Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 17.11.2012, 01:43:24
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Reply With Quote
  #92  
Vechi 18.11.2012, 05:11:49
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Acesta sa fie conducatorul Ideal?!? Atunci, nu pot sa spun decat: Doamne fereste!
Reply With Quote
  #93  
Vechi 22.11.2012, 20:08:01
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Astazi am revazut un film mai vechi: Cidul cu Charlton Heston si Sofia Loren. In urma vizionarii am ajuns la concluzia, ca unui conducator ideal ii trebuie in primul rand credinta. Cate lucruri strambe s-ar fi putut evita, daca conducatorii nostri ar fi fost credinciosi!
Reply With Quote
  #94  
Vechi 01.12.2012, 01:39:37
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Acesta sa fie conducatorul Ideal?!? Atunci, nu pot sa spun decat: Doamne fereste!
Doamne, pana cand sa ma asteptam, noi romanii, un cunducator bun?
Reply With Quote
  #95  
Vechi 01.12.2012, 08:13:37
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Doamne, pana cand sa ma asteptam, noi romanii, un cunducator bun?
Poate ca nu meritam!
La cate pacate are neamul asta... Numai sa ne pocaim si sa ne indreptam noi intai, apoi poate ne va milui si Domnul pe noi cu un conducator vrednic. Daca guvernul nu face nimic, romanii de ce nu se unesc sa faca ei ceva? Pai nu, sa faca altul. Dumnezeu conduce lumea aceasta, sa tinem minte. Cand grecii s-au departat de la credinta, au pierdut Constantinopolul, noi am primit comunismul. De la noi consider ca trebuie sa vina schimbarea, nu de la guvern. Plus ca e foarte greu in ziua de astazi sa fi un politician in functie inalta si sa nu te contaminezi. Pr.Amfilohie a spus ca se va schimba ceva in tara noastra, numai prin jertfa, asa cum si strabunii nostri s-au jertif ptr. noi.
Reply With Quote
  #96  
Vechi 02.12.2012, 02:07:17
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Poate nu meritam, Laura19, dar faceam apel la mila lui Dumnezeu. Ce sa astepte de la noi, cei, care suntem fericiti ca primim o portie de fasole cu ciolan sau sarmale... Ai vazut ce fericiti erau oamenii stand la coada? M-a durut sufletul sa-i vad asa: figuri schimonosite de foame.

Si atunci ce asteptam de la acesti oameni infometati, care nu au decat orizontul zilei de maine?!? Sau de la cei, care au cate ceva, dar le e frica sa spuna un cuvintel, de teama ca si-ar putea pierde serviciul?!? In asa hal au adus Romania: usor de manipulat.


Probabil ca "cei cu fasolea" se gandesc: Da, Doamne, sa iasa USL la alegeri, ca sa ne mai dea o fasole si peste 4 ani! Chiar daca e interzis, li se mai dau si bani, 50-100 lei; si desi se stie acest lucru, caci exista inregistrrari video, nu s-a facut nici o reclamatie USL-ului; in schimb altii care au dat mici cu o chifla s-au trezit imediat cu un dosar pe cap!


Cat de usor cumperi in aceste conditii un vot! Dar precum votul, asa si alesii poporului, care ii vor conduce de acum inainte 4 ani! Multi, f multi cu dosare penale, multi agramati care vor face Legile tarii si vor schimba probabil si Constitutia. Ca de plagiatori, ce sa mai zicem? Accepta lumea, ca doar hotia a devenit normalitate.
Reply With Quote
  #97  
Vechi 02.12.2012, 08:45:21
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Vezi că ăia care vor să ARDa iar România dau cizme de cauciuc.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #98  
Vechi 02.12.2012, 15:37:58
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Vezi că ăia care vor să ARDa iar România dau cizme de cauciuc.
Eu ma refeream la nedreptatea impartita cu atata larghete de USL.
Va intreb: il vreti pe Plagiatorul Sef - sef, ca doar mai sunt si alti plagiatori, nu e doar el - ca viitor PM?
Reply With Quote
  #99  
Vechi 02.12.2012, 17:45:08
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Nu. Eu nu vreau Boci, Blagi, MRU, TRU, Ponti, DDDisti și alți securiști, masoni, comuniști, hulitori de Dumnezeu și așa mai departe.
Altceva?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #100  
Vechi 02.12.2012, 18:31:13
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Nu. Eu nu vreau Boci, Blagi, MRU, TRU, Ponti, DDDisti și alți securiști, masoni, comuniști, hulitori de Dumnezeu și așa mai departe.
Altceva?
vrei nu vrei ... "bea Grigore aghiazma" :D
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sotul ideal cdiasimi Nunta 231 17.07.2012 10:34:54
Parintele Galeriu - duhovnicul ideal sophia Mari Duhovnici si predicile lor 13 12.05.2010 17:30:51
Destin si Ideal OmuBun Generalitati 4 28.08.2009 16:44:33