Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 28.02.2017, 16:39:17
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow

Citat:
În prealabil postat de Lancelot Vezi mesajul
nu neg, si eu am burta, am aproape 110 kile si un pic sub 1.90cm, dar fac tot posibilul s-o scad, mananc mai putin, fac ceva miscare, fac un efort ca sa arat satisfacator. dar eu sunt un pacatos, nu tin posturile, mananc carne de parca sunt o hiena, dlor trebuie sa fie un model pentru comunitate din toate pctele de vedere.
Aha,am inteles,tu astepti ca preotii sa devina modele pentru comunitate ca tu sa incepi sa devii sfant,dar pana atunci mananci ca o hiena si te porti ca una.Vezi vreo logica in ceea ce spui? Daca judeci preotii inseamna ca te crezi mai bun decat ei,deci pana ei nu ajung la nivelul tau superior(sa nu tina posturile si sa manance ca o hiena) nu te apuci sa te sfintesti caci i-ai lasa cu prea multi ani lumina in urma...
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk
Reply With Quote
  #82  
Vechi 28.02.2017, 16:44:28
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flying Vezi mesajul
Aha,am inteles,tu astepti ca preotii sa devina modele pentru comunitate ca tu sa incepi sa devii sfant,dar pana atunci mananci ca o hiena si te porti ca una.Vezi vreo logica in ceea ce spui? Daca judeci preotii inseamna ca te crezi mai bun decat ei,deci pana ei nu ajung la nivelul tau superior(sa nu tina posturile si sa manance ca o hiena) nu te apuci sa te sfintesti caci i-ai lasa cu prea multi ani lumina in urma...
nu pot sa nu constat ca esti foarte simtit, extrem de cult si incredibil de inteligent.

edit. mi-ar placea sa fii preot, as putea sa-ti spun ca ati confiscat credinta.

Last edited by Lancelot; 28.02.2017 at 16:46:32.
Reply With Quote
  #83  
Vechi 28.02.2017, 16:47:53
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Bulșit. Cum zice rusu...
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #84  
Vechi 04.05.2017, 01:04:10
iana iana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.04.2008
Locație: romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit

Cred ca ar fi necesara, in biserca, o actualizare a termenilor. De exemplu ,multa lume nu stie ca" cei chemati" sau catehumenii sunt cei nebotezati. Cand preotul zice: " cei chemati, capetele voastre Domnului sa le plecati" majoritatea se inchina.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare