Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Preotul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 18.02.2008, 07:36:30
iacovlev_monica iacovlev_monica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2008
Mesaje: 1
Implicit

sunt monica,din botosani si ma intrebam daca nu mi-ati putea furniza cateva informatii despre examenul de capacitate preoteasca!m-am casatorit de curand cu un absolvent al unui seminar teologic si as vrea sa-l ajut sa faca ascest mare pas,cu atat mai mult cu cat il vad ingrozit de dificultatea acestui examen si de povara pe care o aduce cu sine preotia!In plus,cu fiecare zi care trece il vad tot mai preocupat de prezent si ma simt vinovata,nu as vrea sa renunte la ce si-a dorit mereu doar ca sa ne fie bine din punct de vedere financiar!as vrea sa-l ajut sa se regaseasca si de aceea consider ca obtinerea acestor informatii este foarte importanta.va multumesc!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.02.2008, 16:43:39
lucyan lucyan is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.10.2007
Mesaje: 30
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iacovlev_monica
sunt monica,din botosani si ma intrebam daca nu mi-ati putea furniza cateva informatii despre examenul de capacitate preoteasca!m-am casatorit de curand cu un absolvent al unui seminar teologic si as vrea sa-l ajut sa faca ascest mare pas,cu atat mai mult cu cat il vad ingrozit de dificultatea acestui examen si de povara pe care o aduce cu sine preotia!In plus,cu fiecare zi care trece il vad tot mai preocupat de prezent si ma simt vinovata,nu as vrea sa renunte la ce si-a dorit mereu doar ca sa ne fie bine din punct de vedere financiar!as vrea sa-l ajut sa se regaseasca si de aceea consider ca obtinerea acestor informatii este foarte importanta.va multumesc!
Am cautat pe mai multe siteuri si am gasit aici o programa pentru capacitate preoteasca .http://www.episcopiacaransebesului.ro/downloads.php?cat_id=1
Reply With Quote
  #3  
Vechi 01.05.2008, 14:16:38
sergiub sergiub is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.05.2008
Mesaje: 4
Implicit

MONICA,
SITE-UL CARE IL AI CA INDRUMATOR E OK DOAR CA APROXIMATIE PENTRU CA EX DE CAP DIN MOLDOVA NU E ACELASI CA CEL DIN CARANSEBES.AI MESS-UL MEU ITI DAU TOATE INFORMATIILE NECESARE MAI ALES CA DE CURAND AM TRECUT SI EU PRIN ACEL TEST TOT DIN BOTOSANI FIIND SI EU...brasoveanuserj -----acesta este si te voi indruma unde trebuie...mantuire usoara tuturor...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
viciile si capacitatea noastra de a fi sinceri cu noi insine Delirul Generalitati 8 06.09.2010 13:37:02
subiecte examen capacitate preoteasca 2008 mmaria Generalitati 3 01.03.2008 19:42:25