Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 20.11.2012, 07:26:06
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Alea de afară au chip.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #102  
Vechi 20.11.2012, 07:30:45
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Alea de afară au chip.
Al Papei are "das chip". Sau "die chip" ?... Hmmm....
Reply With Quote
  #103  
Vechi 20.11.2012, 07:50:47
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Derdidas chip.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #104  
Vechi 20.11.2012, 11:04:06
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cip cirip. Sau "cip si dale".
Reply With Quote
  #105  
Vechi 20.11.2012, 11:06:55
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
Totul are cip, inclusiv telefoanele celulare ale Preafericitului Daniel, ale Sfântului Părinte Benedict al XVI-lea și al lui Dalai Lama. We are all doomed.
"If the Jedi find our plans for the ultimate weapon, we're all doomed" - Poggle the Lesser, in "Attack of the clones", 2002.
Replica dvs. mi'a revelat ca "propovaduirea sectei anti-cip" e sefe pur. Ce mi-s geonosianii imaginari, ce imi sunt anticiparii reali (dar nu realisti!...).
Reply With Quote
  #106  
Vechi 20.11.2012, 11:44:04
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Theodor_de_Mopsuestia Vezi mesajul
"If the Jedi find our plans for the ultimate weapon, we're all doomed" - Poggle the Lesser, in "Attack of the clones", 2002.
Replica dvs. mi'a revelat ca "propovaduirea sectei anti-cip" e sefe pur. Ce mi-s geonosianii imaginari, ce imi sunt anticiparii reali (dar nu realisti!...).
Ia vezi-ti barnele din ochii tai si ai ereziei tale. Te-a pus cineva judecator pentru ortodocsi? Cred ca ar trebui sa citesti mai des codul bunelor maniere.
Reply With Quote
  #107  
Vechi 20.11.2012, 11:52:41
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Ia vezi-ti barnele din ochii tai si ai ereziei tale. Te-a pus cineva judecator pentru ortodocsi? Cred ca ar trebui sa citesti mai des codul bunelor maniere.
Daca identifici ortodocsii cu cei care au convingerea ca masonii vor sa le faca rau cu acele carduri, atunci nu am ce replica sa mai dau pe un forum ortodox! Insa, din fericire, cunosc ortodocsi care nu cred tot felul de aberatii asa ca imi permit sa ironizez ideile astea mai nastrusnice!


@Theodor_de_Mopsuestia
Pana la urma care e rasa extraterestra care vrea sa le infiga in capul romanilor (buricul pamantului) cipul ala? (eu inca nu am reusit se ma prind). Nu-mi dau seama care este legatura intre reducerea populatiei prin vaccin si chip... cred ca reptilinienii & co. sunt cam idioti!
Reply With Quote
  #108  
Vechi 20.11.2012, 15:01:37
eliza-georgiana eliza-georgiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.08.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Lightbulb

Citat:
În prealabil postat de UNNOOM Vezi mesajul
Daca identifici ortodocsii cu cei care au convingerea ca masonii vor sa le faca rau cu acele carduri, atunci nu am ce replica sa mai dau pe un forum ortodox! Insa, din fericire, cunosc ortodocsi care nu cred tot felul de aberatii asa ca imi permit sa ironizez ideile astea mai nastrusnice!

eu cunosc preoți care denumesc New York-ul și Los Angeles-ul din America masonică - Sodoma și Gomora contemporană!! li se prevăd vremuri groaznice!!

@Theodor_de_Mopsuestia
Pana la urma care e rasa extraterestra care vrea sa le infiga in capul romanilor (buricul pamantului) cipul ala? (eu inca nu am reusit se ma prind). Nu-mi dau seama care este legatura intre reducerea populatiei prin vaccin si chip... cred ca reptilinienii & co. sunt cam idioti!
rasa apuseană!! iar acceptarea unei ideologii (masonice-antihristice) nu trebuie să-ți fie "înfiptă" în cap cu toporul... e de ajuns să te.... regăsești în ea, ca să lucrezi conform acestei convingeri

iată și legătura:
Credința noastră nu se întemeiază doar pe rugăciune ci și pe o participare reală și puternică în viața Bisericii, acolo unde Iisus Hristos, Fiul lui Dumnezeu, adună sub aripa sa iubitoare pe toți creștinii, vindecându-i de bolile sufletești și de cele trupești. În Biserică fiecare creștin se împărtășește de Harul lui Dumnezeu prin Sfintele Taine și odată ajuns în om, Harul curățește sufletul, purifică mintea, vindecă bolile și reînnoiește ființa omului. Cred în Dumnezeu pentru că mă împărtășesc cu Trupul și Sângele Lui cât mai des posibil și zic și eu ca Sfinții Părinți, înainte de a mă împărtăși: „Pâine a vieții celei veșnice să-mi fie mie Trupul Tău cel sfânt, Milostive, Doamne, și scump Sângele Tău, și tămăduire durerilor celor de multe feluri.”

http://ortodoxiatinerilor.ro/tinerii...a-impartasanie


Iată tabloul viu a ceea ce observăm în prezent, cu toate că Antihristul ca persoană concretă nici nu există încă. Dar "precursorii" lui activează deja în lume, în același mod cum va acționa el însuși. Din acest punct de vedere devin clare toate aceste mișcări contemporane din viața religioasă bisericească, în genul ecumenismului, toate aceste chemări înflăcărate la unirea reciprocă "în numele iubirii creștinești", această înflorire a culturii și civilizației pur pământene, satisfăcând pasiunile și poftele omenești, tot acest entuziasm dubios al "binefacerilor filantropice". De câtă vigilență și spirit prevăzător avem nevoie pentru a discerne adevărul de amăgeală, sinceritatea de viclenie și prefăcătorie, pe veritabilul binefăcător de slujitorul ce-și întinde cursele, a Antihristului ce vine! Cât de periculos este pentru adevăratul creștin în zilele noastre de a intra în relații cu "binefăcătorii" și de a se folosi de "binefacerile lor"!
http://saraca.orthodoxphotos.com/bib..._apostazie.htm

nici eu nu vreau să cred că "binefacerea" ușurării vieții cu cipul, telefonul, calculatorul, pașaportul... mi-ar pune în pericol credința în Mântuitorul meu!!! sunt prima care aș răsufla ușurată că m-am agitat degeaba, că deja m-am obișnuit cu nenorocitul de card... dar nu găsesc informații care să-mi infirme temerile! dacă voi le găsiți, vă rog postați! pentru că eu chiar nu mă simt pregătită să lupt cu nebunia care se anunță!!! adică abia reușesc să ajung duminica la biserică, nicidecum s-o iau la fugă prin munți, abandonând casă, masă... tot!!! chiar vă rog să aduceți argumente concludente binefacerii pro-cip!! și consecinței ce decurge....
Reply With Quote
  #109  
Vechi 20.11.2012, 18:40:16
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eliza-georgiana Vezi mesajul
nici eu nu vreau să cred că "binefacerea" ușurării vieții cu cipul, telefonul, calculatorul, pașaportul... mi-ar pune în pericol credința în Mântuitorul meu!!! sunt prima care aș răsufla ușurată că m-am agitat degeaba, că deja m-am obișnuit cu nenorocitul de card... dar nu găsesc informații care să-mi infirme temerile! dacă voi le găsiți, vă rog postați! pentru că eu chiar nu mă simt pregătită să lupt cu nebunia care se anunță!!! adică abia reușesc să ajung duminica la biserică, nicidecum s-o iau la fugă prin munți, abandonând casă, masă... tot!!! chiar vă rog să aduceți argumente concludente binefacerii pro-cip!! și consecinței ce decurge....
Da' informatiile care sa le induca (temerile) care sunt?
Reply With Quote
  #110  
Vechi 20.11.2012, 18:40:49
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eliza-georgiana Vezi mesajul
deja sunt "prinsă în horă" (( am credit pentru apartament reușit cu greu să-l iau și-n următorii 20 de ani 300 de euro din pământ din iarbă verde trebuie să-i restitui băncii!! îți dai seama că niciun angajator nu m-ar plăti cu banii în mână cu salariul pe care îl am aici (n-ar plăti în primul rând atâta impozit la stat)....și dacă mai vreau și familie cu copii.... :D
Si cu ce iti sta in cale amaratul de card mai exact?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Alternativa la cardurile de sanatate cu cip antoniap Generalitati 1174 05.06.2015 11:04:59
Crestinul Ortodox si sfarsitul lumii dgs010243 Generalitati 4 21.11.2012 19:35:00
Cum trebuie sa fie crestinul din ziua de astazi? iRoDiOn Spiritualitatea ortodoxa 25 10.08.2012 17:35:13
Crestinul si ziua onomastica stela lie Intrebari utilizatori 3 10.01.2011 20:48:11
Crestinul ortodox iubeste pe toti ca pe sine insusi indiferent de rasa si religie mihailt Generalitati 16 03.09.2009 10:11:02