticalitate, fără ezitare și compromisuri . Dugă plecarea lui Geo , se crease un gol pe acest forum , el find umplut , refăcut, de părintele Gheorghe . Îmi pare rău să o spun dar echilibru lui a deranjat pe câțiva "dezechilibrați"( doi, trei useri ce nu merită amintiți aici ) . Păcat c-am sărăcit din nou !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ajutor pentru marius scristi Generalitati 2 17.08.2008 00:31:52
Interviu cu Ambasadorul Marius Lazurca PadreCory Stiri, actualitati, anunturi 0 18.05.2008 22:03:27