Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 03.11.2007, 14:31:32
ireal ireal is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.10.2007
Mesaje: 32
Implicit

Din cate stiu, problema homosexualitatii sau a transexualitatii a fost intr-un fel explica de cativa medici experti, specializati in genetica. Fiecare om se naste cu un material genetic transpus cromozomial prin doua tipuri (xy la barbati si xx la femei). Din unele cercetari la barbatii transexuali s-a gasit xyx, o degenerare care face barbatul mai feminin. De asemnea barbatii care au un program sportiv sau cei care sunt in inchisori ori participa la lupte au xyy. Ciudat este insa homsexualii sunt normali din acest punct de vedere. Parerea mea, stupida poate pentru unii, este ca peste jumatate din homosexuali se declara in acest fel pentru a parea mai speciali, pt ajunge eventuali celebri si foarte putini ajung sa devina asa printr-o denaturare psihica.
Eu unul incerc sa nu ii urasc, desi ma dezgusta. Si totusi problema discriminarii homosexuale ajuns prea departe. De la discriminare pozitiva am ajuns la una negativa!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 03.11.2007, 15:06:28
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ireal
Din cate stiu, problema homosexualitatii sau a transexualitatii a fost intr-un fel explica de cativa medici experti, specializati in genetica. Fiecare om se naste cu un material genetic transpus cromozomial prin doua tipuri (xy la barbati si xx la femei). Din unele cercetari la barbatii transexuali s-a gasit xyx, o degenerare care face barbatul mai feminin. De asemnea barbatii care au un program sportiv sau cei care sunt in inchisori ori participa la lupte au xyy. Ciudat este insa homsexualii sunt normali din acest punct de vedere. Parerea mea, stupida poate pentru unii, este ca peste jumatate din homosexuali se declara in acest fel pentru a parea mai speciali, pt ajunge eventuali celebri si foarte putini ajung sa devina asa printr-o denaturare psihica.
Eu unul incerc sa nu ii urasc, desi ma dezgusta. Si totusi problema discriminarii homosexuale ajuns prea departe. De la discriminare pozitiva am ajuns la una negativa!
Discriminare pozitiva sau negativa ? ? ?. Daca e discriminare e numai negativa, pozitiva e un non sens. Nu, nu cred ca putem vorbi in zile noastre de o discriminare, ci mai degraba de repulsie, rezerva, indignare, scarba . Drepturi au cat carul si chiar organizatii si se falesc cu ele, fac parade ostentative si multe altele ce vor sa demonstreze ca sunt mai cu mot in toate. Mai mult bun simt nu ar strica deloc !
Reply With Quote
  #13  
Vechi 03.11.2007, 16:00:13
ireal ireal is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.10.2007
Mesaje: 32
Implicit

Cum sa nu vb de discrimanare??? E era discriminarii... Negri, rromi, arabi, handicapati, toti se simt discriminati. Discriminare pozitiva la modul ca cei care se simt discrimanti la cel mai mic gest sar in sus. In America daca te uiti la un negru in ochii te poate da in judecata. SI sunt atatea cazuri. De asemenea cazuri de ex sa folosesti niste termeni care definesc meserii care au genu masculin (De ex o firma a dat un anunt ca angajeaza macaragiu si a fost data in judecata si a platit bani multi pentru ca se refera numai la barbati)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 03.11.2007, 19:50:13
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ireal
Cum sa nu vb de discrimanare??? E era discriminarii... Negri, rromi, arabi, handicapati, toti se simt discriminati. Discriminare pozitiva la modul ca cei care se simt discrimanti la cel mai mic gest sar in sus. In America daca te uiti la un negru in ochii te poate da in judecata. SI sunt atatea cazuri. De asemenea cazuri de ex sa folosesti niste termeni care definesc meserii care au genu masculin (De ex o firma a dat un anunt ca angajeaza macaragiu si a fost data in judecata si a platit bani multi pentru ca se refera numai la barbati)
"S-a dat apa la moara" ! categoriile la care bati aluzie, inclusiv homosexualii, profita de asa zisa toleranta si egalitate pentru a iesi ei in fata, cum se spune. In ceea ce privesc angajarile pe criterii de sex, sun meserii exclusive barbatilor, fie ca ne place sau nu.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 11.11.2007, 05:14:59
ireal ireal is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.10.2007
Mesaje: 32
Implicit

:angry::) mi se pare ca amandoua partile (daca exista asa ceva) exagereaza. Toleranta ar inseamna pt mine ca fiecare sa faca ceea ce doreste atat timp cat nu-l deranjeaza pe celalat. Pe mine ma deranjeaza sa vad gay pe strada marsaluind de parca ar fi anul nou. Dar nu ma intereseaza ce se intampla in casa lor!!!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 11.11.2007, 18:25:00
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ireal
:angry::) mi se pare ca amandoua partile (daca exista asa ceva) exagereaza. Toleranta ar inseamna pt mine ca fiecare sa faca ceea ce doreste atat timp cat nu-l deranjeaza pe celalat. Pe mine ma deranjeaza sa vad gay pe strada marsaluind de parca ar fi anul nou. Dar nu ma intereseaza ce se intampla in casa lor!!!
Asta ar fi un aspect. Dar caderea in pacat al celor din jur nu ar trebui sa ne lase indiferenti. Sa ne rugam pentru ei si sufletele lor.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 19.11.2007, 23:24:23
bogy bogy is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2007
Mesaje: 2
Implicit

trebuie intelesi si ei, tot fii lui dumnezeu raman
Reply With Quote
  #18  
Vechi 19.11.2007, 23:27:57
bogy bogy is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2007
Mesaje: 2
Implicit

sa nu-i judecam, patima trebuie inlaturata nu omul
Reply With Quote
  #19  
Vechi 20.11.2007, 18:01:48
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogy
sa nu-i judecam, patima trebuie inlaturata nu omul
Doamne fereste ! Nu cred ca cineva ar gandi la altceva. Aici discutam strict despre acest pacat , despre cauze si posibila vindecare.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 13.02.2008, 12:21:42
IOV IOV is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.05.2007
Mesaje: 13
Implicit

Legalizarea pacatului va fii un lucru rusinos in fata lui Dumnezeu si va avea consecinte tragice pentru noi toti, daca nu acum la judecata de apoi in mod sigur. Eu zic sa ne opunem toti, pe cat putem, impotriva acestor legalizari(mai nou se aude si de legalizarea prostitutiei).

PACE VOUA!!!
Reply With Quote
Răspunde