Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 18.02.2013, 21:29:00
Maria_S Maria_S is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2013
Mesaje: 3
Implicit Ajutor de la Domnul

Sunt o persoana cu probleme de sanatate si am mare nevoie de ajutorul lui Dumnezeu ca sa ma descurc cat de cat. Am sperat intr-o interventie in viata mea din partea Domnului, ne-am rugat eu, apropiatii, chiar si persoane necunoscute pentru mine (inclusiv calugari de la manastirile de peste hotare), am fost la icoane facatoare de minuni, moaste, am avut credinta ca o sa ma ajute. Sunt luni de cand tot plang si sper in ajutorul Lui dar nu ies din situatia grea. Un singur lucru Ii cer si nu e ceva extraordinar, ci normal si pentru oameni. Un lucru banal pentru El. Ce sa mai fac?? Ma prapadesc si Domnul nu-mi intinde o mana de ajutor. Sunt o povara pentru altii si nu stiu cum sa continui. O sansa imi mai doresc, inca un ajutor ca sa o iau de la inceput. De ce si-a intors fata de la mine? De ce in stari mai pacatoase si cand nu aveam asa de multa nevoie de ajutor m-a miluit si acum nu? Eu nu mai am ce face omeneste si nu mai rezist asa. Sunt pe cale sa iau o decizie radicala, sa plec de acasa. Nu mai am serviciu si nici sperante pentru unul pentru ca am capacitatea limitata de lucru. Nu-si gasesc de lucru persoanele sanatoase, dar eu. De ce ma lasa asa? Incepusem sa ma apropii de 3 ani de Dumnezeu si credeam ca o sa ma ajute sa rezist daca o sa ma rog si o sa ma schimb in bine. Nu ne ajuta si iarta Domnul inca o greseala daca ne caim si suferim mai mult decat la cea dinainte pe care ne-a sters-o. Pe mine cred ca nu. Simt ca m-a parasit. Nu mai pot, nu mai rezist.
Reply With Quote