Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.06.2010, 14:02:30
fall3n fall3n is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.03.2009
Locație: Ramnicu Sarat jud Buzau
Religia: Ortodox
Mesaje: 46
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fall3n
Implicit cand spui patriot nu spui violenta spui erou..

Citat:
În prealabil postat de KittyNou Vezi mesajul
Hitler ocrotea sangele germanic la orice pret, omorand pe territoriul lor 6 milioane de ebrei si un alt milion de pocaiti, tigani, omosexuali, asociali, politici si handicapati fisic.
Patriotismul aduce violenza, si eu urasc violenta.

colega ce spui tu acolo este EUGENIE(eugenetica) care a condus in cele din urma la rasism..dorinta lui Hitler era sa stapaneasca si sa aibe poporul lui de "oameni perfecti" in mentalitatea lui..daca iti aperi tara, credinta si valorile ei de cei straini nu inseamna nicidecum ca esti rasist..cand spui patriot nu spui violenta spui erou..chiar daca a fost nevoie de cutit si sabie cateodata..a fost pentru a ne apara, nicidecum pentru a cotropi..asa ca te rog nu amesteca si scuze dar nu stii despre ce vorbesti..
Reply With Quote
  #12  
Vechi 13.06.2010, 14:02:44
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de KittyNou Vezi mesajul
Hitler ocrotea sangele germanic la orice pret, omorand pe territoriul lui 6 milioane de ebrei si un alt milion de pocaiti, tigani, omosexuali, asociali, politici si handicapati fisic.
Patriotismul aduce violenza, si eu urasc violenta.
Hitler n-a ucis niciodata 6 milioane de evrei, ci in jur de 10.000.
Toata minciuna asta cu Holocaustul este propagata de jidani pentru a face din ei un popor neindreptatit.

Despre adevaratul holocaust rosu nu se vorbeste, in care au murit milioane de crestini la mainile bolsevicilor.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 13.06.2010, 14:37:03
KittyNou KittyNou is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.06.2010
Mesaje: 27
Angry

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Hitler n-a ucis niciodata 6 milioane de evrei, ci in jur de 10.000.
Toata minciuna asta cu Holocaustul este propagata de jidani pentru a face din ei un popor neindreptatit.

Despre adevaratul holocaust rosu nu se vorbeste, in care au murit milioane de crestini la mainile bolsevicilor.
Cum? Eu am invatat la scoala si pe toate cartile de istorie scrie ca au murit minim 5,2 milioane si maxim 6 milioane de evrei si tu vii mie si-mi spui ca stii adevarul, ca nazimul a omorat numai 10.000??? Ce respect ai tu de fata de barbati femei si copii care au murit deoarece erau EVREI?! Holocaustul a fost sterminatia cea mai teribila si cea mai mare din istorie si tu imi vii si-mi zici ca erau cativa??? Documentele vorbesc clar, orice evreu care murea era scris pe hartie.

Bineinteles, a fost rau ca au murit si toti crestini aia (chiar daca ma indoiesc de cifra) dar nu stiu multe detali e accestea.

Last edited by KittyNou; 13.06.2010 at 14:43:00.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 13.06.2010, 14:43:15
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de KittyNou Vezi mesajul
Cum? Eu am invatat la scoala si pe toate cartile de istorie scrie ca au murit minim 5,2 milioane si maxim 6 milioane de evrei si tu vii mie si-mi spui ca stii adevarul, ca nazimul a omorat numai 10.000??? Ce respect ai tu de fata de barbati femei si copii care au murit deoarece erau EVREI?!
Tu nu stii ca invingatorii scriu istoria? Asta nu inseamna ca invingatorii sunt cei drepti. Ai fi surprinsa daca ai stii cat de multa istorie este falsa.

Se prezinta tot felul de minciuni in ziua de astazi. Ca in Holocaust au murit 6 milioane in loc de 10.000, ca Antonescu a fost un criminal si nu un erou national, ca Mihai Eminescu a fost doar un poet amarat si nu si un om politic si nationalist indarjit si ca acesta a murit de nebun sau alta boala a mintii in loc sa spuna ca a fost ucis de masonerie.

Nu mai fii asa naiva. Nu mai crede tot ce vezi in jurul tau. Cerceteaza mai presus de toate. Sa nu ai nici o farama de incredere in manualele scolare.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 13.06.2010, 14:54:39
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Intre patriotism si rasism nu exista similitudini.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #16  
Vechi 13.06.2010, 15:12:30
KittyNou KittyNou is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.06.2010
Mesaje: 27
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Tu nu stii ca invingatorii scriu istoria? Asta nu inseamna ca invingatorii sunt cei drepti. Ai fi surprinsa daca ai stii cat de multa istorie este falsa.

Se prezinta tot felul de minciuni in ziua de astazi. Ca in Holocaust au murit 6 milioane in loc de 10.000, ca Antonescu a fost un criminal si nu un erou national, ca Mihai Eminescu a fost doar un poet amarat si nu si un om politic si nationalist indarjit si ca acesta a murit de nebun sau alta boala a mintii in loc sa spuna ca a fost ucis de masonerie.

Nu mai fii asa naiva. Nu mai crede tot ce vezi in jurul tau. Cerceteaza mai presus de toate. Sa nu ai nici o farama de incredere in manualele scolare.
Storia falsa??? Si atunci de ce vorbesc de masonerie stiind ca este o organizatie segreta? Te rog, faptele zic clar... eu nu stiu cine-i antonescu sau om era eminescu dar nu crede la primul care zice ca storia este falsa. Storia nu a fost scrisa numai de unul singur, ci de milioane de milioane de persoane care si-au dat viata si tu nu ai un minim de respect pentru stramosii tai. Deci in primul rand citeste storia de la inceput (nu cartile de scoala, deoarece alea iti explica in mod superficial faptele). Dar ma deranjat faptul ca zici ca aproape 6 milioane de persoane au fost numai o inventatie, deoarece faptele zic clar, sau facut cercetarii si nu este nevoie sa faci altele tu ca sa demostrezi contrariul. Eu vreau provele.
Nu crezi ce scrie in cartiel de istorie, dar crezi ca exista ingerasii si draci. Pai ca cercetator esti plin de contradictii. As vrea sa aflu provele de cea ce zici tu.

Presupunerea este mama de toate prostiile.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 13.06.2010, 16:05:56
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Tu nu stii ca invingatorii scriu istoria? Asta nu inseamna ca invingatorii sunt cei drepti. Ai fi surprinsa daca ai stii cat de multa istorie este falsa....
..... Sa nu ai nici o farama de incredere in manualele scolare.
Avem incredere in istorie si manualele scolare numai cand ne vorbesc de Stefan cel mare, Vlad Tepes, Antonescu sau Sfintii Parinti. In chestii care s-au intamplar acum 70 de ani istoria e contradictorie si minte. Holocaustul e o minciuna, ca si revolutia romana...Insa in istoria de 2000 de ani incoace trebuie sa avem incredere, sigur nu minte, mai ales daca slujeste scopurilor noastre nationaliste.

[P.S. e doar o parafrazare ironica, nu va luati de mine :) ]
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #18  
Vechi 13.06.2010, 16:17:53
KittyNou KittyNou is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.06.2010
Mesaje: 27
Implicit

Holocaustul este o minciuna? Saracii de voi, mi se face mila in ce ati ajuns sa credeti ...
Reply With Quote
  #19  
Vechi 13.06.2010, 16:32:47
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de KittyNou Vezi mesajul
Holocaustul este o minciuna? Saracii de voi, mi se face mila in ce ati ajuns sa credeti ...

Un singur eveniment istoric este de domeniul credinței, iar acesta este cel al nașterii, misiunii, pătimirii, morții, învierii și înălțării Domnului nostru Isus. Atât.
Aceasta înseamnă că poți fi un bun creștin dacă ești de părere că au murit gazați 6 milioane de evrei sau dacă nu ai această părere. Poți fi bun creștin dacă crezi că liberalii turci au executat un genocid asupra armenilor sau dacă cu crezi că acest eveniment a avut loc. Poți să crezi că Moța, Marin sau Zelea Codreanu au fost eroi ai neamului sau dimpotrivă, că au fost ticăloși. În sfârșit, poți fi bun creștin dacă ești de părere că Inchiziția a fost o organizație în slujba creștinătății și a avut un rol benefic sau dacă, dimpotrivă, crezi că a dat foc pe ruguri la milioane de oameni nevinovați, după cum poți să crezi că Stalin a înfometat în mod voit un întreg popor ori că nu a existat un asemenea lucru.
Dar nu poți să fii bun creștin dacă ești negaționist în ceea ce Îl privește pe Isus: dacă nu crezi că a pătimit, a murit și a înviat. Aceasta e singura dogmă cu caracter istoric, în care, dacă cineva nu crede, nu poate fi numărat între creștini.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com

Last edited by Mihnea Dragomir; 13.06.2010 at 17:02:25.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 13.06.2010, 18:45:48
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Exclamation Auschwitz

Poze Auschwitz>aici aveti poze
http://www.auschwitz.dk/id17.htm
va dau eu un exemplu de ce gasiti in ele>gramezi de copii ucisi.
http://www.emilieschindler.com/Children/Album1.htm
Continuati sa va uitati>munti de cadavre torturate
http://www.qualityinformationpublish...ppictures.aspx

Daca doriti pot continua si cu restul lagarelor de concentrare.Mai am si poze.Lista este lunga.L-am ales pe cel mai renumit prin bestialitatea sa.A fost cineva in vizita la Auschwitz?Stiti ce simti cand ajungi acolo si cand vezi acele...nu se poate spune in cuvinte.Oare ce simte un parinte cand isi vede copilul gazat sau incinerat pe jumatate viu?Stiti ca nazistii isi faceau inele din dintii de aur ai victimelor?Stiti cum se moare gazat cu Zyklon B?Aveti idee de acele chinuri?Stiti ce inseamnau experientele doctorului Mengele pe copii?Va imaginati macar ce le facea?Stiti ce fel de experimente facea pe pe nou-nascuti?

Aveti macar idee despre acele atrocitati?Stiti cum este acolo?Simti moartea in jurul tau.Vezi locurile inegrite de cenusa celor arsi.Aveti macar un vag sentiment despre Iad?


Cei care au facut aceste crime au fost niste gunoaie sadice,niste bestii fara limite,ca orice alti asasini si tortionari din istorie.Cei care ii sustin nu sunt cu nimic diferiti.Mi-se face scarba cand vad...ma opresc aici.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre rasism... timeea89 Generalitati 11 27.11.2010 22:11:42
Patriotism & Ortodoxie eodor nastasa Generalitati 31 07.04.2010 12:20:20
Taranie si patriotism eduardd Generalitati 0 24.05.2009 10:02:44