Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 21.05.2007, 22:09:46
Makavelli Makavelli is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.05.2007
Mesaje: 104
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Makavelli
Implicit

Am 19 ani sunt nou venit pe acest forum care imi place cum este facut, si subiectele ce sunt pe el. As vrea sa imi raspundeti si mie cu pareri proprii daca eu ar trebui sa fiu judecat de altii ca nu dansez.....Sunt multumit doar ca ascult muzica si poate acest topic poate parea umpic ridicol totusi astept macar cateva raspunsuri.Sper sa nu ma judecati si voi :P . Si inca o intrebare e pacat ca nu dansam ? Sau ca nu mergem la petreceri ??? :dontgetit:
Reply With Quote
  #2  
Vechi 21.05.2007, 22:11:50
moro.d moro.d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2007
Mesaje: 943
Implicit

eu una stiu ca e pacat sa dansezi... :|
BUN VENIT! :D
Reply With Quote
  #3  
Vechi 21.05.2007, 22:21:44
Makavelli Makavelli is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.05.2007
Mesaje: 104
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Makavelli
Implicit

ms pt raspuns :D astept si altele.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 21.05.2007, 22:21:50
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.563
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Makavelli
Am 19 ani sunt nou venit pe acest forum care imi place cum este facut, si subiectele ce sunt pe el. As vrea sa imi raspundeti si mie cu pareri proprii daca eu ar trebui sa fiu judecat de altii ca nu dansez.....Sunt multumit doar ca ascult muzica si poate acest topic poate parea umpic ridicol totusi astept macar cateva raspunsuri.Sper sa nu ma judecati si voi :P . Si inca o intrebare e pacat ca nu dansam ? Sau ca nu mergem la petreceri ??? :dontgetit:
Makavelli, bine ai venit,

Eu zic ca pentru a te dezvolta armonios ca un bun crestin este necesar, chiar foarte important ca sa te mai si bucuri de viata, sa te veselesti sa mai bei un pahar de vin si sa gasesti in tine curajul sa inviti si o fata la dans. Sa plingi cind duci un mort la groapa dar sa te si veselesti cind este petrecere si voie buna, atunci nu este cazul sa stai cu o fatza posomorita ci trebuie sa asati asa::D:D:D

Lupta cu tine sa nu dezvolti complexe si apucaturi de om inchis in tine, fi comunicativ si nu uita ca comunicarea se face nu numai verbal ci si prin miscari armonioase ale corpului, atunci in momentele alea trimiti semnale emotionale de nereprodus verbal. De aceea fetele si trag de noi sa vada CE DAM din noi din acel punc de vedere:D. Intelege ca pentru femei acel ceva este foarte important!:)
Succes si cu curaj!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 21.05.2007, 22:31:17
moro.d moro.d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2007
Mesaje: 943
Implicit

Makavelli, te-a judecat cineva k nu dansezi?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 21.05.2007, 22:45:32
IC IC is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.02.2007
Mesaje: 83
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ispita_ta
eu una stiu ca e pacat sa dansezi... :|
BUN VENIT! :D
Aoleu, esti sigura ca e pacat sa dansezi?
Pai in acest caz ce as putea sa fac, ca imi place tare mult sa dansez...

Acum pentru Makavelli
Ce vrei sa spui tu prin faptul ca nu dansezi? Chiar deloc??? Adica esti a o petrecere si nu te ridici de pe scaun ca sa dansezi? Sau nu te duci la petreceri?
Din punctul meu de vedere nimeni nu te poate obliga sa dansezi daca nu vrei, dar sa cred ca poti deveni si frustrat din cauza asta. Vorba lui Cozia...ce faci cu fetele? Pentru ca sincer iti spun ca daca mie nu-mi place cineva cum danseaza sau e incapatanat ca nu vrea sa danseze 50% este "out".:D:p
Acum referitor la ultimile doua intrebari: Este pacat sa nu dansezi? Si este pacat sa nu te duci la petreceri? Nu pot spune ca este pacat, dar nici fapul ca te duci si dansezi nu o consider un pacat atata timp cat o faci in limite si nu te ia valul.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 21.05.2007, 22:49:04
Negroponte's Avatar
Negroponte Negroponte is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2006
Locație: Barlad
Mesaje: 747
Implicit

:) Nu este un pacat ca nu dansezi.Fii linisit!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 21.05.2007, 22:53:50
moro.d moro.d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2007
Mesaje: 943
Implicit

eu asa stiu... e pacat sa-ti misti formele ispitandu-i pe ceilalti.
acum poate imi sari in cap sa-mi spui k exista limite... dar uite k nu stii cine la ce fel de miscari reactioneaza. :P
Reply With Quote
  #9  
Vechi 21.05.2007, 23:02:05
IC IC is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.02.2007
Mesaje: 83
Implicit

Nu-ti sar in cap, stai linistita, dar m-ai pus serios pe ganduri...
Reply With Quote
  #10  
Vechi 22.05.2007, 13:22:46
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ispita_ta
eu una stiu ca e pacat sa dansezi... :|
BUN VENIT! :D
Da,e pacat sa dansezi.Dansul reprezinta intrarea corpului in armonia cu muzica pe care o asculta,ceea ce simbolizeaza o stare de indemonizare.Cel mai evident e la muzica rock,deoarece e agresiva,dar si celelalte dansuri "nevinovate" tot asta inseamna.Diavolul nu e prost.Chiar si la un blues,cand tii femeia in brate, e pacat,sau mai ales atunci e pacat,stie necuratul ca apropierea celor doi,chiar intima,i va face sa cada mai repede in pacat.In final,orice muzica in afara de cea bisericeasca e un pacat,deoarece te poate sminti.Bineinteles ca adevaratii credinciosi nu pot fi smintiti de nimic,dar e bine sa te feresti de ispite.
Reply With Quote
Răspunde