Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 26.04.2009, 02:43:33
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Felicitari ,Dorina iti doresc sa fii sanatoasa ,sa mai scrii si sa mai publici .
Attached Images
File Type: jpg untitled.jpg (24,0 KB, 3 views)
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #32  
Vechi 26.04.2009, 10:19:04
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Dorina, iarta-mi te rog intarzierea de a te felicita, dar nu am mai avut acces la internet timp de cateva zile. Tare mult mi-a lipsit forumul si prietenii de aici.
La cat mai multe volume draga noastra Dorina, Dumnezeu sa iti daruiasca o sanatate buna si inspiratie ptr a ne bucura si noua sufletele.
Din partea mea un vesel cosulet cu trandafiri si crizanteme
Reply With Quote
  #33  
Vechi 26.04.2009, 10:25:08
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]Da, astăzi ar fi trebuit să mă întâlnesc cu Dorina la Iași, dar pentru că este ocupată cu lansarea cărții, va fi probabil joi, 30 apr, dacă și ea va fi de acord. Atunci, sigur voi avea un volum de poezii, neapărat cu autograf așa cum și ea va primi de la mine volumul de "Poezii premoniționale.[/COLOR]
Mult ma bucur Silvia ca vei reusi in cele din urma sa ajungi la Cuvioasa Maica Paraschiva. Si ca vei avea si ocazia de a o cunoaste personal pe Dorina.Cand va veti afla in fata raclei Sfintei, sa va ganditi si la sufletele celor ce sunt atat de departe de tara si nu au sansa de a se inchina Sfintelor moaste.
Fotograful -sef(Dorina) sper sa ne aduca poze multe si frumoase de la Iasi.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 26.04.2009, 14:05:14
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

E minunat ca sunt oameni care nu folosesc cuvantul ca sa jigneasca, sa aduca suferinta, ci doar sa bucure. Felicitari Dorina!
Reply With Quote
  #35  
Vechi 26.04.2009, 15:04:17
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de admin Vezi mesajul
Felicitari Dorina. Un parinte spunea: "toti suntem ca intr-un spital. Unul e bolnav de ochi, altul are o buba, si cate alte slabiciuni mai sunt..." Sa dea Dumnezeu ca si prin "Daruri" sa se tamaduiasca ranile noastre.

Rod in tot lucrul tau.
Adrian
Mulțumesc Adrian și pentru cuvinele tale care sunt deosebite întodeauna dar mai ales pentru acest forum care este balsam pentru suflet,unde mi-am făcut prieteni minunați,unde poate oricine să-și spună durerile și care funcționează aproape ca o democrație adevărată la care visăm cu toții.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 26.04.2009, 15:14:14
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

Dorina, draga noastra!Auzi glasul celor ce te iubesc?Iata-i ,sunt pe acest forum.Te felicita pentru frumoasele "DARURI", sunt gata sa te cuprinda in bratele lor.Iti daruiesc si eu , virtual, o lacrima a bucuriei din sufletul meu pentru frumusetea CUVANTULUI din versurile tale.Iubirea e cea mai inalta fericire la care poate sa ajunga omul, pentru ca numai prin iubire cunoaste ca e mai mult decat el insusi , ca e aproape de contopirea cu Dumnezeu.
Uneori iubirea de copii, de prieteni sau alte fiinte dragi ne impiedica accederea la dezvoltarea pe mai departe a sufletului nostru .Totusi aceasta iubire este primul pas spre cunoasterea ADEVARULUI despre natura sufletuli nostru , descoperind cea mai inalta bucurie a noastra prin lepadarea de Eul nostru si unificarea cu ceilalti.Doresc ca Bunul Dumnezeu sa te ajute in tot ce intreprinzi!
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #37  
Vechi 26.04.2009, 15:19:11
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

M-ar interesa sa ating cartea...unde cum ?In Galati e?CUM ?UNDE?CAND?
Reply With Quote
  #38  
Vechi 26.04.2009, 15:54:22
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
E minunat ca sunt oameni care nu folosesc cuvantul ca sa jigneasca, sa aduca suferinta, ci doar sa bucure. Felicitari Dorina!
Foarte frumos spus, Costel. Ce minunat este sa fii in preajma acestor oameni!
Reply With Quote
  #39  
Vechi 26.04.2009, 18:02:43
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Să înțeleg că nu ai mai mers la Iași?Mă bucur că ai amânat pe joi.Poate ne vom întâlni la Cuvioasa și cu alți frați de pe forum. Eu voi veni negreșit.
[COLOR=green]Nu, Dorina, nu am mers la Iasi, pentru ca as vrea sa ne intalnim acolo si m-am gandit la ziua de joi. O sa stabilim miercuri dupa amiaza amanuntele.[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #40  
Vechi 26.04.2009, 18:05:54
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Mult ma bucur Silvia ca vei reusi in cele din urma sa ajungi la Cuvioasa Maica Paraschiva. Si ca vei avea si ocazia de a o cunoaste personal pe Dorina.Cand va veti afla in fata raclei Sfintei, sa va ganditi si la sufletele celor ce sunt atat de departe de tara si nu au sansa de a se inchina Sfintelor moaste.
Fotograful -sef(Dorina) sper sa ne aduca poze multe si frumoase de la Iasi.
[COLOR=green]Bună, Marina! Trebuia sa se intample sambata dar pentru ca Dorina a avut acest eveniment fericit, va fi joi cu siguranta. Astept si eu. De prea mult timp imi doresc sa ajung. N-am mai fost de doi ani si se simte. Eu simt ca ceva nu se invarte rotund.[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pentru Vasilica colega și prietena noastră de pe forum cristiboss56 Umanitare 1 23.06.2009 13:10:02