Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 28.11.2007, 19:25:54
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cristina e FECIOARA!!!!
Dragii mei va multumesc, sunt disperata e deja ora 19 si eu nu stiu daca a iesit din sala de operatie daca traieste ai mei au tel inchise TOTI!! si eu inebunesc de grija. Nu mai stiu incotro sa o iau. Va rog din inima pomeniti-o cati mai multi , rugaciunea multa invie mortii..va rog cu lacrimi..va rogg sunt si eu mama..va rog..
Reply With Quote
  #12  
Vechi 29.11.2007, 13:58:19
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Azi noapte la ora 2 a iesit din reanimare. Este in afara oricarui pericol. Multumim tuturor de rugaciune. Maica Domnului sa va acopere si sa va rasplateasca dragsotea si bunatatea.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 29.11.2007, 14:10:48
omulet omulet is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.02.2007
Locație: Belfast, UK
Mesaje: 275
Implicit

Slava lui Dumnezeu!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 29.11.2007, 14:29:08
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jenica
Azi noapte la ora 2 a iesit din reanimare. Este in afara oricarui pericol. Multumim tuturor de rugaciune. Maica Domnului sa va acopere si sa va rasplateasca dragsotea si bunatatea.
Dar nu ne-ai spus daca e bine, daca poate sa aibe copii, daca operatzia a reushit... daca a suferit inainte sau dupa operatzie, daca e cancer sau tot felul de chisturi...
Poate sunt indiscret ??? dar chiar daca ne aude Domnul rugaciunea, nu tzine seama de ele decat daca le facem cum trebe, nu asha... eu nu ma pricep... dar precis sfanta Hristina o v-a ocroti... poate ca shi spre ea ar trebui sa se roage cineva care shtie sa o faca, sau este imbunatatzit de-l asculta Dumnezeu shi nu doar ca-l aude ca pe noi...:(... ca spune shi tu cum ar suna o rugaciune zisa de mine ce suna ca o tinichea dar n-are vin shi untdelemn? cum ar suna:
"Doamne Iisuse Hristoase, Cuvantul shi Fiul lui Dumnezeu Celui Viu, care vi in taina printre oameni, ai mila de noi shi de mine pacatosul shi nu o uita nici pe fecioara Cristina care este intre cer shi pamant, care este grav bolnava shi care s-a lasat in mainile medicilor shi ale parintzilor ei ca sa o salveze, care este ruda cu Jenica de pe Forum care ne-a mai indulcit shi despietrit duhul nostru indaratnic shi revoltat, prin felul ei preadeschis de a fi shi a vorbi, de am prins shi noi un pic de nadejde la tine shi la Maicutza Ta, Doamne iarta-ne ca nu ne rugam cum ar trebui... ca macar un gand sau o lacrima curata de am avea shi pentru acestea ai muta shi muntzii dar noi suntem nepasatori shi netrebnici, deci iarta-ne iarashi shi indurate ca un Milostiv shi nu ne lasa nemangaiatzi de Dragostea Ta shi de ajutorul tau Ceresc pentru aceasta Copila.

suna frumos, dar degeaba, ca in sufletul meu sunt doar asha nishte vorbe, vorbe shi iar vorbe... dar adevarul shi dreptatea Ta doamne iarta-ma dar parca s-au uscat...???

deci iarta-ma Jenica fiindca nu ma shtiu ruga nici pentru mine shi nici pentru altzii, dar atunci pentru o necunoscuta... dar shtie de ea Dumnezeu!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 29.11.2007, 21:57:14
marilena12 marilena12 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Mesaje: 174
Implicit

Asta asteptam sora Jeni, de 2 ore de cand am ajuns acasa ma chinui sa intru sa vad ce face fata! Sa-i dea Domnul o recuperare grabnica si totala! Slava Lui ca e bine!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 30.11.2007, 08:12:55
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Va multumesc tututor, inca odata. Am vorbit chiar cu nepotica mea acum 10 min, era vesela saracuta. A scapat ca prin urechile acului. I-au fost extirpate doua chisturi. Unul de 6 cm de pe ovarul drept si unul de 3 cm de pe ovarul stang. Ovarele au scapat! Din cate am inteles de la sora mea au fost doua chisturi pline de sange, dar NU sunt de natura canceroasa. Slava Maicii Domnului si Sfintei Mucenite Hristina! Este bine, ne-a asigurat medicul ca va putea duce o viata normala. Imi povestea saraca cum sta ea cu un furtun in burtica si ca nu se teme cand il va scoate..uff minte si credinta de copil curat. Bogdaproste tuturor pentru ajutor, rugaciune, grija si bunatate. Bunul Dumnezeu si Maica Domnului sa va rasplateasca cu haruri si daruri duhovnicesti!
cu drag jeni acum..o matusa FERICITA:)
Reply With Quote
  #17  
Vechi 01.12.2007, 16:10:57
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Iti dai seama Jenica daca asa ai stat ca pe ace fata de nepoata ta, cum oare rezistai presiunii fata de copilul tau? Sa aducem multumire lui Dumnezeu de fiecare data cand ne aducem aminte ca nu avem necazuri chiar in familia noastra!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 11.01.2008, 21:44:00
enculescu's Avatar
enculescu enculescu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.10.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru enculescu
Implicit

Doamne ajuta!
Ma numesc Nicoleta Enculescu, am 35 de ani, sunt Licentiata in Filologie, specializarea Romana-Franceza, promotia 1999, Masterata in Etnologie si Folclor, promotia 2002, poeta si eseista, cu Premii I si Mentiuni obtinute la diferite concursuri literare nationale si internationale (Franta). Sunt, insa, si persoana cu handicap locomotor, dobandit in urma unui accident, fiind diagnosticata cu Pareza de SPE si SPI - nerv sciatic, membrul inferior stang, Hernie de disc L5-S1.
Din cauza solicitarii membrului inferior drept, am facut si o leziune (?) de menisc. (De ce am pus semnul intrebarii? pentru ca diagnosticul este inca de suspiciune - nu am facut artroscopia, pt ca nu am avut bani -, insa ma doare foarte genunchiul, cateodata mi se pare ca mi s-a si rasucit, alte ori nu pot calca...
Iar din 2005, am fost dignosticata si cu Micronodul tumoral hipofizar lateral stang.
As vrea sa las si eu ceva in urma mea. As vrea sa-mi public 3 lucrari: o lucrare monografica a unei localitati, respectiv comuna Costesti, judetul Valcea; un roman, Marele Vis; lucrarea de licenta, Costributia scrierilor bisericesti la dezvoltarea limbii romane literare.
Pentru prima lucrare mi s-au cerut 25 de milioane lei vechi. Domnul deputat Emilian Francu, din judetul Valcea, a spus ca poate sa ma ajute cu 10 milioane (Dumnezeu sa-i dea multa sanatate, sa-l ocroteasca, impreuna cu familia si toti cei dragi), insa mai am nevoie de inca 15 milioane.
Pentru a doua carte, mi-au fost ceruti 36 de milioane lei vechi.
Sunt pesnionata medical, mai si predau, dar banii nu-mi ajung. Numai pe Dostinex (unul dintre medicamente) dau in jur de 2 milioane lei vechi. Restul medicamentelor (si nu pe toate!) le cumpar cu pret intreg, necompensate. Apoi, trebuie sa cumpar si medicamentele mamei, pentru ca si mama mea este suferinda: are hipertensiune arteriala, diabet insulino-dependent, hernie de disc (a fost operata de doua ori), osteoporoza, cardiopatie ischemica dureroasa, litiaza biliara, reumatism cronic.
Ma puteti ajuta si pe mine? Va rog mult. Multumesc.
Adresa mea postala: strada Calugareni, nr.3, sector 3, cod postal 031528, oficiul postal 77, Bucuresti.
Adresa de e-mail: nico_enculescu@yahoo.com
Parintele meu duhovnic se numeste Dan-Petru Popa si este parohul bisericii "Foisor", de pe strada Foisorului, sector 3 (in apropierea centrului comercial Mall Vitan).
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
rugaminte anaid37 Rugaciuni 8 21.07.2012 13:35:17
Rugaminte la dvs. MariusPetre Generalitati 14 16.09.2010 15:36:45
rugaminte brindusa Teologie si Stiinta 0 06.01.2010 21:06:52
Rugaminte Tia Rugaciuni 9 04.12.2009 14:53:49
Rugaminte eduardd Slujba inmormantarii 5 12.10.2009 22:52:03