Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #181  
Vechi 18.07.2010, 00:49:00
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Din pacate, nu stiu cat de adevarata este aceasta afirmatie...
Am citit ca slujba s-a facut inafara bisericii,conform regulilor ortodoxe care nu agreaza genul acesta de moarte
Oricum,eu am fost extrem de socata si am aprins o lumare pentru ea si m-am rugat,a avut o moarte cumplita,violenta nepotrivita cu felul ei suav de a fi...
Sa aibe Dumnezeu mila de ea!
Nu exista fel suav,exista doar masti si fetze exterioare,care sunt expuse lumii,pentru a creea o imagine adecvata propriei dorinte.Si aceasta persoana si-a creea o astfel de masca de pe urma careia a beneficiat la greu.

In realitate s-a dovedit a fi o persoana dura,aspra din punct de vedere sufletesc,fara sentimente adevarate, goala pe dinauntru,care atunci cand a crezut ca nu mai e cazul sa traiasca s-a omorat fara nici o problema.
Reply With Quote
  #182  
Vechi 19.07.2010, 14:37:00
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriel 30 Vezi mesajul
Nu exista fel suav,exista doar masti si fetze exterioare,care sunt expuse lumii,pentru a creea o imagine adecvata propriei dorinte.Si aceasta persoana si-a creea o astfel de masca de pe urma careia a beneficiat la greu.

In realitate s-a dovedit a fi o persoana dura,aspra din punct de vedere sufletesc,fara sentimente adevarate, goala pe dinauntru,care atunci cand a crezut ca nu mai e cazul sa traiasca s-a omorat fara nici o problema.
Da, mai mult ancorata in lumesc, imagine, monden, decat in viata reala a sufletului. O femeie care isi abandoneaza astfel copilul si sotul e mai de necinste decat cea adultera.
Reply With Quote
  #183  
Vechi 19.07.2010, 14:48:29
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriel 30 Vezi mesajul
domne' i-auzi ce spuneau astia de la televizor,k nu oricine poate sa se depreseze,k sa te depresezi trebe sa fii rasat,de societate,om cu shtudii,telectual,noi estia mai mici mai neinsemnatzi suntem prea mici,prea nesemnificativi(niste viermi,ce mai) k sa avem aceasta onoare de a ne depresa.K sa te depresezi tre sa fii "fin" ,o adevarata febletze,nu orice spalatoreasa sau salahor se pot depresa pentru k is proshti,ma!!!,nu-i duce primitiva minte spre asa ceva.... Noi suntem prea primitivi,tre sa ne gandim ce sa punem maine pe masa(dak avem ce) nu avem timp de "contemplari" si "aspiratzii" de asemenea calibru.......asta am inteles eu din stirea aia.
Nu gasesc emoticonul ala care se rostogoleste de ras. Ha ha ha!!!

Depresia e semn clar de departare de Dumnezeu, de lipsa de vigoare sufleteasca - spovedanie, impartasanie, rugaciune, milostenie. Daca s-ar fi ocupat macar sa viziteze copii in orfelinate, batrani in azile, oameni in carucioare cu rotie care la cea mai timida veste a unui nou medicament viseaza sa se puna pe picioare, nu s-ar fi dat singura in ghiarele naibii si ar fi pretuit fiecare clipa de viata.

Trist si nu pot spune niciuna din frazele traditional crestinesti. Acele fraze se rostesc pentru crestinii care si-au asumat crucea.
Reply With Quote
  #184  
Vechi 19.07.2010, 14:59:45
Marius22 Marius22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.345
Implicit

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
Da, mai mult ancorata in lumesc, imagine, monden, decat in viata reala a sufletului. O femeie care isi abandoneaza astfel copilul si sotul e mai de necinste decat cea adultera.
Acum sa nu aducem si noi necinste asupra sufletelor noastre judecand un act care in mod real ne depaseste.

Singurele lucruri care m-au dezamagit profund sunt legate de unele atidudini manifestate in mass-media: pe de-o parte, cum s-a speculat momentul incercand sa se faca audienta pe seama suferintei altora, iar pe de alta, cum unii ziaristi sau artisti au incercat sa infatiseze actul suicidal ca pe un act onorabil de a incheia conturile cu viata. Mai mult s-au gasit numerosi "avizati" care sa conteste randuiala Bisericii cu privire la inmormantarea sinucigasilor.
Reply With Quote
  #185  
Vechi 20.07.2010, 15:50:07
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Mă pisează copoiul lui Șerlok să scriu ce a mirosit el... dar mă doare sufletul să fac bănuieli, că cineva o să sufere... și oricum a Domnului este răzbunarea pentru sângele vărsat...

Și dacă mă iau după ce a mirosit el, și după mintea mea cea putredă, ajung să cred că mama era de vină, mama lui Petru și socara lui Magdalena.

Păi mă gândesc așa după minteresul unei mame ce-și iubește pe fiul ei mai mult decât pe Dumnezeu... și ce vrea ea? Păi binele fiului ei... dar după cum a învățat-o gLumea... și ce a învățat-o? Păi să se înmulțească pământește și să strângă avere pământească și să fie fericit cu femeile din gLume... și atunci vede în soția fiului ei un fel de dușman al lui și al ei firește... defapt o urăște pentru că nu e așa cum ar vrea ea să fie... adică vrea viceversa căci vede viceversa că îl vede pe fiul ei că suferă, dar el suferă viceversa, căci din orgoliu suferă el și se dă victimă pentru pofte... asta în general vorbind că nu mă refer la nimeni.

Dar astea sunt bănuielile mele că nici eu nu văd mai departe de o persoană... și precis nevinovată, că defapt adevăratul criminal e duhul rău trimis de vraci ca să ''rezolve'' problemele... și le-a ''rezolvat''... deci e clar o posesie periodică suicidară... o ''rezolvare'' de la vraci adică defapt de la draci... și așa știu ei să rezolve problemele din căsnicie. Dar nu ei sunt vinovați ci cei ce se lasă pe mâinile lor, cad în ideile și vorbele lor tăcute.

Și uite câteva elemente ciudate, indicii ce conduc la concluzia asta:

-s-a lansat zvonul că Mădălina a băut diluant, sau că a băut medicamente ca să se omoare... cine a lansat ideea sinuciderii ca să fie pregătit terenul? Petru? Eu cred că duhul rău!

-un om care se sinucide nu își lasă mesaj pe telefonul mobil căci apartenența telefonului nu dovedește că și mesajul e al său, ci oricine poate scrie un mesaj pe un telefon neparolat, ci suicigașul lasă o hârte scrisă și semnată de el.

-un suicigaș nu-și recunoaște vina, nu recunoaște că sinuciderea e o greșală, căci dacă ar recunoaște atunci nu s-ar mai sinucide, ci sinucigașul crede că face ceva important, dă dovadă de eroism, deci el crede că face un lucru drept, și e chiar meritoriu ce crede și ce face, deci mesajul prin care își cere iertare Magdalena nu este o dovadă că ar aparține ei.

-un sinucigaș își alege locul morții cu grijă, iar dacă bea otravă, își alege unde să moară, în baie sau în pat sau într-un loc retras, deci cu siguranță nu cade pe scări sau prin hol în cap, mergând așa otrăvită aiurea prin casă...

-un sinucigaș nu lasă lucrurile la voia întâmplării ci-și asigură toate cui le lasă ca să fie apoi bine pentru toți, după cum vrea el, căci victimizându-se nu vrea ca să mai sufere alții de pe urma lui, în cazul că are ceva de lăsat cuiva, deci înainte de a se sinucide toate îi sunt în ordine, și nimic nu e la voia întâmplării.

-un sinucigaș are un motiv temeinic, o frică de răspundere, o nemulțumire, o neîmplinire, un păcat ascuns pe care vrea să-l ia cu el în mormânt, nu vrea să se știe, nu vrea să sufere în pușcărie... și nu există ca cineva să se sinucidă atunci când a implinit o promisiune, când a avut o reușită, când a scos un disc, când bea vin sau șampanie, și nimănui nu-i vine să se sinucidă când e un pic pilit... ci i se înmoaie sufletul și zâmbește ca un prunc.

-un sinucigaș nu mai urăște, și nu se gândește la turnee și la alte vise ci pur și simplu se gândește doar la planul său, și îl ascunde cât mai temeinic... dar nu prin minciuni și promisiuni, ci evită să spună ce plănuiește el în ascuns și pare mereu preocupat.

Și multe alte nepotriveli... mirosite de copoiul lui Șerlok... de exemplu: un suicigaș nu moare în pijama, în trening...

Deci mie mi-e clar: dracul trimis de vraciul cu pricina i-a rezolvat de nu s-au văzut... ca să dea vina pe sărmanul Petru din Moldova cu voce atît de frumoasă sau mai rău, să dea vina pe mama lui... căci așa o pățești dacă mergi și apelezi la cine nu trebuie... în loc să mergi la Duhovnic te duci la vraci și la vrăjitori... ori la psiholojii lui antichrist... Păi nu ei i-au oferit tratamentul cu somnifere spre legumizare? Nu ei au învățat-o să bea somnifere sau diluant... ca să poată scoată zvonul că avea idei criminale și să o dea pe mâna lui Froid? Pat mâncare și plimbare și multă nălucifariferizare... și dacă nu poți cu atâta curvie atunci bagă și pastile, țigări și niște alcool... ca să te reintegrezi în gLume, firește, speriindu-te cu tot felul de diagnostice alambicate...

Deci crima vine de la cel rău... dar nu trupul încercă să omoare cel rău, și așa e și în cazul lor... ci ceva mult mai de preț, unitatea și mântuirea... să-i facă să lepede pe Dumnezeu... căci așa te ''ajută'' duhul rău... urăște dragostea curată.

Domnule, așa că eu ce să mai zic... eu mă rog să nu se certe familiile și cuscrii și nașii ci să se lase liniștea în casa lor că oricum criminalul își va lua răsplata lui de la Dumnezeu... așa că nu trebuie să fac eu pe inspectorul, pe Colombo... sau pe Manix, că many n-aduc fericirea... și nu vreau să mă recunoască cineva drept polițaiul anului.

Dar ceea ce nu pot să înțeleg este faptul că nu-mi explic nicicum faptul cum poate un sinucigaș să bea otravă și apoi să se apuce de joging prin casă pe lângă sticla cu FURADAN de culoare ROZ... E ceva complet absurd! E SiFi.

Mobil ar fi, casa, copilul, fericirea, banii, dar nimeni nu vrea să creadă că defapt vraciul a trimis duhul rău ca să-i facă posesie și să-i rezolve problema, și toți vor un țap ispășitor băgat după gratii... deci nu uitați că criminalul bântuie printre noi, și nu poate face nimic doar dacă nu-i deschide fraierul ușa crezând că e Domnul Iisus Hristos... Păi Domnul a venit la ea ceva mai târziu, abea atunci când chiar a fost chemat... Și ar fi înviat sărmanul trup otrăvit... dar nu mai este credință în poBor, nu mai este ascultare, nu mai este dragoste sfântă... așa cum cânta Magdalena Mădălina Petru. Și atunci a luat-o cu El, că gLumea nu mai e curată și creștină ci e păcătoasă și rea. Pentru ce s-o învie? Pentru a o băga ei la spitalul de nebuni?

Last edited by vsovivi; 20.07.2010 at 16:12:55.
Reply With Quote
  #186  
Vechi 20.07.2010, 16:22:11
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit Continuare

Și încă ceva, ea mai avea o promisiune de făcut, de schimbarea feței site-ului, deci un suicigaș nu își lasă planurile neîmplinite, mai ales față de admiratori care așteptau cu sufletul la gură să o vadă pe... Magdalena schimbată la față.

Deci sunt elemente, cum ar zice poliția, care mă fac să cred că Magdalena Mădălina Petru și famiiliile implicate, Enikoo și toți ceilalți sunt clar victimele duhului rău ce a intrat în familia lui Petru... duhul rău trimis de vraciul care nu vrea să iasă la lumină! Dar nici el nu e de vină ci ăla care apeleză la așa ceva și nu vrea să se păzească... ca să asculte numai de Cuvântul lui Dumnezeu, de Iisus Hristos, singurul care poate să te scape... cu condiția să strigi creștine la El.

Deci l-am mângâiat pe copoiul lui Șarlok și i-am dat un os de ros... și acum mai zic odată:

Odihnească-se în pace și să le cânte la îngerași... iar lacrima... a căzut în cafia.

Last edited by vsovivi; 20.07.2010 at 16:52:10.
Reply With Quote
  #187  
Vechi 20.07.2010, 18:41:41
anastasia2008's Avatar
anastasia2008 anastasia2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2008
Locație: Acum, in Valenii de Munte, Prahova.
Religia: Ortodox
Mesaje: 155
Implicit

Ceea ce trebuie sa inteleaga toata lumea este faptul ca depresia este o boala cumplita. Vorbesc din experienta, pentru ca in familia mea am avut pe cineva cu aceasta boala. Nu va puteti imagina cat de mult am suferit! Ani de zile. De ce ? Pentru ca persoana depresiva nu se considera bolnava. Si nu accepta in ruptul capului ajutor medical. Si astfel se da o lupta grea intre cei care o iubesc, familia, si persoana bolnava. Nu poti sa fortezi un om sa mearga la medic daca el nu vrea. Ce faci? Il iei pe sus?
Problema e, ca si cu medicamente se vindeca greu. Pentru ca atunci cand bolnavul vede o ameliorare a starii lui, nu mai ia pastilele. Iar in unele cazuri de depresie, el trebuie sa le ia toata viata!
Cu cei bolnavi de depresie se duce o lupta mare. Trebuie sa dai dovada de multa iubire si multa rabdare.
In cazul Madalinei Manole, depresia s-a accentuat in timp. E o boala parsiva, nu prea iti dai seama cand incepe sa se manifeste. Toti suntem tristi, avem stari proaste. In momentul cand persoana se izoleaza de toti, familie, societate, atunci trebuie actionat. Nu trebuie sa credem ca-si revin singuri, ca nu se intampla niciodata. Asta e marea greseala.
Cred ca asta a crezut si familia Madalinei: ca o sa-si revina, ca va fi ca inainte. De aceea nu au dus-o la medic.
Greu. E cea mai mare durere: sa pierzi persoana iubita. Sa le dea Dumnezeu putere sa indure.
__________________
Si-mi pare atat de rau ca se mai poate,
Gasi atata vreme pentru ura,
Cand viata nu-i decat o picatura,
Intre minutul acesta care bate ... si celalalt.

Si-mi pare neinteles si trist,
Ca nu privim la cer mai des,
Ca nu culegem flori si nu iubim,
Noi, cei care asa de repede murim.

http://pensiuneaverasilivia.wordpress.com/
Reply With Quote
  #188  
Vechi 21.07.2010, 11:15:15
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Nu era vorba de depresie ci i se inoculase entuziasmul minciunii și iată ce declară soțul ei:

"Cam la trei zile se stingea toată starea asta. Avea niște stări ciudate ce apăreau în mijlocul săptămânii, brusc, se stingeau ușor ușor și era același suflet cald și zâmbitor și înțelegător. Spunea mereu că vede toată dragostea cu care este înconjurată, dar că așa simte ea că pentru a ne fi nouă mult mai bine, ea trebuie să ne vegheze din altă parte și înnebuneam efectiv când auzeam asta. Nu doresc nimănui", a spus Petru Mircea, precizând că nu știe ce ar fi putut provoca trăirile acestea.

"Noi am mers împreună la culcare. Ceva i-a deturnat atenția de la bucurii. Avea, sărăcuța, convingerea că, dacă ne lasă, noi vom fi mai fericiți și ea ne va veghea".

El a mai afirmat că a vorbit cu tot felul de oameni, medici, psihologi. "Ei bănuiau că sunt tot felul de stări (...) Toată lumea a încercat să o lămurească să meargă la un psiholog", a spus Petru Mircea, precizând însă că Mădălina Manole nu a vrut să meargă la un psiholog sau la alți medici specializați, pentru că "ea nu delira, ea gândea limpede".


După cum se observă avea inoculată o idee preluată parcă de la părintele prooroc Arsenie Boca care a fost otrăvit de comuniști și a murit ca martir pentru Cuvântul lui Dumnezeu, după cum se poate deduce din pictura bisericii de la Drăgănescu.

Deci iată că diavolul a acuzat prin Eva, prin Magdalena Mădălina cea căzută într-o idee similară defapt pe părintele prooroc Arsenie Boca. Dar el a cerut de la Dumnezeu ca să-i primească jertfa lui de martir, și așa i-a dăruit Dumnezeu atât părintelui Arsenie Boca cât și preotului Gabriel ca să fie ei otrăviți și să moara așa cum li s-a dat lor de sus... a lăsat să fie uciși prin otrăvire.

Acum dacă și Mădălina primise o proorocie similară că avea să moară, și credea asemenea părintelui Arsenie... care știa când va muri, ea am impresia că știa exact cum știa dracul că o va omorâ cu mâna ei... deci dacă a fost ucisă înseamnă că a fost otrăvită de cineva... Dar nu se poate să fi martir luîndu-ți singur viața! Poate că furadanul era cumpărat pentru soacră de la o prietenă care știa că e pentru grădină, deci pentru soacra Mădălinei... și poate că ea știa că vă fi otrăvită de soacră. Poate că soacra era defapt credincioasă și tot ce s-a petrecut a fost o încurcătură satanicească cusută cu ață albă ca să tragă pe cât mai mulți în iad, aruncând vina pe Dumnezeu în final, că cică răul se trage de la părintele Arsenie sau de la Cuvântul lui Dumnezeu, dându-se diavolul prin această viclenie defapt un propovăduitor al Domnului sau chiar un mărturisitor al Său... deci ce mai e chiar un mântuitor. Dar dacă vei căuta să pricepi vei descoperi toată grozăvia satanicească! A ucis pe Eva ca să se dea mântuitor și propovăduitor el ca și cum ar fi slujit pe Dumnezeu... deci e clar, a încercat tăierea Sfintei Credințe provocând o dramă! Căci diavolul e cel mai mare dramaturg al tragicomediei umane... Adică bătăi de joc întortochiate.

Deci e clar că a fost sub hipnoză satanicească, primită prin vis sau prin altfel de mijloace, ca să creadă căci ea era foarte credincioasă dar neânvățată fiind era pare-se și credulă căci i se inoculase prin simțuri, prin vise, prin hipnoză tiranic-ispititoare, prin iluziile șarpelui:

„că așa simte ea că pentru a ne fi nouă mult mai bine, ea trebuie să ne vegheze din altă parte

Deci i se inoculase prin simțuri că trebuie să ajungă în altă parte... deci a făcut gestul sub voința unei entități criminale... voința celui rău!

După cum se vede, Colombo a găsit explicația... și abea când a înțeles că nu trebuie să moară, când a lăsat-o posesia voinței străine care susținea că trebuie, abea atunci și-a revenit dar deja se pare că îngurgitase furadanul de culoare roz și a ieșit din baie să ceară ajutor... i s-a pus piedică de către cel rău sau a amețit de toxine și a căzut pe hol... căci niciun sinucigaș nu părăsește locul sinuciderii... dacă ai ales să-ți tai venele în baie acolo stai și mori, dacă ai ales să mori în pat acolo mori...

Deci cum nici măcar nu băuse nimic, nici o picătură de șampanie, căci la autopsie nu se găsise urme de alcool, și cum soțul mărturisește că spunea mereu că trebuie să-i ajute din altă parte... adică exact ce zice satana intrând în copilul antichrist umblând prin grădină cu maica sa desfrânată jidoavcă și intrând satana în el și copilul tulburându-se și cutremurându-se de groază, îi zice satana: „nu te teme, te voi ajuta”... iată deci că ea avea inoculată ideea satanică cum că ea însăși va ajuta din altă parte! Și trebuie să...

Deci e clar vorba de posesie demonică și hipnotică; șarpele „Ceva i-a deturnat atenția de la bucurii” a ispitit-o pe Eva fără cruțare și i-a dat să creadă că din altă parte ea îi va ajuta mai bine pe cei rămași și va fi spre binele lor, a familie.

Deci a fost ucisă cu sânge rece de satana exact cum a fost ucisă și Eva! Iar stările îi apăreau marți și joi, în mijlocul săptămânii! Căci satana e tatăl minciunii, tatăl fariseilor și saducheilor...

Deci diavolul e printre noi și bântuie neștiind pe cine să înghită mai întâi... și dă atacul între creștini, între copii, între feciori și fecioare și pierde pe oricine căci știe că are puțină vreme.

Căci „vraciul” la care a fost nu este decât un preot ortodox... deci nu există nici un vraci! Ci așa credea tatăl Mădălinei că e vorba de un vraci! Defapt știa ce spune fără să știe de ce zice așa, căci el intuia că Mădălina nu pe Cuvântul lui Dumnezeu îl credea ea, și nu sfatul preotului, ci pe al lui Rumburak!

Deci crima pare că este rezolvată. Mulțumesc câinelui ciobănesc Șarlok și inspectorului Columbo.

Iartă Doamne că nu a știut pe cine crede!

Last edited by vsovivi; 21.07.2010 at 11:55:47.
Reply With Quote
  #189  
Vechi 21.07.2010, 15:24:16
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit

Mirabela Dauer a lansat un atac violent la adresa celor care denigreaza numele Madalinei Manole, spunand ca daca ar putea i-ar impusca pe toti, incepand cu familia cantaretei, cu sotul si cu familia acestuia.

Intr-o interventie telefonica la emisiunea Agentul VIP de la Antena 2, Mirabela Dauer a declarat ca Madalina Manole a fost "un copil care si-a sacrificat viata pentru niste nemernici" si i-a atacat atat pe parintii cantaretei, cat si pe sotul acesteia.

"Ea a muncit de 20 de ani pentru altii, pentru familia ei, pentru barbatii pe care i-a avut, mai buni sau nemernici. Cine e de vina? Ea? Daca ar fi dupa mine, sa ma ierte toata lumea, in clipa asta i-as pune si pe parintii ei si pe familia lui la zid si i-as impusca. Ei i-au facut raul asta. Toti sunt de vina.

Ea a muncit pentru ei. Familiile astea nesimtite... Ani de zile a fost cu mine in turneu. Isi cumpara doua veste ei si restul nepotilor, mamei, parintilor si sotilor. Nu va e rusine sa o denigrati in fata lumii? Madalina a fost un om minunat. Cum puteti sa o scoateti dementa? Voi nu aveti dreptul sa vorbiti despre ea, nici parintii ei, nici parintii lui, nici Puiu... nimeni.

Copilul asta v-a tinut pe toti. Eu stiu cu cate valize venea din Germania si din America. V-a imbracat si v-a hranit pe toti. Voi nu ati meritat copilul asta pe care l-ati ingropat. O sa va duceti toti dupa ea si o sa platiti rau. Sunt revoltata", a declarat Mirabela Dauer.
Reply With Quote
  #190  
Vechi 22.07.2010, 11:36:51
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
Mirabela Dauer a lansat un atac violent la adresa celor care denigreaza numele Madalinei Manole, spunand ca daca ar putea i-ar impusca pe toti, incepand cu familia cantaretei, cu sotul si cu familia acestuia.

Intr-o interventie telefonica la emisiunea Agentul VIP de la Antena 2, Mirabela Dauer a declarat ca Madalina Manole a fost "un copil care si-a sacrificat viata pentru niste nemernici" si i-a atacat atat pe parintii cantaretei, cat si pe sotul acesteia.

"Ea a muncit de 20 de ani pentru altii, pentru familia ei, pentru barbatii pe care i-a avut, mai buni sau nemernici. Cine e de vina? Ea? Daca ar fi dupa mine, sa ma ierte toata lumea, in clipa asta i-as pune si pe parintii ei si pe familia lui la zid si i-as impusca. Ei i-au facut raul asta. Toti sunt de vina.

Ea a muncit pentru ei. Familiile astea nesimtite... Ani de zile a fost cu mine in turneu. Isi cumpara doua veste ei si restul nepotilor, mamei, parintilor si sotilor. Nu va e rusine sa o denigrati in fata lumii? Madalina a fost un om minunat. Cum puteti sa o scoateti dementa? Voi nu aveti dreptul sa vorbiti despre ea, nici parintii ei, nici parintii lui, nici Puiu... nimeni.

Copilul asta v-a tinut pe toti. Eu stiu cu cate valize venea din Germania si din America. V-a imbracat si v-a hranit pe toti. Voi nu ati meritat copilul asta pe care l-ati ingropat. O sa va duceti toti dupa ea si o sa platiti rau. Sunt revoltata", a declarat Mirabela Dauer.
Foarte interesant si impresionant...dar din pacate nu justifica gestul.
Sincer imi pare atat de rau ca s-a intamplat asa, ca s-a canalizat doar spre trup...pentru suflet pauza totala. Nu o judec, o compatimesc si am o adanca parere de rau.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Madalina Manole Carmen FUNIERU Slujba inmormantarii 61 04.10.2021 16:46:54
Bunica mea a plecat la Domnul... glykys Generalitati 75 12.06.2014 11:24:15
Parintele Arsenie Papacioc a plecat la Domnul Adriana Cluj Stiri, actualitati, anunturi 77 18.11.2012 13:58:30
Cornel Fugaru a plecat la Domnul + cristiboss56 Generalitati 8 15.07.2011 13:10:54
IPS Bartolomeu, a plecat la Domnul!+ cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 77 18.03.2011 13:13:17