Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Despre Sfanta Scriptura
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 17.07.2009, 10:45:11
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul

http://www.fluoridealert.org/health/brain/

Dar cine isi permite sa cumpere pasta de dinti "curata" si apa pura? Si de unde?!

"Am renuntat sa mai cumpar pasta de dinti care contine Fluorura de sodiu (NaF) din simplul motiv ca este toxica atunci cand este inghitita.
Fluorura de sodiu este o substanta toxica folosita pentru otrava de soareci, in tratarea APEI si in pasta de dinti.
Efectele ale fluorurii de sodiu asupra omului sunt scaderea puterii de concentrare, scaderea treptata a IQ-ului (in special la copiii aflati in plina crestere), senzatie de oboseala. Ma rog, se zice ca rusii si germanii florurau apa detinutilor pentru a-i face mai "cuminti" dar asta e o alta mancare de peste si nu vreau sa-l supar pe piskeshu.

Anyway, luand la rand fiecare sortiment de pasta de dinti din supermarketuri, am realizat ca toate au aceasta substanta toxica. Singura care nu contine fluorura de sodiu este Parodontax Classic.

Pentru mai multe informatii, accesati:
Fluorura si Creierul
Teste cu NaF asupra animalelor"
Am gasit ieri Parodontax Classic, costa 19 lei. Pretul e mare, gustul e rau, dar macar nu contine otravuri!
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #112  
Vechi 17.07.2009, 13:58:21
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Am gasit ieri Parodontax Classic, costa 19 lei. Pretul e mare, gustul e rau, dar macar nu contine otravuri!
19 lei-2 pachete de țigări , așa că mai cu folos sunt altele !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #113  
Vechi 23.07.2009, 12:33:18
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

As zice mai bine 19 lei: 1 kg de carne...ceva mai sanatos...nu tigari Cristian...
Reply With Quote
  #114  
Vechi 17.09.2009, 03:09:17
tot-Laurentiu's Avatar
tot-Laurentiu tot-Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit


Last edited by tot-Laurentiu; 01.08.2016 at 22:18:49.
Reply With Quote
  #115  
Vechi 17.09.2009, 06:42:18
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Se pare ca si Parintele Parvu a spus ceva de genul ca vor mai fi doi ani de pace, dupa care vor urma vreo 20 de ani grei...

Cand eram student am cunoscut un tip care mergea constant din Iasi si se spovedea la Parintele Parvu. Cica avea Parintele Iustin o traistuta in care tinea banii primiti de la pelerinii care tineau sa contribuie la bunastarea manastirii. Si odata, cand a fost respectivul acolo, fara sa-i spuna nimic parintelui despre situatia lui materiala precara (abia ce avea bani sa ajunga acolo cu autobuzul), la sfarsit acesta a bagat mana in traista si i-a dat un teanc de bani...

Si mai multi alti fosti colegi de facultate, colegi de prin camine, povesteau ca au mers la parintele si fara sa-i spuna nimic chiar, acesta le cunostea viata dinainte. Erau unii care mergeau acolo numai ca sa vada daca parintele le poate spune lucruri din viata lor fara sa stie de la ei nimic... Cine vrea poate sa ramana sceptic, dar eu am auzit multe marturii despre el si asta se intampla acum vreo 10 ani aproximativ.

Am ajuns si eu la usa lui in februarie mergand de la Iasi la Timisoara, dar erau prea multi asteptand si n-am avut timp de stat la coada. Poate alta data.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.

Last edited by Florin-Ionut; 18.09.2009 at 09:33:40.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Semnele mortii Ionut27 Generalitati 9 14.10.2013 18:34:53
Stiinta si razboiul sfarsitului lumii JustNicol Generalitati 3 29.07.2012 22:04:18
Semnele propovaduirii. ClaudiuT Din Noul Testament 3 09.09.2009 14:01:43
Apropierea sfarsitului ? Matei21 Generalitati 102 07.02.2008 13:27:59
SEMNELE TIMPULUI Laurentiu Generalitati 47 16.12.2006 21:20:15