Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox

Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde

Thread Tools Moduri de afișare
Vechi 20.12.2009, 22:00:56
Simona-Marilena's Avatar
Simona-Marilena Simona-Marilena is offline
Senior Member

Data înregistrării: 10.08.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Implicit Nu mai cred...

Dragi utilizatori, cred ca v-am bombardat de cand am ajuns pe forumul asta numai cu necazurile mele..nu se mai termina...cad in tristete, in deznadejde, cred ca Dumnezeu nici nu ma mai iubeste...sunt robita de multe, fortata de prieten sa fac dragoste cu el, ma atinge, ma dezgusta...ma dezgust...si nu pot face nimic...si totul a inceput de la relatia asta...desii, ne-am cunoscut in biserica...of...am ajuns sa nu mai stiu cine sunt, sunt ravasita, sa nu mai existe in sufletul meu dorinta de a dobandii viata vesnica...sunt foarte tulburata, ma incearca tot felul de ganduri, lumea ma vede zambind, ma vede bine, numai ca eu nu sunt deloc bine...simt ca nu mai are nimic nici un rost, ca Dumnezeu nu ma mai iubeste, ca nu mai am nici o sansa...daca nu merg la prietenul meu...el se supara, ne certam, ma acuza ca nu-l mai iubesc, ca m-am indepartat de el...cu ai mei ma cert incontinuu, sunt trista, ma simt murdara, ma simt atat de departe de Dumnezeu...cateodata nici sa ma rog nu mai pot...m-am spovedit, am tinut post, urmeaza sa ma impartasesc, nimic, ma simt oribil...recomandati-mi un acatist, orice...va rog!...si daca nu o veti face, scuzele mele pentru derajul provocat..
Reply With Quote
Vechi 20.12.2009, 22:10:15
Ioana-Andreea's Avatar
Ioana-Andreea Ioana-Andreea is offline
Senior Member

Data înregistrării: 01.11.2009
Locație: Ploiesti
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Ioana-Andreea
Implicit

http://video.google.com/videoplay?do...pam+casatoriei
http://www.trilulilu.ro/truecrestin/...eo_google_com=
http://video.google.com/videoplay?do...pam+casatoriei
Vechi 20.12.2009, 22:11:26
Zburatorul
Guest

Implicit Doamne ajuta!

"Cunoaste ce e bine si ce-i rau in tine insuti ! Fericit e omul care cunoaste aceasta." - Sfantul Serafim de Sarov.
...Dar sa fim cu luare aminte si la cei din jurul nostru care aduc neliniste,caci poate aceasta stare din afara ta vine,de la aceasta relatie.Nu e de acceptat ca prietenul sa te sileasca la ceva neplacut si nefolositor sufleteste.Samanta pacatului nu trebuie lasata sa rodeasca.Ar fi dureros sa aruncam cu noroi pe haina sufletului nostru,mai ales ca apoi se va curata cu greu.Lupta de acum sa nu te murdaresti si renunta la aceasta relatie daca din partea baiatului apar constrangeri;e semn ca nu tine la tine ca la fiinta cu suflet,ci doar la trupul tau .Stam alaturi de tine cu drag :) Curaj!
Reply With Quote
Vechi 20.12.2009, 22:12:00
Ioana-Andreea's Avatar
Ioana-Andreea Ioana-Andreea is offline
Senior Member

Data înregistrării: 01.11.2009
Locație: Ploiesti
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Ioana-Andreea
Implicit

Sigur ca te iubeste!De aia iti si da putere sa nu te lasi dusa de ce-ti spune prietenul tau.Mai bine te desparti de el...ce atata atins?nu are deloc respect pt. tine.Eu as zice sa nu-l lasi sa vada ca ti-e frica,sa-i spui cu hotarare:ori accepti ce zic eu,ori ne despartim.Ca asa,vede ca nu vrei sa te desparti de el si incearca sa te convinga.
Vechi 20.12.2009, 22:13:13
lareine's Avatar
lareine lareine is offline
Senior Member

Data înregistrării: 02.12.2009
Locație: Altundeva
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru lareine
Implicit

Poate te ajuta sa citesti Acatistul Sfintilor Parinti Ioachim si Ana, eu l-am citit inainte de a ma casatori.
Era sa fie o nunta cu "cantec" din pricina unor complicatii familiale, insa totul s-a rezolvat foarte simplu si frumos.
Reply With Quote
Vechi 20.12.2009, 22:13:30
Simona-Marilena's Avatar
Senior Member

Implicit

Ai mei nu zic ca sunt atei, dar nu merg la biserica, nu sunt asa preocupati de Dumnezeu...zilele trecute am auzit de la mama ca exista un rai unde merg sufletele animalelor...si alte chestii..foarte neadevarate...cu tata ma cert, tata dracuie, injura, ma doare. Tata rade de mine cand merg la biserica...mama m-a certat ca tin post...si multe altele care pe mine ma dor...cat despre prieten e groaznic...ma intalnesc cu el ca sa ma pipaie, ca cica ma iubeste, ca iubeste si corpul meu, pentru ca e al meu, ma atinge, ma murdaresc, ma simt oribil si totusi nu pot face nimic. Sunt constienta de ceea ce fac, si daca nu il las sa ma atinga, ma cert cu el..Nu vrea sa iasa afara cu mine, acum iarna...si totul a inceput cand m-am impartasit ultima oara...s-a suparat ca nu mai pot sa-l sarut si...ajunsese sa fie rece complet cu mine...l-am sarutat, si de atunci a inceput totul, ma atinge, mie mi-e frica, ma dezgusta, ma simt oribil, murdara...imi cere intr-una sa fac dragoste cu el, desii el stie ca eu nu am avut nici o relatie sexuala pana acum...ma acuza ca are dureri si vrea sa-l ajut...iar toate astea m-au facut sa nu mai stiu ce-i cu mine...Sunt foarte ravasita...nu cred ca ma mai iubeste nimeni, nici Dumnezeu...sufletul mi-e zdrobit si ma doare ingrozitor, e foarte urata viata fara Dumnezeu, mai atunci cand sti ca din cauza ta, nu-L mai ai aproape de tine..

Last edited by Simona-Marilena; 20.12.2009 at 22:15:50.
Reply With Quote
Vechi 20.12.2009, 22:14:30
lareine's Avatar
Senior Member

Implicit

NU II CEDA !
Chiar si de n-ar fi la mijloc pacatul, NU CEDEZI unui asemenea barbat. Nu mai sta la pipaieli si tocmeli daca nu iti place, si NU il lasa sa te santajeze emotional pentru sex.
Nici el si nimeni altul. Niciodata.
Reply With Quote
Vechi 20.12.2009, 22:16:38
bmadalin bmadalin is offline
Senior Member

Data înregistrării: 24.07.2009
Implicit

Dumnezeu te iubeste, stai linistita.

Undeva am citit ca Dumnezeu il iubeste pe cel mai mare pacatos mult mai mult decat cum il iubeste cel mai mare sfant pe Dumnezeu.

Vad ca esti eleva, deci esti foarte tanara...
Nu exista chiar asa probleme mari la tinerete decat daca ne dorim noi.

Ai parinti, discuta cu ei. Tu cand vei avea copii vrei ca ei cand simt ce simti tu acum sa stea departe de tine?

Nu vrei sa discuti cu ei sau nu poti, sunt convins ca ai unde sa locuiesti, ia-ti putin timp si mai citeste o carte, ca nu ai pe nimeni de intretinut.

Stai linistita ca viata iti rezerva o groaza de surprize, nu trebuie sa-ti mai faci si tu degeaba acum cand nu-si are rostul
Reply With Quote
Vechi 20.12.2009, 22:19:30
Simona-Marilena's Avatar
Senior Member

Implicit

Sa fiti binecuvantati! Va scriu cu lacrimi in ochi...sunt murdara din cap pana in picioare, plang, dar, nici nu stiu de ce! Nu stiu daca plang ca ma doare sau daca sunt lacrimi duhovnicesti...nu-L mai simt aproape pe Dumnezeu, mi-e dor de EL! desii azi am fost la biserica...iar daca o sa ma despart de prietenul meu..o sa se sinucida...asa a spus...
Reply With Quote
Vechi 20.12.2009, 22:22:26
lareine's Avatar
Senior Member

Implicit

Simona, vorbeste despre toate astea cu un parinte duhovnic.
Nu are nimeni voie sa faca din tine si din corpul tau ce vrea. Nu esti casatorita cu el, nu ti-e "cruce", nu are nici un drept asupra ta.
Roaga-te si incearca sa-l vezi mai rar. Barbatii confunda foarte usor iubirea cu excitatia sexuala.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nu mai cred in Dumnezeu bubulyna Generalitati 11 08.03.2010 10:04:35
ce sa cred? camiluncan Stiri, actualitati, anunturi 37 18.07.2009 23:17:59
Asa cred io! consuela Generalitati 22 05.06.2007 16:01:03