Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 03.02.2008, 17:27:53
filotheos filotheos is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.10.2007
Mesaje: 34
Implicit

Am motivele mele sa nu-l cred pe Pr Filotheu. Mai multa informatie despre cel care aduce asa o veste, nu strica. M-am interesat... si stiu ce spun.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 21.04.2008, 11:11:38
razvan_m
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citand filotheos

Citat:
Am motivele mele sa nu-l cred pe Pr Filotheu. Mai multa informatie despre cel care aduce asa o veste, nu strica. M-am interesat... si stiu ce spun.
Frate Filotheos,

De ce nu-l crezi pe Pr Filotheu? Mie mi s-a parut OK in toate articolelepe care le-a semnat.
Spune-mi si mie un motiv pe care l-ai aflat, de a nu-l crede pe Pr Filotheu, dar pe privat. Nu de alta, dar am deschis la sectiunea "Generalitati" un topic in care am citat articolul Pr Filotheu in care se vorbea despre surpriza alegerii Pr Theofan ca Mitropolit al Moldovei. In acest articol, Pr Filotheu il facea raspunzator pe PF Daniel, Patriarhul BOR de intoxicare cu metale grele a Pr Ioanichie Balan de la Manastirea Sihastria (Neamt) si de incercarea de a-l ucide pe Pr Iustin Parvu prin obligarea acestuia de a bea cafea otravita la sediul din Iasi al Mitropoliei Moldovei, Sucevei si Bucovinei (pe vremea cand PF era doar Mitropolit al Moldovei) si de uciderea a inca unui preot care nu-mi era atat de cunoscut. Am fost acuzat de frati ca vreau sa ii smintesc, acum, in Saptamana Mare citand acel articol si rugandu-i sa-si faca publice opiniile, vizavi de aceste acuzatii.

Da-mi si mie un indice pe care l-ai aflat, de a nu-l crede pe Pr Filotheu, frate Filotheos, insa pe privat, caci nu as vrea sa-i smintesc pe sustinatorii Pr Filotheu.

Domnul sa ne ajute sa putem trece prin aceste vremuri, frate Filotheos.
-------------------------------------------------------------------------------------
Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine, pacatosul!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 21.04.2008, 11:56:03
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de razvan_m
Citand filotheos

Citat:
Am motivele mele sa nu-l cred pe Pr Filotheu. Mai multa informatie despre cel care aduce asa o veste, nu strica. M-am interesat... si stiu ce spun.
Frate Filotheos,

De ce nu-l crezi pe Pr Filotheu? Mie mi s-a parut OK in toate articolelepe care le-a semnat.
Spune-mi si mie un motiv pe care l-ai aflat, de a nu-l crede pe Pr Filotheu, dar pe privat. Nu de alta, dar am deschis la sectiunea "Generalitati" un topic in care am citat articolul Pr Filotheu in care se vorbea despre surpriza alegerii Pr Theofan ca Mitropolit al Moldovei. In acest articol, Pr Filotheu il facea raspunzator pe PF Daniel, Patriarhul BOR de intoxicare cu metale grele a Pr Ioanichie Balan de la Manastirea Sihastria (Neamt) si de incercarea de a-l ucide pe Pr Iustin Parvu prin obligarea acestuia de a bea cafea otravita la sediul din Iasi al Mitropoliei Moldovei, Sucevei si Bucovinei (pe vremea cand PF era doar Mitropolit al Moldovei) si de uciderea a inca unui preot care nu-mi era atat de cunoscut. Am fost acuzat de frati ca vreau sa ii smintesc, acum, in Saptamana Mare citand acel articol si rugandu-i sa-si faca publice opiniile, vizavi de aceste acuzatii.

Da-mi si mie un indice pe care l-ai aflat, de a nu-l crede pe Pr Filotheu, frate Filotheos, insa pe privat, caci nu as vrea sa-i smintesc pe sustinatorii Pr Filotheu.

Domnul sa ne ajute sa putem trece prin aceste vremuri, frate Filotheos.
-------------------------------------------------------------------------------------
Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine, pacatosul!
O fi ,nu o fi adevarat ce a scris par.Filoteu despre patriarh ,dar de folos ne este sa aflam oare?
Eu nici nu sunt impotriva dar nici nu stiu daca este adevarat.
Eu cred ca un monah nu minte dar noua nu ne sunt de folos aceste informatii.
Ar trebui sa ne rugam pt.patriarh ..
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Barack Obama , a intors spatele lui Dumnezeu ! cristiboss56 Generalitati 34 29.11.2011 19:28:48
inapoi la Hristos misionarul Stiri, actualitati, anunturi 26 12.11.2009 15:14:38
cititi si dumnezeu va va da inzecit inapoi dumi_emil Umanitare 5 03.08.2009 20:06:03
Nu vrea sa-si plateasca datoriile inapoi!!! dimpels Generalitati 16 22.07.2008 16:19:08
MAICA DOMNULUI numita INTOARCE-TE INAPOI sofiaiuga Intamplari adevarate 5 09.03.2008 20:01:10