Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 08.10.2021, 15:21:25
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Ma, tu-ti bati joc de sfintii mucenici dandu-te victima impreuna cu ierarhia ortodoxiei?

Doar sa provoci si sa sari la bataie poti mizand pe faptul ca sfantul si credinciosul nu te poate bate sau omora?

De aia o fi vorbit filozoful de de bodygarzi, el nu poate face rau ”aparand”... pomul bun nu poate face roade rele si nici gandi rautati asa cum pomul rau nu poate face roade bune ispitind mereu si frustrand, atacand cu josnicie la neputintele celor pe care ii tine sclavi in terorism impreuna cu ighemonii discretionari carora cu lingusire libidinoasa le incanta pacatele si cruzimea aparandu-le functiile si scaunele cat mai inalte in timp ce pe interior ca niste ipocriti abea asteapta sa-i vanda stand la cotitura sa vina altul la putere ca sa-i ridice grabnice osanale desarte si sa se lepede de ighemonul pe care il adula de ochii lumii, pentru privilegii.
Bai mucisor 2, vezi ca am zis mucisor de la muci, asa cum i-am zis si mai sus, nu i-am zis mucenisor.

Asa ca nu mai schimba vorbele mele ca eu zisei una si prostu intelese alta.

Asa ca lasa auzitul "de la prosti", in care eu zic muci si tu intelegi injuratura.

Ai mintea stricata Moroncele, de asta eu zic drept tu auzi stramb.

Asa faci pe toata linia, eu zic "mucisori" tu zici ce te trece prin cap, ce iti stramba demonii in cap...

Asa ca mucisor 2 stai linistit in banca ta si ... asculta bine ce ti se spune, ca una iti zic, alta pricepi (sau mai bine zis nu pricepi).

Te-a bagat in seama mucisor cel mic si acum il aperi cu fraze biblice? Pai ce e bun cand zici ca ii dai in cap unuia si ii scoti dintii? Sau pentru tine e bine? La secta NIP asta faceti, amenintari in grup? Este tovaras de al tau, faceti practica la NIP? Sau cum poate sa fie bun si din scriptura?


Pe tine te duce capul cand scrii enormitatile astea Moroncele sau trebuie sa fii bine trotilat ca sa le scrii?

Adica tu rationezi ce scrii? Sau tu stii ce inseamna sa rationezei ce e bine si ce e rau?

Ca omul ala a facut rau si tu zici ca a facut bine????

Si daca iti zice ca bodyguardyl lui a facut victime deja si ca ... sunt si la comanda de la el, atunci "a facut roade bune"? Moroncele, minte-ti trebuie ca bostan ti-a crescut.

Mai stai cu noi, poate iti vine mintea pe la cap. Ca vad ca ai schimbat vreo 10 capete pana acum, vreo 10 imposturi, dar tot nu ti-a venit mintea. Poate la urmatoarea impostura o sa-ti vina.

Last edited by gpalama; 08.10.2021 at 15:34:11.
  #42  
Vechi 08.10.2021, 15:40:10
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 170
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Eu te iert, nu mă deranjează că-ți spui părerea, dar constructiv e să încercăm să aducem fiecare ce am citit interesant și într-un duh cât de cât creștinesc și să vedem ce e prin patristică, e scumpă o carte de patristică, asta e știu văd și eu și acum înțeleg și de ce e greu accesibilă.

Iorest, mă bucur că v-ați gândit și la mine, în urcușul creștin, dar să știți că nu am cu ce să vă pot ajuta. Eu și în filosofie mai am mult până să pot spune că am o bază de unde pot să îmi aduc aportul în paginile istoriei folosofiei. Cea mai mare parte a gândirii conștiente, inclusiv gândirea filosofică, trebuie să fie socotită încă printre activitățile instinctive; în această privință trebuie să învățăm să judecăm lucrurile altfel, după cum am făcut-o și în privința eredității și a trăsăturilor înnăscute. Așa cum actul nașterii nu este luat în considerare de-a lungul întregului proces evolutiv al eredității, tot astfel conștiința nu este opusă, într-un sens decisiv, instinctivului; cea mai mare parte a gândirii conștiente a unui filosof este condusă din umbră de instinctele sale, temelia fiind indispensabilă și nu aș putea fără a valida ficțiunile logice, fără a compara realitatea cu lumea pur imaginară a necondiționatului, fără a falsifica permanent lumea prin intermediul gândurilor. Iată dilema cu care eu sunt nevoit să mă confrunt. Cât despre teologie, ar fi exact opusul, condiționatul lumii imaginare falsificând permanent lumea prin intermediul gândurilor influențate de simțuri și afecte. Consider că un partener mai potrivit ar fi domnul Serafim, cu care am observat că aveți o chimie în dezbaterile teologice, având și o cunoaștere temeinică a textelor sacre, așa cum și dvs aveți. Sau chiar și domnul Psalm_23, o adevărată enciclopedie a scrierilor sacre, cât și a istoriei lor. Aveți de unde alege... dacă vă spun că mi-a luat o juma' de oră să caut 2 versete:))), sunt paralel cu Biblia.
  #43  
Vechi 08.10.2021, 16:25:33
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.960
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Consider că un partener mai potrivit ar fi domnul Serafim, cu care am observat că aveți o chimie în dezbaterile teologice, având și o cunoaștere temeinică a textelor sacre, așa cum și dvs aveți. Sau chiar și domnul Psalm_23, o adevărată enciclopedie a scrierilor sacre, cât și a istoriei lor. Aveți de unde alege... dacă vă spun că mi-a luat o juma' de oră să caut 2 versete:))), sunt paralel cu Biblia.
Cum consideri atunci, există oameni care au dublă specializare Filosofie/Teologie deci în timp 10-15 ani se poate studia, fiecare lucru are un început, Biblia mai ales în partea de Vechiul Testament, e o carte grea și pentru că nu suntem introduși în epoca respectivă, părerea mea.

În fiecare zi descopăr câte ceva și văd că în ediția lui Bartolomeu Anania unele versete au referințe la subsol care ar face referire la subiect în altă zonă din Scriptură.
Din Biblie învățăm toată viața interpretări, sunt interesante modul de funcționare a unor sinaxe monahale pe muntele Athos, într-o chestiune unde sunt chemați să se pronunțe citesc toți cât mai mult din patristică, apoi se uită să vadă cum au înțeles și caută raportări la alte texte interpretându-le unele prin altele.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
  #44  
Vechi 08.10.2021, 16:36:46
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai mucisor 2, vezi ca am zis mucisor de la muci, asa cum i-am zis si mai sus, nu i-am zis mucenisor.

Asa ca nu mai schimba vorbele mele ca eu zisei una si prostu intelese alta.
Pai vezi de aia tu esti prostul desi te crezi desteptul, esti prost fiindca nu pricepi functia fiziologica a mucilor. Tu crezi ca sunt rai mucii. Asa cum pentru Duhovnicie sunt buni mucenicii tot asa pentru trup sunt buni mucii. Daca n-ai avea muci in nas sau prin bronhii atunci cum crezi ca s-ar spala caile respiratorii? Cum crezi ca s-ar curata? Cine crezi ca ar sta de paza la portile sufletului ca sa pazeasca cetatea de infractorii paraziti care s-ar strecura inauntru ca sa-si inmulteasca pacatele si puii-ieniceri si spahii?

Deci daca iti bati joc de mucii omului e mai rau caci iti bati joc de Creatorul omului adica de insusi Dumnezeu!

Citat:
Asa ca lasa auzitul "de la prosti", in care eu zic muci si tu intelegi injuratura.
Pai tu esti prostul de la care am auzit. Tu ai zis ceva cu radacina muc si ai folosit derivarea, muci ca un blestem, ca o batjocura. Crezui ca-ti bati joc de sfintii mucenici dar vad ca defapt tu-ti bati joc de insusi Creatorul.

Citat:
Ai mintea stricata Moroncele, de asta eu zic drept tu auzi stramb.
”In mintea stramba si lucrul drept se stramba”. Par. Calugar mare Prooroc Arsenie Boca, Trambita nr.3. Sa inteleg ca ai inceput sa-ti lepezi necredinta si sa preiei din Mesajele lor Apocaliptice?

Citat:
Asa faci pe toata linia, eu zic "mucisori" tu zici ce te trece prin cap, ce iti stramba demonii in cap...
Eu inteleg ceea ce scrii dumneata. Daca ai zis mucisori sarcastic sau ironic sa stii ca e mai rau, ai indraznit sa-ti bati joc de creator si de toti copiii. E rau sa fi copil si sa ai muci? E rau Tatal ceresc care a dat tuturor ca sa ne curga iarna mucii? Esti lumesc cu morala lumeasca, de aia mucii sunt pentru tine o rusine, un rau!

Citat:
Asa ca mucisor 2 stai linistit in banca ta si ... asculta bine ce ti se spune, ca una iti zic, alta pricepi (sau mai bine zis nu pricepi).
Cuma ai putea pricep tot felul de confuzii, pripeli si minciuni pe banda rulanta? Am priceput ce era de priceput: Nu crezi, nu esti lasat sa crezi asa ca ai tulit-o in lume sa lauzi ”sfanta” ratiune a marelui papalac impreuna cu care ati format inchizitia neo-matrixului.

Citat:
Te-a bagat in seama mucisor cel mic si acum il aperi cu fraze biblice? Pai ce e bun cand zici ca ii dai in cap unuia si ii scoti dintii? Sau pentru tine e bine? La secta NIP asta faceti, amenintari in grup? Este tovaras de al tau, faceti practica la NIP? Sau cum poate sa fie bun si din scriptura?
NIP nu e secta si daca minti la nesfarsit despre ei si despre mine atunci chiar meriti sa fii batut. Iata ca si pe domnul filozof l-ai jignit, l-ai persiflat si dansul nu vrea sa te bata direct el ci ar pune bodygarzii pe tine. Daca nu poate el insusi inseamna ca e bun, din pomul bun care nu poate sa faca rau asa cum pomul rau nu poate sa faca bine caci daca ar fi el rau atunci te-ar fi amenintat el cu bataia asa cum ameninti tu terorizand si poruncind tu crezandu-te in stare sa te lupti, sa bati, sa ucizi tu insuti... fireste ca pentru Mine si pentru ”ortodoxie”. Ti-am mai zis ca necredinta ta te face rau dar nu ma crezi.

Citat:
Pe tine te duce capul cand scrii enormitatile astea Moroncele sau trebuie sa fii bine trotilat ca sa le scrii?
Nu avem voie sa bem tarie nici ca ortodocsi asa cum suntem noi romanii si nici ca ucenici ai Cuvantului lui Dumnezeu si ai Celor 7 Tr. Ap. Doar bere, vin, bitter, braga, bauturi slabe e voi si alea cand nu e post sau cand ai dezlegare de la vreun sfant.

Citat:
Adica tu rationezi ce scrii? Sau tu stii ce inseamna sa rationezei ce e bine si ce e rau?
Ti-am mai zis ca noi ortodocsii nu slujim ”sfintei” ratiuni a babilonului cel mare papalâc! Vad ca tu de bati in piept cu ea aducandu-i slava. Noi suntem duhovnicesti... avem o suflare intelepta a rugaciunii. Asa se intampla cu voi, de cand v-ati corcit cu lumea si cu toate ”bisericile” crestine sau pagane ati lepadat dragostea dintai si duceti politica imperialista a credintei in necredinta pentru lepadarea de adevarata Credinta si pentru a tine inchisi in iad si in teroarea voastra pe toti fraierii care va iau pe voi in serios. Nu pricep ca sunteti ipocriti sau pripiti si va urmeaza cu supusenie spre prapastia cea mare. Orb pe orb si mincinos pe mincinos, daca calauzeste, sigur ajung amandoi in prima groapa!

Citat:
Ca omul ala a facut rau si tu zici ca a facut bine????
Nu cumva l-ai provocat dumneata? N-a facut rau, a zis doar ca ar pune bodygoarzii pe tine. Te-a analizat si ti-a gasit ”virtutea”, esti un martoloz, un martzafoi, un ortodox care aperi pe pasha papalâcului cel mare al lumii, un vames, un granicer, un paracios, un om de nimic.

Citat:
Si daca iti zice ca bodyguardyl lui a facut victime deja si ca ... sunt si la comanda de la el, atunci "a facut roade bune"? Moroncele, minte-ti trebuie ca bostan ti-a crescut.
Se lauda si el. Pai cine ar lasa bodyguarzii pe mana unui pileozoof? Degeaba comanda el caci nu e el seful de care asculta bodyguarzii? Seful lor e ala care e in stare sa-i si omoare daca nu implinesc ordinul. Il vezi pe el la butoane? El doar ii plateste si aia pentru bani il pacalesc ca fac ceea ce le porunceste el. Ai auzit de statul paralel? Asa e si acolo, presedintele si premierul sunt marionete si li se pare ca statul paralel le executa ordinele cand defapt in ultimii 30 de ani e clar ca e invers.


Citat:
Mai stai cu noi, poate iti vine mintea pe la cap. Ca vad ca ai schimbat vreo 10 capete pana acum, vreo 10 imposturi, dar tot nu ti-a venit mintea. Poate la urmatoarea impostura o sa-ti vina.
Dezinformezi. Defapt e invers. Impostorii s-au aliat sa ma lapideze, sa ma cenzureze, sa ma banneze si asa am ajuns la atatea nicknameuri. Dar de fiecare data cand am revenit m-am prezentat cine sunt si am pus credinta in semnatura ca sa stie fiecare cu cine discuta. Deci nu eu sunt impostorul ci cei ce se ascund dupa icoane si nume de sfinti aparand ortodoxia pe dos... de Domnul Hristos, exact ca orice lup veninos imbracat in haina de oaie si batandu-se cu grija in piept si dandu-se victima impreuna cu toata ortodoxia si vorbind in numele bisericii si a tuturor sfintilor. Victima cui? Victima unor micuti credinciosi care au primit pe Domnul si n-au facut niciun rau nimanui decat au marturisit Adevarul!

Deci intreaba-te cine esti si cine sunteti voi aia cu care esti impreuna daca pe voi va supara adevarul Adevarat?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #45  
Vechi 08.10.2021, 16:56:34
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Tot prost esti ca nu te-a dus capul ca ala a aruncat cu bodyguarzii si a zis sa-i sparga unuia dintii.

Adica barnele din ochii aluia nu le vezi, dar il vezi deja cu cununa de sfintenie pentru ca si-a pus numele unui filosof si scoate un vocabular de buzzwords, pe care nici el nu le intelege.

Moroncele, nu vezi ca aperi un rahat facut de altul si nu poti altfel decat daca te imputi tu din el?

Moroncele, esti aparatorul prostiei.

Vezi ca nu esti capabil sa surprinzi punctele ridicate de mine si ca de obicei vorbesti prostii, prin santuri, ignori si iesi pe aratura.
  #46  
Vechi 08.10.2021, 17:42:13
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tot prost esti ca nu te-a dus capul ca ala a aruncat cu bodyguarzii si a zis sa-i sparga unuia dintii.

Adica barnele din ochii aluia nu le vezi, dar il vezi deja cu cununa de sfintenie pentru ca si-a pus numele unui filosof si scoate un vocabular de buzzwords, pe care nici el nu le intelege.

Moroncele, nu vezi ca aperi un rahat facut de altul si nu poti altfel decat daca te imputi tu din el?

Moroncele, esti aparatorul prostiei.

Vezi ca nu esti capabil sa surprinzi punctele ridicate de mine si ca de obicei vorbesti prostii, prin santuri, ignori si iesi pe aratura.
bostanele@gpalme,

Vezi ca cazi mereu in judecata osandind mereu pe aproapele tau? (de la bani ti se trage)

Nu-l apar, cum l-as putea apara?

Doar ziceam ca pomul bun nu poate face roade rele asa cum tu nu poti face roade bune. Nu poti sa nu judeci, sa nu osandesti, sa nu te dai mare, sa nu te mandresti. Am inteles cum sta treaba. Si daca nu poti atunci ca sa castigi mereu e nevoie sa rescriem istoria sa negam evidenta, sa uitam adevarul... trebuie musai sa te credem pe cuvant de bostanel ca altfel ne tragi gpalme.

Nu sunt in masura sa judec care din voi e rau si care bun oricat m-ati ispiti. Stiu ca un pacatos ca mine nu are dreptul sa fie ipocrit judecand caci cine judeca pe sine insusi se osandeste fiindca omul nu are voie sa judece pe om deoarece noi toti oamenii suntem frati si daca judecam atunci pe Adam il judecam si daca il judecam pe Adam atunci pe Dumnezeu il judecam, asa ca cine este fara de pacat sa judece si sa arunce primul cu piatra caci Fiul Omului nu a venit sa ceara jertfe caci nu pe drepti i-a chemat la pocainta ci pe pacatosi si chiar daca Fiul Omului judeca si are acest drept sa judece oamenii pentru ca este Fiu al Omului judeca dupa cum vede si dupa cum aude fara sa caute ale Sale ci ca sa faca voia Tatalui Care l-a trimis dupa oaia cea pierduta.

Mai discutam bostanele dupa ce mergi sa inveti ca ”Mila Voiesc si nu jertfe!”... adica sa inveti sa nu te sinucizi duhovniceste cazand mereu in judecata. Mi-e mila si de tine, nu numai de Niessche pilozooful... un fiu raspopit de eretici sectanti.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.10.2021 at 18:25:56.
  #47  
Vechi 08.10.2021, 17:49:11
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Bai Moroncele lasa-i pe altii ca tu ii pierzi pe toti, dar la tine nu te uiti.

De unde stii tu ca te mantuiesti Moroncele?

Presupui, dai cu banul, ti-au garantat mosnegii de la NIP?

Adica pe ce baza presupui tu ca te mantuiesti?

Si este gresit sa copiezi, de la altii, asta cu bostanul gol, puteai sa fii mai inventiv. Din nou, am dreptate, bostan cam gol, nu stii decat sa copiezi.
  #48  
Vechi 08.10.2021, 17:58:52
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Moroncele nu te duci si tu la un preot "ortodox de-a binelea" sa te spovedesti si tu?

Hai curaj, dupa atatia ani poate te indrepti si tu.

Curaj, ca de luptat aici te lupti dar te lupti impotriva curentului.

Ca de castigat ai zero victorii de peste 10 ani de zile cu nici unul din noi.

In loc sa lupti impotriva curentului mai bine lasi Duhul sa sufle...
  #49  
Vechi 08.10.2021, 18:39:03
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai Moroncele lasa-i pe altii ca tu ii pierzi pe toti, dar la tine nu te uiti.
Buna poanta asta ca io-i pierd.

Asa esti de speriat pentru ca tu nu crezi si in Cine cred incat vezi in mine cel mai mare pericol. De parca m-ar crede cineva daca le spun si de parca n-ar fi Cuvantul lui Dumnezeu chiar Domnul Iisus Hristos de acum 2000 de ani adica insusi Mantuitorul.

Citat:
De unde stii tu ca te mantuiesti Moroncele?
Pai de acolo stiu ca ma mantuiesc caci Adevaratul Mantuitor te mantuieste.

Citat:
Presupui, dai cu banul, ti-au garantat mosnegii de la NIP?
Mi-a garantat Credinta si adevarul Adevarat. Nu trebuie sa lepezi ortodoxia. Trebuie sa primesti ortodoxia intreaga, cu Apocalipsa cu tot, cu Cele 7 Trambite si cu Cuvantul asa cum este scris si a fost proorocit prin Apostolul Ioan Teologul exilat in insula Patmos acum 2000 de ani.

Citat:
Adica pe ce baza presupui tu ca te mantuiesti?
Pe baza faptului ca Unsul Domnului e trimis sa ne mantuiasca si nu sa ne distruga! Dumnezeu vrea sa ne scape si nu sa ne piarda!

Citat:
Si este gresit sa copiezi, de la altii, asta cu bostanul gol, puteai sa fii mai inventiv. Din nou, am dreptate, bostan cam gol, nu stii decat sa copiezi.
Nu trebuie sa copiezi tu, sa te faci tu, dar daca vrei sa scresti si sa urci duhovniceste trebuie sa te lasi facut ca o copie dupa Cuvant si dupa sfinti, dupa drepti. Nu copiez dar vreau sa fiu o copie. Nu din alea cameleomice ca artistii care copiaza personaje si tot revin la starea lor initiala ci vreau sa raman asa cum ma naste Evanghelia Lui Hristos-Cuvantul Duhovnicesc.

Sigur ca nu ma pot abtine si mai fur si eu, ma mai copiez si eu, dar asta duce la mandrie si la gresala caci daca ai altoit ceva gresit care e din sine sau din lume aia face roade rele.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #50  
Vechi 08.10.2021, 18:41:56
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Mi-a garantat Credinta si adevarul Adevarat. Nu trebuie sa lepezi ortodoxia. Trebuie sa primesti ortodoxia intreaga, cu Apocalipsa cu tot, cu Cele 7 Trambite si cu Cuvantul asa cum este scris si a fost proorocit prin Apostolul Ioan Teologul exilat in insula Patmos acum 2000 de ani.
Ortodoxia este unica si nu are colectia de demonizati de la NIP.

Ba mai mult sunt condamnati de Biserica.

Si nu mai adauga la cuvintele tale profeti, sfinti si nebunii, ca ti se duce mintea ta de ajungi sa crezi ca tu chiar ai dreptate.

Ti-a garantat diavolul, altul nu avea cine sa-ti garanteze.
Subiect închis