Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #331  
Vechi 11.06.2011, 12:33:53
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MariS_ Vezi mesajul
Imi cer iertare de la toti forumistii. Pe unii i-am suparat, pe altii poate i-am smintit, pe altii i-am dojenit. Sa ma ierte ca-s pacatos si fac multe greseli. Eu am iertat, la randul meu, pe toti, desi nu consider ca mi-a gresit cineva, dar ca sa nu se spuna ca doar imi cer iertare si eu nu iert. Am schimbat denumirea de ortodox la religie si am pus crestin din doua motive: unul, pentru ca am primit mai multe observatii de-a lungul timpului ca nu sunt un ortodox adevarat si cred ca au dreptate, inca nu pot spune despre mine ca sunt ortodox, mai am cale lunga inainte si doi, ca unele din afirmatiile mele sa nu fie luate cu titlu de invatatura ortodoxa si sa sminteasca cumva. Raman la denumirea generica de crestin, deocamdata, caci imi cunosc nimicnicia si nu pretind a fi ceea ce inca nu sunt. Sigur, nu sunt de acord nici cu atitudinea fundamentalista pe cale de a se instala aici pe forum si nu doresc sa fiu partas, chiar indirect, la promovarea sa. Sunt adeptul Parintelui Rafail Noica si imi displace stilul parintelui Amfilohie Branza, unul e bun si bland, celalalt corect si incrancenat, dar imi pare ca ultimul va face mult mai multi adepti. Incrancenarea va castiga batalia cu blandetea si corectitudinea pe cea cu bunatatea. Eu recunosc ca am avut multe de invatat aici pe forum si in special de la cei smeriti si blanzi, si sunt destui, dar glasul lor se aude tot mai slab din cauza zanganitului alamurilor si duelurilor si sunt nebagati in seama. Le sunt recunoscator. Sper ca si ceilalti sa devina mai buni si blanzi odata cu varsta, caci imboldul si avantul tineretii e mai tare uneori decat cumpatarea si intelepciunea. M-as bucura sa stiu ca veti ajunge toti in Rai, chiar daca eu voi privi scena din alta parte. Macar atata bucurie sa am si eu. Altceva nimic... E vremea tacerii acum ... si a uitarii ...
Har, smerenie si jertfa de sine.
Sa te iei de Amfilohie Branza este o mare greseala ! De sfinti luptatori ai auzit ?
https://www.semperfidelis.ro/e107_pl...php?12892.post

Last edited by IonelS; 11.06.2011 at 12:35:55.
  #332  
Vechi 23.06.2011, 19:41:25
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Voi disparea si eu vreo trei saptamani... rugati-va sa imi pot termina lucrarea de disertatie! (((( Ca intotdeauna, am intrat in criza de timp si de idei...

Mi-am terminat lucrarea de disertatie, cu ajutorul lui Dumnezeu, am si depus-o, trebuie doar sa o mai sustin, peste cateva zile... Va multumesc tare mult tuturor celor care m-ati sprijinit!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
  #333  
Vechi 23.06.2011, 19:46:06
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Mi-am terminat lucrarea de disertatie, cu ajutorul lui Dumnezeu, am si depus-o, trebuie doar sa o mai sustin, peste cateva zile... Va multumesc tare mult tuturor celor care m-ati sprijinit!
Succes! Sa iei nota maxima!
  #334  
Vechi 05.08.2011, 21:41:04
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Stie cineva de ce a fost banata La petite Moc?
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
  #335  
Vechi 06.08.2011, 10:04:40
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Wink

Nu stiu , dar poate nu a fost suficient de "petite" pentru unii....
  #336  
Vechi 06.08.2011, 10:13:17
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Cool

Ii rog pe cei care stiu sa ne spuna si noua de ce a fost banata LaPetiteMoc???
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #337  
Vechi 06.08.2011, 10:16:42
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Nu-mi vine sa cred.Era o fata buna,superba.
  #338  
Vechi 06.08.2011, 11:03:48
GLAdoS GLAdoS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Locație: Apeture Science Laboratories
Religia: Ortodox
Mesaje: 538
Post

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Ii rog pe cei care stiu sa ne spuna si noua de ce a fost banata LaPetiteMoc???
Cand esti banat la motiv scrie: "nu s-a specificat motivul".
  #339  
Vechi 06.08.2011, 14:32:05
penticostalul penticostalul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.06.2011
Locație: Intru ceruri, în Hristos Iisus
Religia: Protestant
Mesaje: 530
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Stie cineva de ce a fost banata La petite Moc?
Doamna LaPetiteMoc reprezenta (inainte de a fi banata) si inca mai constituie si astazi un pericol la adresa umanitatii, in general, si pentru noi toti userii acestui forum, in special.

Cu premeditare si in mod repetat a denigrat credinta ortodoxa prin viata ei, prin abordarile si declaratiile ei.
De asemena a a jignit grav foarte multi useri. Printre care respectabilul domn the_Listener.
  #340  
Vechi 06.08.2011, 14:44:20
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalul Vezi mesajul
Doamna LaPetiteMoc reprezenta (inainte de a fi banata) si inca mai constituie si astazi un pericol la adresa umanitatii, in general, si pentru noi toti userii acestui forum, in special.

Cu premeditare si in mod repetat a denigrat credinta ortodoxa prin viata ei, prin abordarile si declaratiile ei.
De asemena a a jignit grav foarte multi useri. Printre care respectabilul domn the_Listener.
NOROC ca suntem destui care gustam ironia ta , pacat ca "respectabilul" si altii sigur nu o vor gusta...
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, uitati-va si spune-ti ce parere aveti. Laura19 Generalitati 1 10.01.2012 18:43:21
Membrii plecati , membrii disparuti si membrii "renascuti" , ai forumului nostru ! cristiboss56 Generalitati 331 23.09.2011 08:08:13
Ia uitati ce prostii spune un actor care se crede mare in Romania, Mihai Bendeac Delirul Generalitati 9 11.05.2010 02:26:32
Biserica Ortodoxa in relatia cu proprii membrii Julius Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 2 09.08.2009 05:51:36