Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #351  
Vechi 11.10.2010, 22:08:21
vasilik's Avatar
vasilik vasilik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2008
Locație: Piatra Neamt
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit

Vreau sa povestesc si eu in cateva cuvinte despre minunea care a facut-o Sfantul Nectarie cu o prietena de a mea. Aceasta, s-a trezit intr-o noapte cu un ochi foarte umflat si foarte inrosit, incat abia putea sa clipeasca. Speriata, a inceput sa se roage Sfantului Nectarie, a luat Acatistul dansului si tot atingea ochiul cu acesta. S-a rugat mult in acea noapte Sfantului iar dimineata ochiul era complet vindecat. Slava tie Sfinte Nectarie pentru ajutorul dat!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Reply With Quote
  #352  
Vechi 12.10.2010, 02:11:11
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit Bunul meu Prieten

La biserica unde merg eu avem moastele Sf Nectarie si in fiecare Duminica il vizitez cu o lumanare aprinsa. Acatistul il citesc in fiecare seara si ii cer foarte multe. Una din cerintele mele sa indeplinit fiica mea sa logodit cu roman ortodox. Multumesc dragul meu prieten.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!

Last edited by Hartford; 12.10.2010 at 18:20:09.
Reply With Quote
  #353  
Vechi 12.10.2010, 11:49:49
ionutt ionutt is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.07.2010
Mesaje: 34
Implicit

in urma cu cateva zile am tot fost stapanit de niste ganduri care ma indemnau a face niste pacate urate..ieri dupa ce am citit acatistul Sfantului Nectarie am fost la o banca pentru a face niste actulizari de date, iar pe un birou se afla o icoana micuta cu chipul sfantului care se uita incruntat la mine; am inteles mesajul si supararea pe care urma sa o produc Sfantului si cu ajutorul lui Dumnezeu am oprit acele caderi!
Reply With Quote
  #354  
Vechi 17.10.2010, 07:28:26
Dora.Ca Dora.Ca is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2010
Mesaje: 3
Implicit recunostinta si multumire

Sfinte Nectarie, chiar daca uneori mi-am pierdut speranta si rugaciunea nu mi-a fost temeinica, m-ai ascultat si pe mine... iti multumesc, Sfinte bun, din tot sufletul... acel hidrocel a disparut si am incredere ca nu va fi vreodata nevoie de-o interventie chirurgicala... ocroteste-mi baiatul in continuare, sa creasca mare si sanatos.
Doamne, fii mereu alaturi de noi, mai ales cind ne este greu!
Reply With Quote
  #355  
Vechi 21.10.2010, 13:56:41
ccaammyy2007 ccaammyy2007 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.10.2010
Mesaje: 2
Implicit ajutor

Va rog din suflet ma poate ajuta si pe mine cineva cu ulei de la candela sf Nectarie?As dori si o adresa unde as putea sa trimit un pomelnic ca eu nu sunt din Bucuresti?Va multumesc.Pentru cine ma poate ajuta adresa mea este(ccaammyy2007@yahoo.com).Va multumesc din suflet.Sa va ajute Dumnezeu
Reply With Quote
  #356  
Vechi 23.10.2010, 19:54:48
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Iti multumesc mult Sfinte Ierarhe Nectarie pentru ajutorul tau acordat mie saptamanile acestea si pentru faptul ca am obtinut mir si carti foarte pretioase cu tine.Sfantul meu ocrotitor,nu inceta a te ruga pentru mine pacatosul,a te ruga Dumnezeului nostru,sa ma ierte si sa ne ierte pe toti,sa ma ocroteasca si sa ma tina in credinta si nadejde.Si asa pe toti.


Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie,mare facatorule de minuni!
Reply With Quote
  #357  
Vechi 24.10.2010, 21:32:30
chefdejoaca chefdejoaca is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.10.2009
Mesaje: 15
Implicit

nu stiu daca v-am zis sau nu, dar s-a intamplat ceva, si am ramas fara servici, mai ales in perioada asta.
pe aici pe undeva - parca - am gasit linkul cu un preot on-line (parca din moldova) - din pacate nu mai gasesc link-ul.
am combinat acatistul Sf Nectarie, Sf Ciprian, Sf Antonie si Rugul Aprins, si in aproximativ 2 saptamani am avut 2 oferte de servici, ambele cu concretizare, am ales doar ce am crezut eu ca ma avantajeaza ca si program, etc.
deci concluzia este una : rugati-va cu credinta, ca toate vi se vor implini
Reply With Quote
  #358  
Vechi 24.10.2010, 22:13:46
Lenach Lenach is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.05.2009
Mesaje: 4
Implicit Minunea Sf Nectarie

Doamne ajuta!Vreau si eu sa va marturisesc ca Sf Nectarie m-a ajutat enorm in urma cu trei ani mi s-a descoperit o boala la rinichi iar Sf mi s-a aratat in vis dupa ce m-am rugat dansului si m-a prins de maini si m-a intrebat unde te doare mai aici punand mana in partea stanga unde era problema mea de sanatate la rinichiul stang zicandu-mi stai mai linistita ca o sa fie bine si multumesc Sf Nectarie il tine sub control de mai bine de 3 luni mi s-a redus si tratamentul mai putin cu un medicament iar in august iar am apelat la ajutorul Sfantului pentru casatorie si va marturisesc din tot sufletul in mai putin de 2 luni am fost ceruta de sotie si ne-am logodit si cu ajutorul Sfantului si a Maicii Domnului si a Mantuitorului vrem sa ne casatorim.Deci nu sunt o buna povestitoare dar daca aveti nevoie de ajutor rugativa Sf Nectarie din toata inima si tot sufletul si veti primi ajutor ca Sfantul ajuta pe toto cei care ii cer ajutorul. Iarta-ne Sfinte Nectarie ca suntem pacatosi si ajuta-ne in nevoiele noastre.Amin

Last edited by Lenach; 24.10.2010 at 22:15:09. Motiv: am omis o litera din titlu
Reply With Quote
  #359  
Vechi 24.10.2010, 22:19:19
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Smile

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
La biserica unde merg eu avem moastele Sf Nectarie si in fiecare Duminica il vizitez cu o lumanare aprinsa. Acatistul il citesc in fiecare seara si ii cer foarte multe. Una din cerintele mele sa indeplinit fiica mea sa logodit cu roman ortodox. Multumesc dragul meu prieten.
Doamne ajuta, Hartford! Este si pentru bunatatea ta!Sa fie intr-un ceas bun!Si lasa-ma sa spun cu admiratie- ce Biserica frumoasa aveti!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)

Last edited by Rodica50; 24.10.2010 at 22:39:45.
Reply With Quote
  #360  
Vechi 25.10.2010, 04:29:11
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit Biserica

Citat:
În prealabil postat de Rodica50 Vezi mesajul
Doamne ajuta, Hartford! Este si pentru bunatatea ta!Sa fie intr-un ceas bun!Si lasa-ma sa spun cu admiratie- ce Biserica frumoasa aveti!
Multumesc Rodica de urare da fiica mea e fericita, da sa stii ca aici este o biserica greceasca as vrea eu sa avem noi asa o biserica. Biserica Sf George din Hartford acolo slujim si noi la subsol mai bine de 10 ani !
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
ana



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
minunile de azi florintoro Intamplari adevarate 6 15.08.2021 00:03:20
minunile sf. nectarie cosmin_82 Intamplari adevarate 140 17.04.2020 05:26:54
Minunile lui Iisus Florin Liviu Generalitati 24 21.01.2011 21:47:33